Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Moram napomenuti da ipak nije onako kako sam napisao iznad. :frowning: Taj, a niti nijedan drugi plugin koji sam isprobao ne radi kako treba, Google ne prihvaća te (video) sitemapove. :roll_eyes:
Kako ipak…

Molim ako netko od vas koristi video sitemap, da nam napiše koji plugin koristi i kako to radi, kakva su iskustva? :o:

Znamo da je dobar VidIQ, meni je drag i Derral Eves. :blush:

:o:

A ovo je naš prijatelj Rob sa VidIQ-a, i govori o YouTube Studio Beta - analytics. :blush:


:o:

Zaista ljepo i zanimljivo govori, kao da zaista zna problematiku i može je riješiti i vidlQ je zanimljiv alat, sve to stoji…
Međutim, iako mu i sam naslov videa govori " How to get more views in 2018… " sam pogled na njegovih slabašnih 7300 tis. pogleda na tom videu upravo je u suprotnosti s time što on govori, jel ni on sam nije uspio “natući” više pogleda ni sa tim svojim vlastitim alatom…
Jednom sam ga pitao kako to da jedan YT kanal bez obzira da ima samo jedan te isti tag u gotovo svim videima ima milionske poglede, nije mi znao odgovoriti…
Čini mi se da nam nešto promiče, neki treći način o kojem nitko ne govori…

3 Likeova

U razgovoru sa jednim iskusnim Youtuberom dosao sam do zakljucka da je u pravu.
Nema veze koliko je video kvalitetan i interesantan jer Youtube odredi koji ce se video plasirati.a koji ne.
Tako da moze neko postaviti bukvalno glup i nekvalitetan tehnicki video,a da ima ogromne preglede.
Kako Youtube ekipa odredi,tako ce biti.
To je misljenje mnogih sa kojima sam jos u kontaktu.

Za to misljenje ti nije trebao iskusni Youtuber, svako normalan to zna i vezano je za bilo koju modernu industriju, a narocito je izrazeno u IT, industriji zabave i slicno.
Poenta je sto ako si u toj industriji i to pricas samim tim obaras cenu sebi, svojim uslugama, vremenu koje si ulozio u ucenje svega toga, najrazlicitijih tehnika i skilova na dnevnom nivou, pa ljudi to ne zele raditi.
Mnogo je tesko priznati samom sebi da si se ■■■■■■■, da je cela igra rigovana i znaju se glavni igraci unapred koji ce vladati scenom, a svi drugi treba da ih jure do kraja zivota.
Jednostavno vecina ljudi ne zeli poverovati u to, iako se lako dokazuje, rusis im snove o zaradi, napretku, zivotu.
Da, moze nekad neko da uleti s vremena na vreme da pomrsi malo konce ili zatalasa, pa ako se ne prilagodi da se proda, moze i da nestane.
Cilj je ukratko da se masa lozi, zanima, veruje da moze nesto da uspe, promeni, napravi, naravno neko ce moci da zivi pristojno od toga, pogotovo za nase Balkanske standarde.
Ali se na kraju sve svodi na zlatno pravilo - ko ima zlato odredjuje pravila.

Pozdrav od Britni, Kristine, Dzastina i Rajana

Pa se ti guraj sa njima za ulogu i album, oce to, ali ja bih se kladio na njih, ipak su malo duze u biz-u, takoreci predodredjeni za uspeh.

Ovo jednostavno nije istina i daleko je od istine, :blush: i to može napisati samo netko tko ne zna o Youtubeu, štoviše, zna malo o ičemu što spominje i trola po cijelom Forumu apsolutno u svim topicima gdje se je javio (bacio sam malo pogled). :frowning:
@kixxxstarter savjetujem ti da nas poštedih daljnjih svojih opservacija u ovoj temi, koje su, ako ništa drugo - offtopic. Pročitaj title ponovno. :o:

1 Like

Dragi Forumaši Youtuberi, koliko pažnje posvećujete playlistama? :blush:
To je stvar koju nikako nije pametno zanemariti, štoviše, pružit’ će mnoge opcije promidžbe koje se ja, priznajem, ne mogu pohvaliti da sam apsorbirao u pravoj mjeri. :smile:
Kako vi stojite s tim? Evo mali podsjetnik:


:o:

Playlista je genijalna zamisao.
Kreiranjem playliste sa bar 10-tak videa pomoci ce vam da se ti video snimci bolje rangiraju od strane Googla,a time ce naravno da poraste gledanost vaseg kanala,a samim tim cete privuci i veci broj pretplatnika.
Kada neki gledalac pogleda video sa vase playliste,sigurno ce gledati jos nekoliko spotova sa liste jer ga zanima taj pravac.
Sve sam to vec testirao i uverio se u moc Playlista.

1 Like

bok,

kada napravite novi kanal. dali ostavite da se vidi nula subscribers ili to sakrijete ?

ili je to u konačnici nebitno za kanal ?

hvala

Mislim da to nije bitno pogotovo ako je novi kanal (pa koliko će ih bit’ nego 0), :slight_smile: sve to spada u periferne stvari, najvažnije je snimiti dobar video. :film_strip: :blush:
Neće štetiti ni ako to sakriješ ako želiš, recimo ako je kanal star a pretplatnika malo. :face_with_raised_eyebrow: Svejedno će onaj koji želi (i zna) to vidjeti.

Hvala i tebi Micos što si se javio sa svojim iskustvom s playlistama. :+1: One su, naravno, bitna stavka u Youtube SEO-u. :o:

1 Like

ok.

međutim sada me čudi drugi stvar oko Youtube-a…

znači napravim novi kanal, uploadam par video-a… i nakon tjedan dana svaki ima po nekoliko viewsa…

što je žalosno…

npr… uploadao sam jedan video među prvima s jednom igrom i banana par viewsa…

par dana poslije jedan drugi kanal koji ima hrpu pratitelja napravi video na istu temu i evo u par dana 200k viewsa…

uopće nije pošteno…

kada na drugom računalu upišem željeni keyword, moj video se uopće ne pojavljuje, nego se pojavi tam negdje na 50-oj stranici…

čak prije pokaže video koji ima sličan keyword…

zbog čega ?

keyword se nalazi u naslovu, opisu, stavio sam nekoliko tagova. nisam ništa pretjerivao…

kako onda ili na koji način mogu uopće natjerati youtube da i moj kanal malo progura ?

:thinking:

hvala

Isto kao kad kreces sa webom odnosno domenama, nemas autoritet i sve to ide jako sporo kog Google-a sa novim stvarima. Zato je npr dobra opcija kupiti neki starji YT kanal.

1 Like

Ja nije da se nesta razumijem u youtube SEO, ali vjerujem da ce linkovi pomoci.

1 Like

Nije žalosno, nego je dobro da uopće imaš pregleda ako je kanal novi. :blush: Dakle, “nekoliko viewsa”, drugačije i ne može biti za početak. :+1:

Takva su pravila igre. :grin: Eto, boldao sam i odgovor u tvom pitanju. Svi njegovi pratitelji (pod pretpostavkom da su ispravno upisani) dobili su email obavijest o njegovu videu. A koga si ti obavijestio? Da si barem nama ovdje na Forumu rekao, mi bi pogledali. :blush:

Baš o tome govorimo u ovom topicu. Welcome to the club. :smile: :o:

1 Like

Ovo jedino ako nastavljate u 100% istom nicheu. Inače, osobno ne smatram ovo dobrom opcijom, pa čak ni ako je kanal monetiziran pa ste ga zbog toga kupili. Jer, tako je danas, a sutra? :blush:

Linkovi će svakako pomoći, ali oni u ovom slučaju jednostavno nisu primarni. :slightly_frowning_face:
Jeli misliš na embediranje videa? Točno je da čak i vidIQ kojega smo spominjali iznad; video kategorizira i po tome jeli ga se spominje na Facebooku, Twitteru i Redditu. :blush:
Gdje bi ti još stavljao linkove (embede)? :o:

Ja mislim na blanko kanal koji je kreiran ranije.

blanko=prazan ?
To ti apsolutno nažalost neće donijeti nikakve koristi. :no_entry_sign: :o:

Probao si? :slight_smile:

Post must be at…

He he :smile: nisam probao jer nemam potrebu za tim. :blush:
No, znam da je tako. Na koncu, i sam imam neke stare YT kanale koje bi ti netko drugi odmah ponudio na prodaju, :smile: no C-3PO neće. :blush: :o: