Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Ali ja stvarno mislim da je to dobra taktika. Ja radim slično i pali, i raditi ću isto sve dok ne izgubim nadu da će mi vratiti monetizaciju. Zapravo skužio sam da je to faktor broj 1 za YT uspjeh.

Meni je žao što je tebi taj savjet promakao, ja bi ti predložio da radije izbaciš takav video nego taj dan ništa, zapravo vidjet ćeš da će dati rezultate. Prvo ionako svaki video gledaju većinom drugi ljudi, drugo, i onima koji su neke isječke pogledali ne smeta ako pogledaju ponovno.

Što se tiče ovog lika, živ dokaz da se može dobro zaraditi na osnov mog savjeta. Lik je napisao 100 Youtube savjeta i trikova i ponavlja ih zadnje 3 godine 2-3 puta tjedno. Isti ljudi svaki puta oduševljeno dijele i lajkaju svaki njegov video i misle da je genije.

Meni ne treba on da mi priča kako treba redovno postati videe, birati dobre title, dobro osvijetlili prostoriju ili dodati romantičnu muziku u pozadinu.

2 Likeova

Totalno se slažem s cijelim postom, a s ovim pogotovo. :slight_smile:

1 Like

Evo nešto novo od Backlinka, deluje zanimljivo:

Cak i neki od najpoznatijih seo gurua to rade baclinko i nail patel (pogotovo on) on ima npr 100 savjeta i milion videea dje bukvalno ponavlja iste savjete samo se titlovi mjenjaju da kupe sto vise posjete. Nije to ni lose ponekad da se ponovi nesta korisno, ali bas znaju pretjerivat.

4 Likeova

Meni je bas taj neil patel ostavio ok dojam. Nema puni videozapisa na kanalu i bas prica da ne treba raditi veliku produkciju i da se sa malo ali jako kvalitetnog contenta moze rangirati i web seo i youtube.
Ne pratim ga dugo pa ne znam da li brise zapise, ali ovo sto mu je na kanalu je meni bas ok. Za razliku od drugih koji bas rade tako, jedno te isto pa onda to isto sa kolegom koji gostuje, pa oni gostuju kod tog kolege i tako u krug. Recimo Derral i cijela ta creator druzina.

Ne i meni je neil patel ok, ja sam pregledao lupam 70-80 posto videa i prijavljen sam već dugo na kanal i znam da sam čuo iste priče više puta, ali ok, dobri su mu videi i korisni savjeti, ne bih to ni primjetio da ne mislim da su mu loši videi jer ih ne bi masovno gledao. a ja mislim da je jako puno napravit oko 200 videa za godinu dana koliko ih nail patel ima na kanalu. nail patel je bombarder kad je seo u pitanju i on nema šta ne radi kako bi izdigao ime i brend i to mu sjajno ide. i od mene preporuke ima da ga ljudi gledaju, samo se ne mogu složit da ne koristi spomunutu tehniku mjenjanja titlova.

Sorry. Moja greska. Zamijenio sam ga sa backlino likom. Brian Dean, taj lik mi je super. Da taj Neil je ista prica.

Oba su celavci :slight_smile:

1 Like

yo-utube

Mislim da barem malo pretjerujete, pogotovo nazivajući tu tehniku “mijenjanjem titleova“. :blush:
Da netko ne shvati krivo, to naravno nisu isti videi nego videi u kojima se govori o istoj stvari, možda iz drugog kuta gledanja na materiju, ali čak ako je i iz istog, pa što? Jednostavno; that’s the way it is, barem naizgled u tom nicheu. :wink:
To bi bilo kao da netko zamjeri tebi Anja da kad pišeš o Amazon Affiliateu da ponavljaš neke stvari? Ili naš kolega u člancima sa sitea Seo.hr, sjećam se da su mu to čak i prigovarali; da stalno spominje title tag? :slight_smile: Pa jasno da će ga stalno spominjati kad je to najvažniji moment u cijelom SEO-u.

Budite sigurni da svaki video koji sam ja postavio ovdje; može vam biti koristan. :+1: Pa i ovaj gore Nick Nimmin sigurno je sasvim dobar lik za uzor, sve i da stavimo po strani to što govori, a što nikako nije šuplja priča. Svaki njegov video napravljen je visoko profesionalno, počevši od thumbnaila pa onda preko visoke video i audio produkcije koja se zadržava u istom levelu, pa na kraju do završnog editiranja filma uključujući poruke publici i linkove na samom videu prema drugim videima ili websiteima. Ima se sigurno što primijetiti i naučiti. Dakle, Forumaš Youtuber koji želi napredovati obratit’ će pažnju i na ono što ne govori nego radi. Zapitajte se (ako uopće pravite filmove za Youtube) jeli moji filmovi zadovoljavaju ove standarde? :roll_eyes:

Zašto sam ja stavio taj film ovdje? Osobno najčešće ne moram biti impresioniran onim što će nam u tom momentu reći Nick ili Derral, najvjerojatnije (eto, i ja) to znam :blush: ili sam čuo, ali neka, to što se opet apostrofira taj topic potvrda je da njegova vrijednost, odnosno značaj – postoji. Vidim da i moji kolege već znaju za ove SEO tipove, neka, bravo za vas, drago mi je da je tako, :+1: ali u tom slučaju ako na Forumu znači postoji i veći broj Youtube stručnjaka nego što sam mislio; zašto ne postavite neki napredniji, advanced tutorijal sa svog YT popisa, nego odabirete pogrešan put? :cactus:

Dakle, otvarajući ovu temu nadao sam se doći do dodatnih saznanja o pitanju iz titlea topica i u par navrata mi je izgledalo da ćemo i krenuti u tom smjeru, svejedno taj me feeling nije napustio (uzgred, to je jedini ispravan stav). :blush:
A zašto je bilo kakav (gorespomenut) isključujući stav negativan i već samim tim pobija i sebe sama :question:
Vjerujte da osobno i van ovog Foruma blisko poznajem nekoliko istinskih Youtube mastera, s nekima sam i u svakodnevnoj komunikaciji, s jednim od njih chatam više nego s djevojkom, ali ne bih mogao naći u cijeloj našoj chat povijesti da smo negativno chatali o nekome, a pogotovo ne o Youtuberu koji ima milionske preglede i svjetsku slavu. :blush:

y-outube

Finalno, stavite ovdje po vašem mišljenju koristan video ili sudjelujte u raspravi, svi ste dobrodošli, pa i vi kojima je ova diskusija u topicu ipak bila od neke koristi, znam da vas ima. :slight_smile: :o:

2 Likeova

ja sam ovdje na ovoj temi padobranac pa nemam nekih savjeta no sam samo utisak svoj podijelio slažući se sa bugijem oko tehnike mjenjanje titlova. nije ta tehnika nova i nije ekskluzivna što da se tiče samo yt. ja sam je nekad koristio na domaćim sajtovima, veliki brendovi je non stop koriste i očigledno prolazi, od novih modela uređaja koji su ponekad totalno isti ili imaju vrlo male izmjene, novih šampona, žvaka i svega drugog koji su isti, bitno je biti non stop aktivan na tržištu, to i youtuberi rade i neka rade nije problem, (malo može da nervira al to je nebitno, ne zamjerim im :slight_smile: ) samo sam saglasan da to prolazi.

Ko je god malo napredniji na YT-u ne moze realno nista nauciti iz videa tih “yt strucnjaka”, pocetnik moze pohvatati osnove i krenuti sam testirati.

Osnovno za uspijeh na YT jeste da udjete u neku nisu, da ostanete tu i da je toliko poznajete da jednostavno znate sta ce da upali kod ljudi u toj nisi i sta je trenutno aktuelno u toj nisi.

YT je kao zivi organizam gdje se bukvalno promjene znaju desavati na dnevnoj bazi, stalno mora da se prilagodjava i ko shvati u svoj nisi kako da se najbolje prilagodi algoritmu taj i uspije.

Isto sta je vazno napomenuti kad se redovno radi da u jednom trenutku moras “eksplodirati” ali jednom kad se probijes dosta je tesko ostati na vrhu i stalno drzati iste brojke, bukvakno svaki dan moras da se prilagodjavas youtube-u.

3 Likeova

Edise, točno je to što kažeš i slažem se, jedino ovo zadnje vjerujem ipak da je srećom mnogo teže “explodirati” nego se održati na vrhu. :blush: :o:

Pa evo da uzmemo primjer sa foruma, ima tema gdje je ovdje jedan pocinjao od nule sa gaming kanalom pa sad ima 30-40K subscribera. Znaci za njega mozemo reci da je “eksplodirao” u jednom trenutku i da su neki klipovi krenuli sa pregledima i povukli kanal prema gore. I sad je to i dalje mali kanal ali ce nastaviti da raste i sta ce se desiti kad dodje do neke brojke on ce zakucati sa nekim brojem pregleda npr. 100.000 po klipu i to ce ici jedno vrijeme i nakon toga pocinjes da padas pa imas npr. 50.000 pregleda po klipu i ti u tom trenutku realno padas iako imas dosta vise pregleda nego na pocetku, i dalje rastes sa subovima ali padas sa pregledima i sta god da uradis jednostavno ne ide (pr. vecina balkanskih jutjubera) i u tom nekom prelomnom trenutku ako ne skontas kako da odrzis kanal da drzi te brojke do naredne “eksplozije” kanal ode dole i nikad ga vise ne vrati na “pravi put”. I dalje ces da rastes sa subovima ali ides dole sa pregledima.

Zasto je tako ne znam sa sigurnoscu, ali neko moje razmisljanje jeste da za svaku sljedecu “eksploziju” moras biti strucniji, da se moras prilagoditi promjenama i da manje nijanse odlucuju zato sam napisao da je lakse “eksplodirati” na pocetku nego kasnije ostati na vrhu.

Zato jer Youtube konstantno “unaprijeđuje” svoj algoritam, na našu štetu…
Pa tako eto, iz nekog osobnog iskustva, uzalud mi i gomila subscribera i dobar video i “eye-catching” thumbnail ako mi se algoritam ne “smiluje” i gura moj video desno među “predložene videozapise”.
A s tim se problemom sve više susreću i veliki kanali sa milijunskim subsima…
Algoritam jednostavno ne dozvoljava dalje i možeš se slikati…
I onda radiš, trudiš se, kao da je sve normalno, radiš dva mjeseca za sitno, kao da si u nekakvoj “kazni”, zatim ti se opet smiluje, pusti te, krenu pregledi, pokoji viralni video, nadoknadiš konačno sav onaj novac koji si “izgubio” u onim tjednima “suše” i tako 3-4 mjeseca si super dok te opet ne stegne…
I tako u krug…

1 Like

Evo mozda nekom od bude od koristi, meni inace zanimljiv seo kanal pa naletih i na ovaj video koji je vise za youtubere, pa rekod da ga podijelim

2 Likeova

Ma vidi ti Jeromea, :blush: nisam ni znao za njega do sad, nema nešto puno pregleda, ali svidjelo se i meni što govori u ovom videu, posebno o onim linkovima na djelove videa, to sam napravio jutros na par videa, a sad ću dodat’ i video sitemap, što spominje kasnije. :+1:

Pretplatio sam se na njegov kanal, tek kasnije ću vidjeti da mu je zadnji video star godinu dana, ali nema veze, imamo strpljenja. :blush:

Ionako ćemo dugo čekati novi video, nemojte još da bude i uzalud; ne zaboravite kliknuti na zvono pa da budu i ove crtice, tek tako ćete dobiti obavijest o novom videu. Dobro je zapamtiti ovo tko ne zna. :wink:
subscribed
(Slika je s drugog kanala.) :o:

Da bezveze sto kanal nije vise aktivan pogotovo sto oko SEO sve se vrlo brzo moze promjeniti, pa je i datum nastanka videa jako bitan, a ima zanimljivih klipova. I bas malo pregleda i subsribera ima za vrlo solidan kanal.

Ima nade i za njega. Kad ubere da ga linkamo, možda dođe i na naš Forum, pa preko G prevoditelja (koji je sve bolji) se i upiše. :smile: :o:

Instalirao sam baš taj plugin Video XML Sitemap Generator, kojeg spominje u videu. :blush:
No, to je stari plugin, u sitemapu moj web piše dobro, ali za njega je Youtube još na http protokolu.
Nisam još ništa obavijestio Google, to ne bi ni bilo dobro. Što ti misliš o tome @anja1 ?

Probao sam još nekolio plugina i oni se jednako ponašaju. :no_entry_sign:
Hvala i drugim kolegama koji će napisati nešto. :o:

ja pravo da ti kažem nikada nisam imao nekih svojih videa koje bih dodavao na sajt nit se bavim (sem par testiranja sa slideshowsima) youtubom ikako (podijelih link jer mi bi zanimljivo) , a u sustini i nisam siguran da sam shvatio pitanje :slight_smile:

Ako sam shvatio pitanje možda možeš ručno modifikovati plugin da bude youtube na https

1 Like

Dobro si, dobro shvatio, kao i obično. :blush:
Još bolje je da jesam to sredio ručno, i sada su URL-ovi na sitemapu svuda preko https protokola. :+1:

Držim da je ovo što gore kaže Jerome skroz u redu, još jednom podsjetiti Google i Youtube sitemapom na svoj website, ali i na videe na njemu, da ne smetne s uma. :blush: :o:

1 Like