Kako pronaći i odabrati osobu za pisanje tekstova?

U potrazi sam za piscem tekstova ali primjetio sam da u posljednje vrijeme textopisaca uopšte i nema na forumu.

Kako se trenutno kreću cijene pisanja tekstova i prijevoda englesko-hrvatski koliko vi plaćate?

Gledajući starije teme tekstovi i nisu bili skupi, međutim kontaktirao sam jednu osobu sa foruma koja je nedavno objavila oglas za pisanje tekstova, cijena za 100 riječi je 1€.

Gdje vi pronalazite osobu za pisanje sadržaja ?

Koliko plaćate po članku 100 ili 500 riječi ?

Sto se tice domacih pisaca mislin da je nekako najbolje i najlakse pronaci ih u grupama di su studenti. Znaci grupe tipa Studenti RH itd :slight_smile:

1 Like

Mozes i na upworku ukucas gore croatia ili bosnia i izbacit ce ti freelancere i onda ih invite za projekat i dogovoris se. Samo nemoj raditi ko ja da izadjem u susret ponudio da uplatim na paypal, da im ne uzima up bezveze proviziju i sjeba me glupaca, morao refundati. Djaba izgubio vrijeme i zivce.

Sto je najgore nemam svoj Paypal, uplatio drug a tezak frajer kaze sjebat ce mu nesto taj refund ispeglo se bas.

1 Like

Nemaš ti šta izlaziti u susret, Upwork je odličan posrednik. Zaštićen si ti kao klijent, a i freelancer je 100% siguran da će dobiti zarađeni novac. Provizija od 20% nije velika, koja spadne na 10% čim ugovor pređe 500$.

Više volim dati Upwork-u 10%, nego da šaljem mailove “kad ćeš mi uplatit’ pare” :smiley:

3 Likes