Kako pronaći nekoga preko emaila

Neki lik mi se nastasio i zahebava me i spamuje strašno pa me zanima da li postoji neki free alat kako pronaći vlasnika email adrese da mu odem u posjet da malo popričamo ja i moja aluminijska bejzbol palica?

ukucaj email na google, nekad se može svašta naći

1 Like

Strucna tema, kako da razbijem spamera aluminijumskom bejzbol palicom. Ovo ce biti bas zabavno. :upside_down_face:
Salim se malo. A zasto ga jednostavno ne blokiras, prijavis spam i ne izignorises?

2 Likeova

Zahebava mi mušterije nije samo mene. Lažno se predstavlja u moje ime, kvari mi ugled firme. Da je samo do mene bilo bi lahko. Zato me zanima kako se može pronaći pravi vlasnik tog maila, jer je napravio mail sličan mom i uznemirava ljude sa kojim poslujem. Pretpostavljam da je neko ko me poznaje od konkurencije u mom gradu al mi treba pinpoint da ne hlupam ljude redom ni krive ni dužne :grin:

Nema na Google ništa realno, mail je novijeg datuma kreiran planski samo da mene zahebava :thinking:

Nemozes nista jer da ima svoj mail godinama, nasao bi taj mail na “nekim” stranicama koje koristi ili koje je koristio, pa ako ga nades na forumu citas mu postove i gledas ima li vise detalja, ali ako napravis novi mail ili cak ako ima mail godinama gdje koristi samo za zajebavanje putem maila onda nikako.

Neznam u kojem si poslu, ali npr ako imas stranicu gdje reklamiras “nesto” od musterija i svatko ih moze kontaktirati, stavi captchu, pa ce mu dosadit ili napravi neku skriptu gdje svaki korisnik moze poslati upit max 2 puta u 60,120,960 minuta musteriji (npr imas stranicu gdje reklamiras apartmane i musterije su ti vlasnici apartmana).

1 Like

https://www.avalon.hr/blog/2011/03/18/kako-koristiti-e-mail-digitalni-potpis/

Ili da napises saopstenje na stranici ili da posaljem musterijama mail u kome objasnjavas situaciju. Nesto tipa

“Kao i u svakom poslu, konkurencija je velika i koristi razne nacine da dodje do tudjih musterija. Jedan od nacina je i kvarenje ugleda konkurencije tako sto musterijama salje mailove neprimjerenog ili laznog sadrzaja sa mail adresa koje su slicne mailu firme cije musterije zele da preuzmu. Nazalost, to se i nama desilo. Ukoliko ste dobili mail sa adrese koja nije ova, rijec je o prevari. Kao i svaka ozbiljna firma kojoj je stalo do njenog ugleda i do iskrenog odnosa sa svojim vjernim musterijama, saljemo vam ovaj mail tako da ne budete zrtve prevare. Ukoliko ste dobili mailove sumljivog sadrzaja, molimo vas da nam se obratite a mi cemo to uredno prijaviti policiji. Iskreno se nadamo da ovakve neugodnosti nece uticati na nas poslovni odnos. Kao znak dobre volje, u narednih 20(30, 50) dana cete moci da iskoristite (cim se vec bavis) specijalni popust…” Uglavnom, mozda nesto tako.

Hm… Sad sam se sjetio da mi je jednom drug davno pricao kako mu je neki komsija koji zivi vani trazio da mu nadje nekom preko FB ko ga je zajebavao. Taj je bio prilicno neuk i neoprezan. Ispostavilo se da ga zajebava neki komsija. Drug je za taj " posao" dobio mislim bas neku finu cifru.

Takodje, mozda stvarno da odes do policije ili do nekog advokata da objasnis situaciju. Jbg, rijec je o laznom predstavljanju a ako se utvrdi da se od toga zaradjuje onda je rijec o laznom predstavljanju radi sticanja materijalne koristi. Mozda ce ti pomoci.

4 Likeova

Da si u americi rekao bi ti odmah tuzi ga i da ti plati “stetu” i odvjetnika, ali ovdje kod nas je skroz druga prica.