Kako razlikovati spinner i AI content od pravog ručno pisanog sadržaja?

Ne vidim ja ovdje neki problem s ljudima koji koriste copy.ai sto se updejta tice… Cak stavise, mislio sam da je ono sto je opisano u updejtu zapravo vec dio algoritma

A ne znam kako će oni to mjeriti jel neki content helpful ili ne. Valjda će veći utjecaj u algoritmu imati bounce rate, avg. time spent on site, a uz to možda kazne previše optimiziran content. Ništa što se ne može ispraviti naknadno ako vas pogodi. U zadnjem paragrafu kažu kako će ovo imati efekt samo na engleske stranice, pa pretpostavljam da će one lokalne vjerojatno još godinama čekati na tako neke promjene.

2 Likeova

Pročitah što piše i nije jasno hoće li me uhvatiti ili ne. Ako da u kojem omjeru jer ne znam što za njih znači sadržaj za ljude.

Je li to bounce rate, vrijeme provedeno na stranici…

Uz to nije jasno što znači micanje sadržaja koji nije dobar… Je li to sadržaj koji ne rangira na SERP, a u mojem slučaju može biti jer nemam dovoljno backlinkova pa ne rangira još da ga ljudi posjete itd…

Dosta nejasno u oovm trenutku tako da preostaje čekati rezultat kroz 2 tjedna kada završe i onda kada krenu promjene.

Ja radim u zadnje vrijeme AI content, testiram ga na nekim sajtovima… i siguran sam da Google nema šanse da skuzi da je to AI jer je content smisleniji i 10x bolji od onog kojeg su mi do sad pisali indijci.

Naravno da ne pustam AI da sam napise članak od a do ž. Cijelo vrijeme ga upravljam, ispravljam, nadopunjavam itd.

Mislim da ce se Google sam sebi u*rati u usta s ovima update-om. Baš me zanima kako će rasiti problem članaka od 5000 rijeci na žnj temu gdje realno posjetitelj želi pročitati max 500-600 riječi, dok je sve ostalo napisano isključivo zbog Googlea.

3 Likeova

To i mene zanima. Jučer sam čitao konkurentski članak jednog bloga, tip je na istu temu ko i ja napisao 3700 riječi, a ja malo manje od 1000. Jest on to razradio, al nadugo i naširoko, totalno off topic je u nekim stvarima otišao samo da bi bilo što više riječi… Baš me zanima hoće li se na takvim stvarima što mijenjati

@petarvu pa tako je i do sada trebalo biti ali nazalost nije. Jer ja kad pisem clanak koristim tf/idf metodu i to nikada ne omane. Znaci tu se gleda suma sumarum top 10 rezultata i da li ti u tekstu imas keyworde koje imaju i oni, koji keywordi su viska, koji se premalo a koji previse spominju a gleda se i duljina sadrzaja. Ja evo nemam backlinkova a skoro sve sta objavim je odmah u top 20 a vrlo brzo i u top 10. Znaci ako su clanci u top 10 dugacki oko 800 rijeci a ti si napisao 3000 to ti moze samo nastetiti

2 Likeova

ne rekose li da to zvanicno trenutno ne igra ulogu? (sto mi nema smisla, al tako rece onaj iz googla)