Kako reducirati istovremeni broj PHP procesa

U zadnje vrijeme mi se događa da vrlo često imam istovremeno 25 procesa, što je, kako kaže trenutni hoster, maksimalno te zbog čega dolazi do gušenja veze, tj. velikog usporavanja učitavanja stranica. E sad, s obzirom kako je moje znanje elementarno, cijenio bih svaki savjet koji bi mi pomogao da lociram problem te isti eventualno i otklonim. Znači na što trebam obratiti pažnju kako bih reducirao taj broj istovremenih PHP procesa?

Cache. Reverse proxy ispred svog webservera koji servira kesirani output tako da posjetitelj ni ne dođe do php interpretera. Alternativno, mozes i prominit hosting providera, i ignorirat problem dok ne postane malo veci.

Inace, pretpostavit cu da ne vodis neki super posjecen web, jer da jesi vec bi znao rijesit taj problem. Ako ne-bas-toliko-posjecen-web stvara 25 simultanih php procesa, sansa je da imas neki jako spori komad softwarea kojeg pokusavas interpretirat pri svakoj posjeti. Ovo ukljucuje i spore upite na bazu.

Sta rade ti procesi? Cim ih ima 25 istih, znaci da imas neko cekanje negdje. IO visok, CPU zakucan, memorija… Moze biti bilo sta od ovoga ili su ti spori upiti na bazu.