Kako registrirati broj za SMS naplatu usluge?

Dakle, zanima me kako registrirati vlastiti broj za SMS naplatu? Prodavala bih neke “online” sitnice po simboličnim cijenama (jer im je tolika i vrijednost) i mislim da je najbolji mogući način da se to radi putem SMS-a (npr. 3,65 kn tel, 4,55 kn mob).

Vidjela sam da to rade neki ljudi koji prodaju “dojave”, imaju registrirane brojeve koji naplate poruku po 20ak kn i to postoji opcija da se poruka pošalje iz punooo država.

1 Like

Hvala! :slight_smile:

Ima li tko od kolega da se bavi ovako nečim? Ja imam neke ideje, al ne znam baš koliko će to zaživiti pa bi voljela čut i vaše savjete i iskustva…

Ja se bavim slicnim, samo sto ne radim preko ove firme.
Sve u svemu za balkan su malo losije, tj bezobraznije provizije ostalo je ok. Zavisi sve sta hoces, ako ce ti biti nesto 18+ fortumo zaboravi.

Kakvi su zakon u RH što se tiče naplate sudjelovanja u nagradnoj igri? Pretpostavljam da to i nije baš legalno?

Ja sam iskreno mislila prodavati neke priručnike "How to … " koje sam svojevremeno pisala… al to mi je samo neka nerazrađena ideja.

E to vec ne bih znao, imam dostupan servis i za RH ali ne radim nagradne igre.

Pa ljudi i dalje radije plate putem fona, nego kartica i PayPala jer smo jos zaostali po tome. Sto se tice tvoje ideje pokusaj ne gubis nista, Ali idi na minimum 8kn…

 Price (HRK)	                   Your Revenue (HRK)

1 item 8.00 2.87

Kod me je to ovako…

Evo baš malo ovo istražujem… može li se, i ako može, na koji način stupati u kontakt sa osobom koja je poslala SMS?

Npr.
Pošalji SMS na broj xxxxxx, u poruku napiši svoju e-mail adresu na koju ćemo Vam poslati dokument.

I kad primiš tu njegovu poruku, uzmeš e-mail i jednostavno pošalješ što si obećao?

Pa posaljes mu samo link gdje moze skinuti taj dokument.

Lakse ti je kao AMG sto rece, samo sa servisom dogovoris tekst povratne poruke da ide taj link.

Imas par firmi kaj to iznajmljuju - it1, skynet, nth…
ako mislis lockat sadrzaj najbolji je fortumo… super jednostavno i za android
svi uzimaju podjednako tj najveci dio ostaje telekomima…

ako se zelis sama reklamirati treba ti i prethodna obavjest od hakoma a trebala bi biti i registrirana djelatnost tj obrt ili doo…
ak radis prek ovih fimi osim fortuma a nemas to onda ti isplacuju putem ugovora o djelu…
jedino fortumo moze na paypal
svi imaju dashboarde di mozes vidjet brojeve korisnika…

1 Like

Želim sama reklamirati i raditi preko Fortuma… trebaju li mi za to ikakve dozvole?
Naravno, po zakonu bi trebalo prijaviti porez i sve ostalo, ali to ne planiram raditi dok ne dođem (ako dođem) do nekog ozbiljnog iznosa.

sama si odgovorila… onda sibaj reklame na adwordsu i fejsu… uzmi si neku debitnu il kreditnu visu da mos s paypala povlacit pare i to je to… nemas brijem brige dok ti prihod ne predje 100k kn godisnje

Treba mi broj za SMS naplatu usluge koji funkcionira samostalno. Odnosno da nije potrebno implementirati na web stranicu kao widgate ili slično tom.

Idealno bi bilo da taj broj jednostavno mogu poslati bilo kome, npr u inbox na FB i da samo napišem: Pošalji poruku na ovaj broj xxxxx. Poruka će te koštati 5 kn nakon čega ćeš dobiti kod pomoću kojeg ćeš dobiti pristup…

Koliko sam skužila, fortumo nema tu mogućnost? Nikakvu drugu opciju nisam našla… ima li tko riješnje? :slight_smile:

To možeš zatražiti preko svoga provajdera. Kod nas je HT Eronet:
https://www.hteronet.ba/upoznajte-nas/veleprodaja/usluge-sa-dodanom-vrijednoscu/vas-sms/

Primjeri djelatnosti koje koriste uslugu:
TV kuće - glasovanja, nagradne igre
Banke – informiranje korisnika o stanju na računu, dodjela PIN-a
Kladionice – informiranje o rezultatima i sl.
Trgovački lanci – obavijesti korisnika o trenutnim akcijama, promocija usluga, nagradne igre, ankete
Uslužne djelatnosti, razne naplate i sl.
SMS usluga je s posebnom tarifom kod koje se naplaćuje odlazna poruka korisnika po unaprijed definiranim i određenim cijenama SMSa.

2 Likeova