Kako sakriti kod

[quote=“Destroyer”]na karte.hr postoji nacin da se oteza pristup css-u. normalno, nakraju se moze doc do njega ali bar je malo otezano.

kada se utipka lokacija css-a otvori se samo prazna stranica

http://www.karte.hr//include/compiled.php?nch=79&ext=css

njihov css se ovako poziva:

dali ko moze objasnit kako se to postigne php-om?[/quote]
php vraća sadržaj u obliku css-a, nije neka mudrost…

[quote=“Destroyer”]na karte.hr postoji nacin da se oteza pristup css-u. normalno, nakraju se moze doc do njega ali bar je malo otezano.

kada se utipka lokacija css-a otvori se samo prazna stranica

http://www.karte.hr//include/compiled.php?nch=79&ext=css

njihov css se ovako poziva:

dali ko moze objasnit kako se to postigne php-om?[/quote]

Otvori se sesija i postavi zastavica za prikazivanje css-a (putem php skripte). Kada zastavice nema ne prikazuje se ništa.
primjer:

glavna skripta:

css.php:

Bilo kakvo sakrivanje HTML-a je totalna glupost. Onaj ko ne zna HTML ionako mu to ništa ne znači, onaj ko zna, ako želi od nule će sam napraviti sve identično kao i na tvojoj stranici. Onaj međusloj koji zna pogledati source i prekopirati ga, a ne zna baš HTML će vrlo lako izdvojiti nekome 100-200kn da mu napravi identičnu stranicu, tako da je skrivanje HTML-a totalna glupost. Na kraju opet što je rekao i kezo je potpuno točno, tako da sve ovo je totalno bezveze.

ko kaze da neko zeli nesto sakrit. ja samo zelim znati kakve mogucnosti prikrivanja postoje

@eke777
hvala puno a dali bi to funkcioniralo za .js?

Manite se praznog posla. Jedino se može kompresirati sve, pogledajte sajt u potpisu… I html i css i js i sve… To je u jedino moguće, ali opet ima programa (firebug recimo) koji sve ispravljaju, tako da stvarno nema smisla.

[quote=“Destroyer”]@eke777
hvala puno a dali bi to funkcioniralo za .js?[/quote]

Da, može se primjeniti na sve: css, js, slike, flash… samo treba sve prikazati preko php-a

Dobar dan… može mi neko biti od pomoći na taj način da me uputi kako sakriti java script code… httaces ili da se stavi u php… ali problem mi je što sam klasični html-aš i php kao i java script mi nisu jača strana… kod bi bio:

< script type=“text/javascript”>
setTimeout(openUrl, 5000); // Wait 5 seconds

function openUrl(){

window.open(‘h t tp : // nekastranica . com/’);

}
< /script>

Riječ je o scripti koja otvara novi tab… e sad mi je problem, ked neko dodje na moju stranicu može skinuti u file save as stranicu i pokrenuti html datoteku na kompjuteru i dalje radi sve kako treba… a meni je u cilju da su mi posjetioci na stranici i da se to odvija na mom hostingu a ne na nečijem kompu.Dali postoji mogućnost za to bilo kakva?.. hvala na svakom odgovoru

ne postoji

Post mora biti dugačak minimalno 20 znakova.

Može se sakriti html, css, js.
Nedavno sam to radio (ne pitaj zašto).

Ne pomaže isključivanje Js-a.

Ako nađem vremena sutra, pokazati ću.

Uglavnom, riječ je o kriptiranju koda.
Vjerujem da se može i enkriptirati, pošto se i puno napredniji kriptografski algorimti razbijaju.
Ali mislim da je to je veći posao - nego od nule, iskodirati/isprogramirati frontEnd nekog sitea.

adj pliz stavi link na neku stranicu gdje je html sakriven :wink:

Probaj sam.
Ja sam to radio sa ovim:
http://www.iwebtool.com/html_encrypter

Dovoljno je kriptirati index.html.

Na view source je html kriptiran i ništa se ne može pročitati.
Isključivanje JS-a ne pomaže ali recimo pomoću Firebuga se vidi
sve.

Horz iskreno, to sto si ti dao je glupost, ne radi apsolutno nista osim sto javascript kreira html i samo se bezveze usporava prikaz stranice…

U Chromeu resources:
http://ch-slike.com/images/2014/03/08/IHjVk.png - je js

al kad otvoris elements:
http://ch-slike.com/images/2014/03/08/4xqKt.png

Tocno se sve vidi, samo iz toga kopiras svu strukturu i za par minuta skines ostale resurse i includas ih i eto kompletnog site dizajna…

@Horz

Taj alat pretvara samo ascii znakove u hex vrijednost, tako da ako je nekome baš stalo to može lako pročitati.

Onaj tko želi kopirati stranicu dozvoli mu jer očito nema znanja niti će mu ta stranica služiti pretjerano.

Realno ima stvari koje vrijedi zaštiti, ali sve takve stvari se pretežno daju odraditi na server strani. Tako da ako ugrađuješ neku logiku koja ti vrijedi kao intelektualno vlasništvo …radi to sa php-om.
PHP code je nedostupan korisniku, a ti ćes prosljeđivat na client stranu samo rezultat koji dobivaš sa php-om i koji ti treba za rad stranice.

Ako kod zaista mora biti javascript, a ti želiš spriječiti da netko ne može copy-pastat stranicu, onda samo segmet tog JS coda odradi na PHP-u. Naravno, laik neće onda moći napraviti copy-paste, ali svatko tko se imalo kuži će lako sam skrpati taj segment koda.

I naravno, razmisli dobro jel mlatiš praznu slamu. Budi sretan ako ćeš imati posjetitelje na toj stranici, a kamoli one koji bi ti još nešto i ukrali xd

:smiley: stvarno teza enkripcija, ovog se ne bi posramili ni njemacki podmornicari u drugom svjetskom ratu :wink:
ne mozes sakriti html kod, jer html kod mora biti takav da ga browser, ili client, moze obraditi. Cak da i ti stvarno koristis neke metode za enkripciju, sto ova svakako nije i da od html koda dobijes neki string tipa -> sdf324Hsd=(#$jsd234 kako bi browser znao da se u tome nalazi neki html tagovi i ispravno ih prikazao kao html stranicu?
to sto si ti stavio ne pomaze nikome za nista, jer se stranica moze saveati, moze se pogledati kroz inspect element u chromeu npr. ili ekvivalent toga u bilo kojem drugom browseru.
ti si s ovim dobio sam 3x veci file size i nista drugo