Kako sakriti kod

kad mi neko ode na stranicu moze mi viditi kod sa desnom tipkom misa na view source kako mogu napraviti da mi nevidi nista znaci mogu li ikako sakriti kod ? hvala

Nikako. Stvarno, nikako.

nemoj ga uploadati na server

Napravi popup s zamolbom posjetiteljima da ne gledaju. A možeš i dodati koju kletvu ako pogledaju. Ma zezan se. Nema načina!!

Hm da…
Metodu sa nestavljanjem stranica na Web sam preporučivao još prije 6 godina:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=2651

Jednostavno, ako ne želiš da ti netko vidi kod - nemoj stavljati svoje stranice na Web i nemoj ih ni na koji način nekome pokazati. I riješen problem.

Poanta HTML-a je da bude vidljiv. To je bit cijele stvari.

Ukoliko ne želiš da kod bude vidljiv, onda napravi web-stranicu u Flashu, Silverlightu, kao PDF dokument, kao Java applet ili kao običan program koji će si korisnik instalirati i pokrenuti. To su sve tehnologije u kojima je izvorni kod u manjoj ili većoj mjeri nečitljiv.

hvala svima

Sve webmastercine nema sta covjek ozbiljno vi na salu.

Mozes zastiti svoj kod pomocu ovog koda:

<script language="JavaScript"> 
// distributed by http://hypergurl.com <!-- var popup="Sorry, right-click 
is disabled.\n\nThis Site Copyright ©2009"; function noway(go) { if 
(document.all) { if (event.button == 2) { alert(popup); return false; } } if (document.layers) 
{ if (go.which == 3) { alert(popup); return false; } } } if (document.layers) 
{ document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); } document.onmousedown=noway; // --> 
</script>

samo to stavi u index i kada neko klikne desni klik ispisat ce mu “Sorry, right-click
is disabled”

[quote=“tzman”]Sve webmastercine nema sta covjek ozbiljno vi na salu.

Mozes zastiti svoj kod pomocu ovog koda:

<script language="JavaScript"> 
// distributed by http://hypergurl.com <!-- var popup="Sorry, right-click 
is disabled.\n\nThis Site Copyright ©2009"; function noway(go) { if 
(document.all) { if (event.button == 2) { alert(popup); return false; } } if (document.layers) 
{ if (go.which == 3) { alert(popup); return false; } } } if (document.layers) 
{ document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); } document.onmousedown=noway; // --> 
</script>

samo to stavi u index i kada neko klikne desni klik ispisat ce mu “Sorry, right-click
is disabled”[/quote]
I ja lupim CTRL + U i pogledam ili odem na View pa page source
:cool:

Ah, ne pamtim više kad sam zadnji put vidio zabranu desnog klika.
Krajem prošlog stoljeća bilo je relativno popularno, ali mislio sam da je to izumrlo zajedno sa blinkanjem golemih žutih Comic Sans Serif slova na kričavo crvenoj pozadini…

Uglavnom, da bi nekome HTML kod bio od ikakve koristi, lopov mora imati kvocijent inteligencije iznad granice retardiranosti. A svatko tko je iznad granice retardiranosti lako će naći način da vidi HTML kod usprkos zabrani desnog klika.
Tipkom za kontekstni izbornik, sa Ctrl+U ili preko izbornika View, Page Source.
Može i jednostavno snimiti cijelu web stranicu na svoj disk, ili direktno iz browsera (File, Save Page As…) ili posebnim programima poput Wgeta ili HTTracka, i zatim stranicu otvoriti u Notepadu, Dreamweaveru ili čemu hoće.

Dakle, jedini način da se sakrije HTML kod je da ga se ne stavlja na web.
Odnosno da se umjesto HTML-a koriste druge tehnologije - kao što reče tsereg.

Nisam više siguran gdje sam čuo ili pročitao.

Uglavnom, programer je rekao da ne skriva kod zato što onaj tko se uspije snaći u njegovom kodu je i tako 3x pametniji od njega pa mu taj kod neće biti od velike koristi.

Doduše, radilo se o desktop app ali poveznica postoji.

1 Like

Vjerovali ili ne kod se moze sakriti!!!

Ne znam kako radi ali sam to vidio, ali steta stranica nije aktivna vise da pokazem…
Kada bi se uradio view source dobilo bi se nesto slično slijedecem tekstu:

43%5545%hbj3434h%rl4r3rbg%df34ubtr%f347gcdnfu7%trgfne%bfkweu%rt63r7%inge%

Koristi se neka vrsta enkripcije, ali browser skonta o čemu je rijec…

Naravno da može.
To se može napraviti npr. sa HTML Guardianom (
http://www.protware.com/
), a ima i drugih programa koji rade na sličnom principu.

Kvaka je u tome da stvar savršeno radi sa HTML-om, ali enkripcija dinamičkih stranica (pre)često zeza. Onda se treba igrati sa dijelovima koda koji se mogu i ne mogu kriptirati.

Jao, jao, jao, šta drugo reći?

Sve su to tehnike koje otežavaju pregled sourcea. Drugačije rečeno, mogli su taj HTML Guardian nazvati ZDK++ (zabrana desnog klika, plus, plus).

S time da ZDK barem ne izbaci tražilice iz igre. A ako tražilice nisu bitne, onda se vraćamo na što sam već rekao: što fali koristiti Flash, Silverlight, PDF, Active X, Java applet, program ili bilo što treće?

Ne kontam sto skrivati kod i to jos html, sta to ima tolko vazno u nekom html kodu da se mora sakrit, kad danas na interneu mozes naci na tone primjera i koda u svim mogucim jezicima. Mislim treba da ti bude drago ako neko od tebe nesto uzme, to znaci da ti vrijedis nesto u internet svijetu.

Ono sto je dobro to niko ne moze pokupit naprimjer neki velki portal sa tonom funkcija ili neku taku razvijenu skriptu pravjenu u nekom od jezika veci od html.

Postoje odredjene skripte za to mislim da neke imas i na
http://www.skriptarnica.com
nemoj da me drzis za rec ali i sam znas da je to sto ti trazis skoro nemoguce sakriti.

[quote=“tsereg”]Jao, jao, jao, šta drugo reći?

Sve su to tehnike koje otežavaju pregled sourcea. Drugačije rečeno, mogli su taj HTML Guardian nazvati ZDK++ (zabrana desnog klika, plus, plus).

S time da ZDK barem ne izbaci tražilice iz igre. A ako tražilice nisu bitne, onda se vraćamo na što sam već rekao: što fali koristiti Flash, Silverlight, PDF, Active X, Java applet, program ili bilo što treće?[/quote]

Postoje slučajevi kad je dobro koristiti te fore. Npr. kad ne želiš da netko zna da sadržaj povlačiš s nekog drugog weba (primjer turističke agencije koja osim svojih sadržaja nudi i sadržaje veće konkurencije).
Tada se kodira samo dio koji ti želiš. To je ujedno i odgovor na pitanje o tražilicama.

Naravno, zašto ne koristiti Flash i ostale điđe-miđe? Treba uvažiti potencijalne razloge za to, kao što se nepoznavanje tih tehnologija, odurnost prema njima ili security razloge (ozloglašene Flash player sigurnosne rupe).

Inače, što se tiče tražilica, ja sam osobno jedan od onih koje boli neka stvar za SEO i slične mađioničarske trikove jer smatram da se tražilice (čak i W3C) trebaju prilagođavati nama pa mi je proces u suprotnom pravcu protuprirodan. S druge strane, uvijek sam ostvario relativno dobre pozicije… :smiley:

to što se kod obfuscirao za view source špijunažu ne znači ništa jer ga je moguće lijepo složenog čitati kroz firebug ili neki od alata kojim se mijenja izrendani DOM

http://hr.test-iq.com/#114704

na karte.hr postoji nacin da se oteza pristup css-u. normalno, nakraju se moze doc do njega ali bar je malo otezano.

kada se utipka lokacija css-a otvori se samo prazna stranica

http://www.karte.hr//include/compiled.php?nch=79&ext=css

njihov css se ovako poziva:

dali ko moze objasnit kako se to postigne php-om?