Kako sakriti registrovanog korisnika?

Imam tabelu u kojoj su svi registrovani korisnici i svako ima svoju odredjenu sumu novca, kako da sakrijem korisnike sa te tabele, da budu nevidljivi, kojima je ta suma 0?

Jednostavno ako ides preko PHP-a kad radis foreach stavi unutar “foreach”:
if($suma != 0){
continue;
}

Obrnuto

if (0 == $suma) {
    continue;
}

da bi preskočio rezultate bez sume.

nemam foreach u kodu, vec

if($_GET[‘id’]==""){
$result = mysql_query(“select *,
(select (tim1) from clanovi_njihovi_parovi where datum=curdate() and racun=r.id) tim1,
(select (status) from clanovi_njihovi_parovi where status <>2 and datum=curdate() and racun=r.id) status
from clanovi_njihovi_racuni r order by profit desc,id limit 320”);

Postavi nam format $result varijable. Taj niz treba filtrirati.

$br=0;
while($row = mysql_fetch_array($result)){
if($br%2==0)echo ‘

’;
else echo ‘<align=“center”>’;
$br++;
if ($id==$row[‘id’]) echo ‘’.$br.’.’;
else if($br==1) echo’’.$br.’.’;
else if($br>17) echo’’.$br.’.’;
else echo ‘’.$br.’.’;
if($br==1) echo ’  ‘.$row[‘tipseter’].’’;
else echo ’   ‘.$row[‘tipseter’].’’;
echo ‘

’.round($row [‘profit’]).’$

’;
echo ‘<a class=“par” target="_blank" href="’.$row[‘link’].’"’.$row[‘tim1’].’ - ‘.$row[‘tim2’].’’;
echo ‘’.$row[‘tip’].’’;
echo ‘’.$row[‘kvota’].’’;
echo ‘

’.$row[‘ulog’].’$

’;
if($row[‘status’]=="")echo ‘ ’;
else if($row[‘status’]==1)echo ‘

’;
else echo ‘

’;
}

Šta je suma?

? Post must be at least 20 characters

To $profit je suma sto stoji

Ako su potrebni podaci samo od onih kojima profit nije jednak nuli, onda predlazem da takav upit postavis bazi i dobijes samo relevantne rezultate nazad, pa ne moras nista na PHP strani dirati.

1 Like

Ne znam to da uradim, postavio sam ceo kod skoro ovde, treba mi ako mu je profit =1000, da ga ne prikazuje uopste u listi registrovanih u toj tabeli

https://www.techonthenet.com/sql/having.php

Za vise uvjeta

  1. Kad je profit 1000 kao takodje i u situacijama kad je profit manje od 1000 - je li ovako ispravno anticipirati zahtjev?

Probaj:

from clanovi_njihovi_racuni r where profit > 1000 order by profit desc,id limit 320”);

zadnji red onog gore što si napis’o.

2 Likeova

To je resilo problem, tj stavio sam <>1000 :smiley:

Samo što to nije zahtjev kojeg smo se držali od početka teme

- Ne prikazati korisnike kojima je balans 0

Sad ti neće prikazati samo one kojima je profit tačno 1000 dok će prikazati sve ostale.

Slazem se, ovo delimicno resava stvar, ali mi je komplikovano na taj nacin, jer ta sekcija ‘odigrano’ je iz druge tabele, kao sto vidis u kodu prvom sto sam postavio, stavljao sam odigrano >1 ali nije nista radilo, mozda jer treba neki count, sum ili slicno da se doda prefiks

Ja sad nisam siguran o čemu se tu radi niti kakva odigravanja su u pitanju.
Iz uvodnog posta:

Ako je suma ustvari kolona (polje) profit u tabeli clanovi_njihovi_racuni, da bi ovo gore bilo ispoštovano treba staviti

where profit > 0

Ako se radi o nečemu drugom onda je postavljeni zahtjev nepotpun i/ili netačan.
Ponavljam, jedino ako se u uvodnom postu pod suma mislilo na clanovi_njihovi_racuni.profit kolonu, odgovor ovog posta je tačan i ostale odgovore koje sam pis’o ne treba razmatrati.
Ako se ne radi baš o tome, onda ni ovaj odgovor (eventualno) nije tačan.