Kako sam zaradio 7000$ uz ChatGPT i AI toolove

Da li bi ovo mogli nazvati dropshipping digitalnih produkata?

Ako kaže da uredno plaća vjerujem da i prodaje prema licenci koju je dobio. Ukoliko nije onda je to prekršaj.
Ja nisam ovdje da odlučim je li prekršaj ili nije tako da ću to staviti sa strane. Nisam policajac da istražujem i krivim nekoga.

Ali pitati ću ako može više informacije:

  • kako dolaziš do tog sadržaja. Je li to preko API, white label ili skidaš sadržaj pomoću scrapera?

  • Koje ključne točke oko SEO imaš da pratiš na svakoj stranici, a da je nužno odraditi da bude uspješno

  • koje su to gerila marketing black-hat metode

  • pretplate su na tjednoj razini jer nudiš tjedni sadržaj ili na mjesečnoj razini?

  • možeš li podijeliti proces kako dolaziš do niche koje su u Hype

  • kažeš da napraviš proizvod kada krene hype - je li to tvoj proizvod digitalni ili fizički ili misliš na ovo što si sada napravio da nudiš sadržaj dobiven s drugog mjesta?

  • ako je stranica s početka ove teme bila zapuštena te ti se smanjio broj posjetitelja što misliš zašto je utjecao samo redizajn stranice da ti se povrati velika količina organske posjete? Ili si možda još nešto mijenjao na stranici osim izgleda

  • na koje načine sve koristiš ChatGPT na ovoj stranici osim što ti je pomogao promijeniti izgled stranice? Jesi ga koristio da ponudi rješenja ili ideje za daljnji razvoj

  • što tvoju stranicu čini posebnom da bi se netko preplatio, a ne ode na ove stranice s kojih ti skidaš taj sadržaj? Jer pretpostavljam da je sadržaj copy/pate? ili koristiš ChatGPT da ga preoblikuje i servira na tvoju stranicu?

1 Like

@bugi
to je stvarno prekrsaj i ne bi nikad tudji rad i trud na taj nacin omalovazio i pokusao na tom zaradit. Ovo moje nema veze s tom vrstom uzimanja, vecina sadrzaja se moze naci besplatno na netu odakle svi uzimaju.

@Benjamin_C
hah nesto izmedju i dropservisa

@fg43085
druze stvarno nemam potrebu se tebi pravdat, napisao sam ti 2 puta da je sve uredno i nikog ne ostecujem niti ista ilegalno radim. Samo temu bumpas offtopicom i pravis se pametan. Ja sam prvi protiv svih parazita koji rade nelegalne stvari, milion puta sam do sad odbio raditi za nekog sajtove i uzet velike pare cisto iz moralnih razloga. Kad kazem velike pare onda mislim stvarno na velike :slight_smile: Svi moji sajtovi imaju terms i policy, i svi dobiju uslugu koji i plate, i refund dajem bez ikakiv pitanja, jer mi ne treba novac koji nije zasluzen. Zato stvarno nema potrebe za tvojim pitanjima, ako te zanimaju neke tehnicke stvari mozes pitat pa cu ti rado odgovorit/pomoci, al ovako optuzivanje i pametovanje cu samo ignorirati. Mozda neki dijelovi koje sam napisao zvuce kao da su nesto ilegalno npr black hat metode , al to su samo propusti search algoritama koje ja pokusavam testirati do granice, koje naravno ne zelim otkrivati, mada i to su stvari koje se mogu naci na forumima, cak i na ovom samo neko nije obratio paznju i to vidio kao priliku.

Mislim da je moj post krivo shvaćen. Čini se da ipak moram poboljšat pisanje i paziti kako se izražavam me se nebi krivo shvatilo.

Napisao sam ti da se ne trebaš pravdat nego sam imao par pitanja koje su me interesirale koje si naveo u temi. Nikakvo optuživanje nije bilo ni pametovanje jer sam napisao vezano za druge odgovore koje su drugi napisali da ja nisam ovdje da budem policajac nego me zanimaju određene stvari.

Vjerujem da si krivo pročitao moj komentar…

Pitanja su upućena da dobijem dojam o tomu što radiš i kako radiš. Jer je i tema s tim ciljem i otvorena? Zar ne?

Preko API i jos neki besplatni toolovi koji su korisni, da graficki prikazu neki dio iz sadrzaja.

Pa sto se tice SEO, sigurno da ne mogu sve nabrojat, al kad pravim stranicu gledam da on-page seo bude vrhunski odradjen i mislim da je to potpuno dovoljno za pocetak i 5-10 clanaka + jedan ultimativni vodic (veliki clanak na kojem je sve full detaljno objasnjeno). Poslije pratis napredak, poboljsavas postojece clanke, i na 1-2 sedmice dodas novi clanak, ako ima neki zanimljiv keywork. Za on-page SEO fokus mi je na kontent, link-juice, a od tehnickih stvari to je brzina ucitavanja, kompresija slika, responzivnost. Ima puno stvari koje radim po osjecaju, ne zelim tek tako imat odredjen broj ponavljanja keyworda ako ce to narusit izgled stranice i biti previse teksta, jer ljudi vole da prelete sajt i primjete glavne sekcije, pogledaju slike, procitaju nekoliko headinga i tjt, te odustaju ili idu na registraciju. Bitno je kad korisnik udje na stranicu da ima osjecaj da je to brend, a ne jos jedan free/40e wordpress template sa nabacanim tekstom.

Prije sam uvijek pravio one-time payment sajtove, al subscripcije su mi se puno bolje pokazale opcenito, pa tako i sa ovim sajtom. Imam idalje korisnika koji su tu preko godinu dana. Pretplate su na mjesecnom nivou, mada uvijek dodam i opciju za life-time pretplatu, koja je x3 mjesecna. Ne zanima me je li isplativo, al meni je bitno da mi ovo provjereno radi.

Pa nemam odredjen proces, uglavnom po stvarima koje vidim po fb da mi izlijecu cesto ili ukoliko sam u toku pa pratim kad nesto veliko izadje za tu oblast. Uglavnom prije 4 godine to je bio dropshipping, prije 2 godine to je nft, sad su to kripto, gambling, ai. A neke evergreen niche su tech, fitness, health, entrepreneurship. Tokom korone, fitness niche su mi se najbolje pokazale, sta god ima veze sa kucnim treningom.

Prvenstveno sam mislio na digitalne proizvode, online usluge, info producte, ono sto mislim da bi moglo radit za tu nichu. Fizicke proizvode nikad nisam radio, niti imam namjeru, tu je puno faktora na koje ne mozes uticat (kvalitet, shipping, brzina)

Samo sam promijenio landing page, mislim i na njegov content. Normalno je da se vremenom kljucne rijeci promijene. Za neki search intent, korisnik ce u 99% slucajeva na prvom mjestu pretrage dobit odgovor, i nece ici dalje. Tako da za neke stvari bas moras biti na prvom mjestu, naravno ne uvijek.

Nisam ga ni za sta vise koristio osim sugestija za redizajn.

Mozda radim marketing bolji nego oni :slight_smile: Kako znas da korisnik uopce zna za ostale stranice, na koju prvu naleti da zadovoljava njegove potrebe/interes, tu ce i platit. Dio sadrzaja je copy/paste, al imam jos nekih sekcija (graficki prikazi) koje sam dodao u pocetku koje me izdvajaju od ostalih. Chatgpt nije postojao kad sam ja pravio stranicu, tako da ga nisam mogao ni koristit tad, a sad nemam vremena mijenjat kod na sajtu.

4 Likeova

ja i? sta je pisac htio reci

Ako su ljudi razvili ChatGPT, još lakše će razviti i program za detekciju istog.

Lijepo je vidjeti nekoga ko je tako pametan da iznese dokaze sam protiv sebe, kako bi se nahvalio nečime što mi svi znamo da može tako, jedno vrijeme, pa onda ko u zatvor, ko u maglu.

Može, nekome prođe neko vrijeme i ušuti se, a ti kao da želliš da budeš taj ko će na sud zbog varanja, pa izbacuješ kako automatizmom varaš Google.

Da si šutio, pa kad krenu u čistionu ChatGPT sajtova, skineš sajt i ušutiš se, što si zaradio, zaradio, a ovako sam protiv sebe dižeš tužbu.
Ako ti je sajt na engleskom jeziku, još će te brže naći.

Dosta interneta za danas :smiley:

4 Likeova

cijeli svijet vara google i google vara cijeli svijet … nije grijeh varati algoritam, grijeh je varati oglasivace :smiley:

3 Likeova

HAHHAHAHAHAHA jesi ti sa klixa, ko te pustio ovdje

1 Like

Poceo sam ga prevodit na Turski, valjda nece njih dirat.

Znaš kako narod kaže, “Ne valja se s rogatima bosti”, a taj Google je dobro rogat.

Bilo je frajera na našim prostorima, danas rade zatvorski posao za sendvič i ratu kredita za autorska prava.
Mnogo lukavije su vodili ovakve poslove pa su uhvaćeni.

A na nacionalističko-vjerske ironične floskule prevaranta neću ni odgovarati.
Mislio sam da ovo nije blackhat forum.

Misli na koristenje sadrzaja koje je napravio chatGpt… ne vrijedi se raspravljat s ljudima koji tako nesto mogu pomislit

A ne vidim sta sam to nacionalisticki ili vjerski napisao, on je rekao da ako je stranica na eng da ce me uhvatit pa sam pomenuo turski jezik kao manje poznat :rofl:

ChatGPT se oslobodio i napisao ovaj prvi post :slight_smile: da ima vise inputa haha jer sad ce svi korisitit GPT za to haha

Na internetu a i u svijetu biznisa možeš radit šta hoćeš, sve dok ne širiš okolo kako i šta radiš. One koje zakidaš za porez ili za autorska prava, više boli kad javno ukazuješ na njihove greške i propuste nego kad im uzimaš dio kolača iz džepa.

Provjereno.

1 Like

@anon18274480 - kako napreduje stranica i korištenje ChatGPT?

Zbog cega bi se tako nesto trebalo uopce detektirati?

ubacice GPT watermark… pa ce onda biti lagano. A jedan od razlogaje vezan uz autorskih prava, kako na tekstovima tako i na slikama

Za Google nije uopće bitno tko piše tekst: ti, neki Indijac ili chatGPT. Ako tvoj članak Google ocijeni kao helpful content imat ćeš dobru poziciju.