Kako sam zaradio prvih 150k$

Puno dobrih stvarih si napisao, iskreno sam zahvalan, dugo nisam citao da neko na ovaj nacin pise na forumu, nadam se da necu nekoga uvrijediti ali vidi se razlika u stilu i u nacinu razmisljanja.

Htio bih jos par pitanja ili konstatacija, kao sto neko napisa neke stvari ti pises na taj nacin da izgledaju lagano, a znamo da to i nije bas tako, za svaku kampanju na fb, instagramu treba poznavati nacin kako kreirati istu a da ciljas kvalitetnu publiku koja ce kupovati tvoje proizvode, zatim gdje si pronalazio svoje proizvode, npr. antivirus programe, kada kazes na dark webu, daj nama neke smjernice, sta i kako da radimo da dodjemo do navedenih programa?
Isto tako, cesto spominjes da si placao ljude da istrazuju trziste za tebe, koliko si placao te ljude? Sta su konkretno istrazivali? Jesi li kda profulao sa dobijenim informacijama od istih?
I na kraju, da sada neko od nas zeli da krene sa radom u nekoj od spomenutih metoda, koju bi preporucio, i koje korake bi na pocetku napravio?

Znam, puno pitanja😁

1 Like

Možeš li ovo gore, malo detaljnije objasniti?

@DavidAlaba
Pisem samo iz osobnog iskustva bez cenzure posto ne vidim razlog cenzuriranja :smiley:
Zapravo i jesu lagane, dobro nekome tko nije informaticki pismen je tesko, uzet cu si vremena pa cu kroz neki kratki rok postaviti kako radim facebook kampanje u jednom postu da bude lakse svima koje bude interesiralo.
Sto se tice samih antivirusnih najlakse ti je googlati odredjeni antivirus i okrenuti cijeli google dok ne nadjes najjeftinije, takodjer svatko tko prodaje ima veliku kolicinu takvih proizvoda i dobijes jos veci popust na kolicinu. U svakom slucaju zaobilaziti sve vece stranice i uci “duboko” u google.
Cesto se znaju naci jeftini antivirusi i takvi proizvodi po stranim forumima, raznim discord grupama koje se bave prodajom itd.
Znam da bi bilo najlakse da ja postavim kontakte od ljudi gdje ja kupujem no tu se gubi smisao, objasniti cu i zasto.
Dakle kada dobijes sve zdravo na gotovo 200% sam siguran da nece nitko uspjeti, moze se desiti da preko noci supplier nestane i ti si opet na nuli, zato je najbolje da sam nadjes smjernice di i kako i ako se nesto desi u roku nekoliko sati naci ces novog suppliera jer znas sto trebas raditi, a i samo istrazivanje ce ti roditi jos vise ideja za biznis.
Sto se tice samog deep weba i dark weba, treba biti oprezan di ides i sto radis i s kim poslujes posto je puno scammera kao i svugdje, od legalnog weba google, ali da nebudem bas los puno korisnih stvari za prodaju se nadje /r/redditbay/ i /r/PremiumAccounts/ :wink:

Tesko pitanje, ja imam 3 osobe koje placam 300$ mjesecno (svakog pojedinacno) da istrazuju sto je aktualno i da naprave kratko istrazivanje o prodaji, svo troje su umrezeni i svako od njih radi pojedinacan posao, kad dodju do nekog rezultata posalju ga covjeku koji je zaduzen za plasiranje stvari na shopove i on odlucuje sto di i kako. Samo jedan covjek stoji iza svih mojih shopova i odrzava ih, i ima jos 2 osobe koje vode racuna da sve ide ko po planu, zaradu s njim dijelim 60% njemu 40% meni, naravno na cisti novac koji ostane na kraju mjeseca, tako da i on ima motivaciju raditi kvalitetno, a meni lova dolazi bez obzira dali pomogao ili ne, takve ljude je tesko naci i tu ne postoje smjernice, ali kao sto sam napomenuo prije volim posteno platiti neciji trud i zato ljudi ostaju samnom u poslovnom odnosu. Da mi je online biznis stvar koju bih radio do kraja zivota vecinu tih stvari bi radio sam, ali napisao sam sto sam oduvijek zelio raditi i ovo tjeram dokle ide :slight_smile:
Vjerovao ili ne sve te koji istrazuju nasao sam na upworku i fiverru.

Sto se tice failova, imao sam toliko failova da im se ne zna broj, i svako treba napraviti fail, nakon toga naucis i to je najbolja lekcija i vise ne radis slicne probleme. Cesto se desi da se proizvod ne prodaje kako bi trebao, ali eto kao sto rekoh to je sastavni dio svakog posla.

Ne bih preporucio niti jednu, to je stvar individualca, moras sjest sam sa sobom i razmislit sto bi zelio raditi i posvetiti se tome, ako nejdes tim putem svrljat ces od projekta do projekta dok ne potrosis zadnji dolar i onda ces biti ljut na mene sto sam te krivo uputio :slight_smile:
Nazalost nisam mentor niti savjetnik :smiley:
I uvijek imaj na pameti da uspjeh ne dolazi preko noci i da treba neko vrijeme dok se sve sredi, ali na kraju se isplati, ako padnes dignes se, naucis iz greske i krenes odande di si stao :wink:
Onaj tko ti kaze da ce te obuciti bez da failas laze, takav ne postoji na kugli zemaljskoj i to je sve prodavanje magle.

Sto konkretno?

Smorio sam te ko nikoga do sada na forumu, za veceras sam zavrsio, zahvalan sam iskreno, morat cu iscitati sve ovo ponovo nekoliko puta, nisam bas klasicni newbie, radio sam neke projekte, obrnuo neku lovu sa Adsensom, sada trazim neke nove projekte, i ovo ce biti od velike pomoci, nije klasicni tutorial al vredniji je od mnogih, jos jednom zahvalan sam i nadam sw novim postovima, kontaktima i ko zna, mozda nekada nekom partnerstvu.

Pozdrav.

1 Like

Nema problema :wink:
Sto se tice klasicnih tutoriala svaka cast svakome tko se odluci napisati jedan i uvijek volim sve procitati iz razloga jer uvijek postoji nesto sto nisam znao i sto mogu implementirati u svoj business.
Postoji samo jedan problem s njima, u danasnje vrijeme sve, ali bas sve se mijenja “brzinom svjetlosti” tako da tutorial koji je danas napisan nece vrijediti sljedeci mjesec zbog toga sto ce se neka pravila promijeniti, neke stranice ce nestati itd., ali su uglavnom odlicna smjernica di i kako krenuti i vrijedni su citanja, oni koji to naplacuju debelo to je cista pljacka, doduse i ja sam prodavao nekolicinu svojih “tutoriala”, ali to je bilo u vrijeme kad nije cijeli internet bio zatrpan metodama kako preko noci doci do milijuna, a i svoje tutoriale sam naplacivao 10$ - 20$, a pomogli su mnogima, vecina ih je outdated no ako nadjem neki koji bi se mogao i danas koristiti podijelit cu ga besplatno.

Problem s time je sljedeci, ja cu recimo u svojoj “magicnoj metodi” napisati gdje trebate ici po svoj traffic i sad 1000 ljudi je to procitalo i 999 njih ce koristiti iste metode za marketing, tu dolazimo do prezasicenja i pada sistema, sve to vrijedi i s influencerima, ako vidim da su u mjesec dana promovirali na desetke proizvoda bjezim od toga ko vrag od crnog tamjana jer je vecina njihovih followera zasicena, no detaljnije o tome cu pisati u jednom od sljedecih postova kako ja osobno radim na promociji.

2 Likeova

Radujem se, vjerujem kao i drugi clanovi, isto tako razmisli o nekom journeyu ovdje koji ce biti propracen

Ovo na početku što si pisao, verovatno je za boostanje accounta?
Gde si kupovao preglede? Kako znaš da nisu fake?
Zato sam i citirao:

Eto, ako može neko objašnjenje oko kupovine tih pregleda, lajkova komentara.

Nece nista biti o journeyu, nemam potrebe pokretati nisto novo, a i ne trazim publicitet niti da se dokazujem, mislio sam jedino nesto sto bi bilo vezano uz neke brze i jednostavnije metode, no sve ovisi o vremenu.
EDIT:
zaboravio sam nadodati da ce uvijek doci do zasicenja, recimo ja sad imam 10 projekata koji aktivno donose novce i sve to mi vodi jedna osoba, i ta osoba nekim cudom nestane preko noci i sve se svali na mene, a ja imam 1000 drugih briga, recimo da imam 1000 prodaja dnevno od toga nekoliko refunda, nekoliko upita itd. i sve to se svali na mene, a ja na godisnjem. Jednostavno kolaps i sve prestaje s radom, sav svoj online biznis drzim u nekoj granici normale i ako nesto podje po zlu da mogu ja sam hendlat to neko vrijeme dok ne nadjem nekog tko ce sve voditi (a to nije jednostavan posao), zato treba biti oprezan sto i koliko se radi i na cem se radi :wink:
Ja uvijek u svojoj glavi imam najgori scenarij i plan b i c za spas situacije :wink:

Vecina su botovi, ali vecina “kompanija” koja se time bavi ima opciju da pregledi ostaju odnosno da youtube ne registrira botove, odnosno instagram followere itd.
Naime ti kad prodajes te usluge naravno da kazes da imas “custom bota” koji nabija preglede followere itd.
Zato sam i naveo da radis s novim ljudima (od 10k followera na dalje).

No recimo da prodajes followere, komentare i lajkove za instagram.
Osoba koju bi trebao boostati vec ima odredjeni broj followera i ti ga lagano samo dizes, zato ce ljudi ostati s tobom jer ce svima biti sumnjivo da jedna slika ima 100 lajkova, druga 2000, sve to trebas razraditi do sitnih detalja i predstavis ponudu nekome tko ce prodavati umjesto tebe (naveo sam vec koji tip osoba).
Zasto to ljudi rade? Pa da se lakse promoviraju, ti kad dodjes kod nekog i kazes hej hoces li podijeliti moj instagram na svojem, a ja tvoj na svojem reci ce naravno i ako vidi da imas manji broj pratioca odustat ce jer nece biti obostrano zadovoljstvo.
Opce je poznato da se danas sve vrti oko brojka i ti kad dobijes par ljudi koji ce aktivno kupovati imat ces pristojan prihod.

Mislim ne znam kako da ti to drugacije objasnim, nadam se da si shvatio poantu.
Jos jedan primjer ja sam reper i imam 60k pregleda, moj ljuti konkurent ima 80k i naravno da ces pokusati na sve nacine doci do pregleda, i kada ti netko dodje s takvom ponudom koja je jeftina naravno da ces prihvatiti.

Kako doci do takvih stranica - google - smm paneli :wink:

1 Like

I više nego dovoljno si objasnio.
Hvala puno.

1 Like

Sad se sjetih zaboravio sam napisati di sam povremeno jos najlakse novce zaradjivao :smiley:
Izvadio sam 10k$ kesa i 10k€ kesa i online nudio da cu napisati na papiric sto god pozelite i poslati tu sliku i naplacivao 10$ po fotografiji, a bilo je i moguce naruciti custom video koji se jos vise placao, ovisi sto je trebalo biti pokriveno u videu :smiley:
Sad sam vam razbio mit o svim “vrhunskim” kladionicarima koji spamaju socijalne mreze, od kud svi oni imaju para :wink: Pa ako neko ima neki kes doma, sad zna kako ga lagano unovciti uz minimalno rada.

4 Likeova

Bilo je nekad na fiveru pisanje od kafe crna ili u mljevenoj kafi što gođ želite za 5-10$ eto ako neko nema kesa
image
eo vi

@keisuke đe si ti lijen, ne zajebaji.

1 Like

Od svega sto si nabrojao (a toliko toga si, da mi se zamata, bas si aktivan) jedino mi fotografija lezi. Nego ne skontah, sta si ovdje slikao? Kes i papiric s porukom?

Inace, imam izrazito negativne asocijacije kad cujem da darknet, znam taj izraz samo iz najlosijih vijesti o svemu najgorem.

Pa iskreno trenutno sam samo aktivan s web shopovima, youtubeom i prodajom boosta za socijalne mreze i osobno ne radim na nicem od toga vec tu i tamo uskocim. Ovo sto sam naveo su bile neke usputne stvari koje su donijele ponesto zarade.
Pa jednostavno ako hoces nekome nesto prodati trebas prikazati neki nacin zarade, a sto je bolje od stvarnog kesa na slici s tvojim imenom kojim se predstavljas ili videa di se vidi 10k i tvoja “poslovna” stranica.
Vecinom su me kladionicari kontaktirali koji su prodavali kao neke dojave, a bilo je tu ekipe koja je s takvim slikama curama upadalo, kojekakve promocije itd. uglavnom nadam se da si shvatila poantu.

To ti je greska, mislim ima tamo gluposti daleko od toga, ali ima i jako puno korisnih stvari, jednom kad se navuces tesko je odustati.
Ako si se ikad zapitala kako netko ima kojekakve kljuceve za razne programe debelo ispod cijene, 90% toga dolazi s “mracne” strane interneta…
Naravno ne zelim nikog upucivati u to, no onaj tko se bavi preprodajom digital goodsa definitivno tamo nabavlja stvari i preprodaje na “normalnom” internetu

1 Like

Daj mi reci kakva je situacija sa elektroničkom robom iz kine?
Tu mislim na sve osim mobitela i tableta.
Imam neke ideke, nešto sam čuo da se dosta toga može nabaviti povoljno, ako se kupuje na palete, ali pod određenim uvjetima.

Trenutno je bilo restrikcija, ali sve se vraca u normalu.
Ne znam kako je za balkan, ali objasnit cu svoj nacin rada za UK, dakle imam rentano skladiste tu koje glasi na firmu preko koje poslujem i kao firma kontaktiram distributere u Kini i napravim s njima deal.
Najbolje ti je kontaktirati tvornice koje proizvode sve i svasta, uzmes najbolju ponudu i krenes s poslom. Cim je veca narudzba veci popust ces imati, salje se na paletama s brodovima i od dana kad je poslano treba jedno dva mjeseca do europe (nekad i brze, zavisi) Tu zna biti zavrzlama oko papira ali to se lako rijesi.
Racunaj da od dana kad narucis nesto da mozes i cekati do 3. mj da roba stigne, a to naravno moze utjecati na posao.
(U ovo je ukljuceno vrijeme koje im je potrebno da naprave tvoju narudzbu i da krenu s isporukom, bilo bi dobro prilikom dogovora postaviti rok i penale)

Sto se tice dogovora s njima, oni su uvijek otvoreni za pregovor i spremni su na klasicno cijenkanje.

Osobno narucujem u vecim kolicinama samo stvari koje ce biti aktualne duze vremena za ostalo napravim deal direkt s distributerima u Kini i dogovorimo koliko cu komada prodati, ako ne prodam u odredjenom roku oni mi ostatak salju u moje skladiste, radimo na principu da ja zaprimim narudzbu, kontaktiram njih te oni salju proizvod.
Dobra stvar kod takvih dogovora da napravis posiljku kakvu ti zelis, odnosno u svakoj mojoj posiljci je logo shopa di je kupljeno, zahvala i kod za 10% popusta na sljedecu kupovinu. Zbog toga imam vise kupaca koji kupuju i dalje od mene i vecina njih iskoristi kod. To su sve marketinske igre :joy:
Kod klasicnog dropshippinga ti nikad ne znas sto je zapravo poslano i tko se reklamira preko tebe :wink:

Nadam se da sam ti odgovorio ono sto te zanima, ako nisam javis :blush:

2 Likeova

Puno hvala.
Da li je istina, ako se u nekoj seriji dogodi greška, i bude recimo određeni postotak neispranih proizvoda, da praktički oni tu paletu daju skoro pa zabadava? Recimo taj postotak je do 20 %.

1 Like

To trebas sve dogovoriti kada radis deal s njima, ako se samo zaletis i ne dogovoris kako i sto kasnije mozes plakat s paletom pokvarenih digitrona.

Stavis sve na papir i ukoliko si zainteresiran za neku firmu postavis im svoje uvjete i to je to.
Osobno nisam nikad imao prevelikih problema i ako nesto nije radilo dobio sam popust pri sljedecoj narudzbi, jer sumnajm da ce se netko natezati zbog par sto dolara tako da se vise ide na povjerenje.

Zato sam i napisao da trazis firme koje rade sve i svasta da mozes izganjat popuste ako je nesto pokvareno i da imas veci popust prilikom svake kupovine posto nastavljas suradnju.

Uglavnom matematika ti mora biti odlicna da ne radis s minusom :wink:

Btw.
sto se tice placanja mozes u rokovima dogovorit, pa ako nesto ne radi i osteceno je vise si zasticen, ali vecinom preferiraju punu uplatu, ali sve je stvar dogovora i njihove dobre volje.

Mracna siva svejedno, mene zanima gdje je najbolje po tebi, nema gdje te ne pokusavaju scamat?
Kako doci do communitya. Nisam za tesku ilegalu, ali sam za ples po rubu uvijek znatizeljan.

Autor ima motivaciju da pomaze, ali i po vrsti pitanja se vidi fokus, kao da je bitno gde je on tacno kupovao . Poenta je preprodaja ,klasicna, kupis za manje prodas za vise, to mozete replicirati za bilo sta, za pocetak i ne mora da bude tolika marza kao sto je on imao, mozete pronaci na veliko i na legalnim stvarima. Ako to bude islo, onda se dalje istrazuje .

  • nemojte biti cicije za pravi biznis je potrebno uloziti
  • sve se moze preprodati
    -email marketing sa postojecim korisnicima je najjaci vid marketinga ( po istrazivanju u poslednjih 20 godina na prvom mestu)
  • nemojte spamati korisnike, vec im saljite usmerene oglase
  • pravite network prepoznajte dobre saradnike i njih zadrzite

Ima jos dosta stvari koje je napisao, ali da ja sada ne glumim vodica, ali ako je vec tu i zeli da pomaze, nadjite neka pitanja koja zaista mogu da pomognu za siru sliku nesto usmereno a ne banalno i da vas vestacki vodi od tacke A do tacke B jer kao sto je rekao kada taj kanal propadne opet ste na pocetku ako samo kopirate.

5 Likeova

@freemind
Hvala :slight_smile:
Vidi se da si uzeo vremena i sve detaljno procitao :wink:
Tako je, svaka roba ima kupca i ako 100 njih prodaje nesto, ne vidim zasto ja ili netko drugi ne bi mogao biti 101.

Kao sto sam rekao necu dijeliti nikakve linkove, pogotovo za dark i deep jer se tamo web adrese mjenjaju na dnevnoj bazi, to znaci da ono sto cu postaviti danas tebi ce biti od pomoci, ali nakon godine dana netko ce ovo citati i nece mu nista znaciti, to znaci da mi je bolje dati smjernice pa nek se svatko potrudi pronaci sto zeli.
Kao sto je freemind rekao sve se to moze naci i na “normalnom” internetu, ali po meni je lakse i jeftinije doci do kvalitetnih korisnika za preprodaju digitalnih stvari na “drugoj” strani interneta.

Kako izbjeci scam?
Nemoguce, to je nesto sto dodje s iskustvom i jednostavno sam prepoznas scam vrlo jednostavno, kada ces i ako ces prvi put tamo zakoraciti pronaci ces na googleu listu stranica popularnih marketplace-ova i vecina njih ima rating sistem pa si vise zasticen, jednom kada zakoracis ukljuci mozdane vijuge i istrazuj lagano sve ostalo,reklame po stranicama, banere, opise itema i naici ces na smjernice gdje se moze sve ici.
Kada nadjes kvalitetnog sellera pitas ga za email komunikaciju, discord, sto god i probas razviti suradnju :wink:

1 Like