Kako sam zaradio prvih 150k$

Jos bih htio opisati “psiholoske igre” profesionalaca i balavaca kako ih ja nazivam prilikom nabavljanja robe.
Ima stvari koje se kupuju kao privatna osoba, a ima stvari koje se kupuju kao firma.

Sto kupujem kao privatna osoba?
Najvise stvari digitalnog oblika (software, igre itd.)
Razlika u komunikaciji i zasto je to po meni bitan faktor, pricao sam i jos uvijek pricam sa sellerima koji okrecu na stotine tisuca dolara mjesecno, pa se osjecam kompetentnim pisati o tome.

Kako balavci kupuju?
E bok znas ja imam webshop, trebao bi 10 kljuceva za pocetak pa ak mi krene budemo neki deal iskemijali?
U trenutku citanja vecini velikih sellera je u glavi, ok prodat cu mu tih 10 kljuceva i ajde bok.

Kupovina profesionalca
Pozdrav, zainteresiran sam za usluge koje nudi vasa kompanija te bih za pocetak uzeo 200 kljuceva, te bih rezervirao jos dodatnih 200 po istoj cijeni, zanima me dali na kupovini na veliko postoji neki popust i koje opcije vasa kompanija nudi.
(ovo je samo banalan primjer kako pristupiti, obicno moji mailovi sadrze u sto sam jos zainteresiran i sto bih kupovao)
Automatski cete biti prioritet tom selleru i svaki seller ce pristati, nebitno ako cete vi tih 400 kljuceva prodavati duze od onog sto ste mislili, bitno je da seller vidi da ste ozbiljni, nakon toga oni ce vama nuditi kojekakve popuste i druge opcije jer zna da kupujete naveliko i lakse mu je prodati vama nego nekom balavcu koji tu i tamo uskace.
Tu dolazimo opet do onog da je vazno investirati u biznis i da stvar koju prodajete, a kupujete na veliko treba biti aktualna ili validna odredjeno vrijeme.

Svatko tko ima imalo ozbiljan biznis posluje preko firme, svaka firma moze provjeriti kako vasa kompanija posluje. Pisao sam gore o spomenutim kinezima i narudzbi robe, uvijek kontaktiram sve vece kompanije sa poslovnog emaila, odnosno emaila moje firme, iako vi mislite da je to nebitno jako je bitno jer ce druga firma provjeriti s kime posluje i kada vidi da firma posluje s dobrim profitom lakse cete stvoriti suradnju i dodatne popuste, popusti su jako bitni, jer ako vam netko spusti 5% nabavnu cijenu to znaci da ste vi odmah 5% u plusu ili mozete postojece kupce nagraditi s tih 5% prilikom sljedece kupovine, svi vole popuste :wink:

Konverzacije su odprilike iste, utisak profesionalnosti je jedan od kljucnih faktora prilikom prvog kontakta i on ce odluciti u kojem tonu ce se voditi konverzacija, a vama je bitno kupiti neku stvar cim jeftinije.
Naravno ovo ne prolazi uvijek, ali profesionalnost mora biti uvijek iznad svega.

5 Likeova

Ne brini skuzio sam, vise me zanimao put do pravog communitya i na sto pripaziti tim putem.
Nisam bas tako zelen imam i ja iskustva u blackhatu i ecommercu, samo se nisam dugo s tim bavio. Ali nikad nisam isao toliko duboko u to.

Recimo kako si digitalne stvari s crne strane uspio ubaciti u realni sektor i primitak uplata na bijeloj strani a da je sve po zakonu, to mi ne ide u glavu heheh
Vidim da vrtis paypal racune pod fiktivnim imenima, vjerojatno s razlogom…

Btw cisto iz znatizelje, mogu li se na isti nacin vrtiti paypal business acc?

Nema tu neke prevelike filozofije, ako ja kupim kljuc za neki antivirusni na “crnom” trzistu kako ga nazivas to ne znaci da on nije legalan, dapace legalan je posto ga je firma morala izdati da radi, do sada se nisam susreo niti s jednim refundom ili da su kljucevi iz nekog razloga nevaljani.
Samim time ne vidim neki problem u “prebacivanju” kljuca na “white” trziste :smiley:
Takodjer nikada nisam dobio email od niti jedne firme koja je vlasnik kljuca kao odakle mi itd.

Tu dolazimo do onog kako netko dodje do takvog kljuca.
Postoji vise nacina, ogromne firme koje su pokupovale brdo licenca i propale netko je jeftino otkupio kljuceve i prodaje ih, ima ljudi koji su zaposlenici takvih firmi i dobivaju velike popuste ili dobivaju besplatno pa prodaju, ima ljudi koji kradu firme i preprodaju to ispod radara, ali samim time ne krsis nikakav zakon posto preprodaje nesto cega si vlasnik.

Paypal racuni pod fiktivnim imenima nisu vezani za niti jedan od gore navedenih poslova, koristim ih za nesto drugo sto nije vezano s nicim za ovu temu tako da su ti racuni sasvim nebitni, ovdje pricam samo o legalnim stvarima posto ne bih nekog htio uputiti u nesto ilegalno i da ta osoba ima problema zbog toga.
Ionako na dk webu i dp webu u 99% slucajeva mozes samo platiti kriptovalutom tako da ti paypal ne znaci puno.

Nisam shvatio u koju svrhu bi vrtio paypal business acc :smiley:

1 Like

Hvala na odgovoru shvatio sam sve sto me zanimalo. :slight_smile:

1 Like

Naravno. Gledao sam na skladištu 2 palete pune napojnih za PC. Ispod svake cijene. Pitam kolegu kako ta cijena uvoza, kaže on bile palete pod vodom, pa lik kupio za siću. Stoje palete da se napojne osuše, i na kraju otišle u prodaju.

2 Likeova

mislim da je ovo najkorisnija tema na forumu u skorije vrijeme, mnogo odličnih informacija

hvala keisuke puno

ko ima pare odmah može ideje da razrađuje, a neko ko nema kao ja može razvijati i twistati dugoročne planove :smiley:

ono što mene zanima, na koji način si prije 15 godina iz Hrvatske otišao u UK? koji ti je prvi posao bio, kako si vize izganjao? jesi li tad bio oženjen/imao porodicu?

2 Likeova

Hvala :smiley:
Pa gledaj netrebas s velikim budzetom krenuti, ali isto tako netrebas niti ocekivati puno

Ne bih o privatnom zivotu, a i ne bi skretao s teme, ali da ti djelomicno odgovorim, otisao sam avionom, radio sam na benzinskoj za prvi poso, a za vizu je bio trnovit put, ali ne nemoguc :slight_smile:

2 Likeova

hvala ti, pitao sam zato što me ne bi čudilo da si u njemačkoj, austriji, švedskoj … za UK sam čuo da baš treba muda otegnuti … ja nekad baš razmišljam o UK-u ili Irskoj … privlači me baš hahahha

1 Like

Jesi li radio dropshiping ili si narucivao robu u svoje skladiste, s obzirom da citam da si nabavljao robu direktno iz kine, i moja supruga isto tako poajeduje frizerski studio, moze se reci da zivi taj kozmeticki zivot, sta god to znacilo, pa sigurno da bi mi u nekim buducim projektima bila od koristi.

Poceo sam s dropshippingom, ali nisam bio zadovoljan s rezultatom odnosno parama koje sam dobivao te kad sam skupio nekih 50k$ (netrebas toliko novca vjeruj mi :smiley: ) krenuo u sve to profesionalnije.

Naravno digital goods koji i dan danas prodajem nabavljam od istih ljudi/firmi to je ostalo nepromijenjeno od prvog dana, no za sve ostale stvari koje su “fizicke” prvo vidim sto je i koliko profitabilno, shipping iz kine je besplatan, ali je dostava do mjesec dana, te kad bih vidio da je neki proizvod aktualan i prodaje se brzo narucio bih iz Kine u svoje skladiste i iz skladista dalje slao.
Kupci su mi vecinom iz EU pa sve to brze ide, a iz nekog razloga kad saljem iz UK u USA prije dodje nego iz Kine u USA.

Long story short, za neke iteme za koje smatram da se ne prodaju dovoljno da bi ih narucivao, kontaktiram direkt kompaniju s kojom bih mogao razviti suradnju objasnim uvijete pod kojima bi radio i pocinjem s poslovanjem, ajmo rec da je i to dropshipping, ali ja sam taj koji reguliram cijenu i ne ovisim o nikome nego sam o sebi, ako dobijem informacije da ce neki proizvod biti HOT, automatski narucujem na paletama i saljem u UK.

Hvala na inforacijama, zaista puno korisnih informacija, ja sam krenuo lagano kopati po webu vezano za antiviruse i druge stvari, mislim da bi sve vezano za “gaming” bilo pun pogodak, pa vidjet cemo…

Osobno sam smanjio gaming na minimum jer mi je nekako to trziste prezasiceno, mislim na igrice itd.
Jedno vrijeme sam nudio nagradu od 10 000$ za onog tko me spoji s nekim tko moze sredjivati popuste za PlayStation igre, to bi bio ekstra posao, ako netko tko ima dobre veze moze me spojiti s nekim ko moze srediti popuste vece od konkurencije platit cu 10k$ :smiley:

2 Likeova

Zanimljivo, bas zanimljivo😁

1 Like

PS network je rudnik zlata, uspio sam preko jednog kontakta dobiti 2000 jednogodisnjih pretplata za ps plus po cijeni od 38$ komad, prodavao sam po 45$, rasprodao sve u roku mjesec dana, platio sam promocije 3k$ i 11k$ mi je ostalo cistog.
Takodjer trazio sam i suppliere za Nintendo Switch, ali bezuspjesno… Sony i Nintendo imaju sve vrhunski odradjeno i sve drzi cijenu i rijetko se desi da netko na neki nacin dodje do ludih popusta.

Sad zamisli da kupujes recimo fifu i najjeftinije sto mozes proc je 40$, a ti nudis po 35$, a placas 30$, u tom trenutku vratis ulozene pare :wink:
Kad bi mi netko rekao imam covjeka daj 15k, bilo bi mu prebaceno onog trenutka kad bi sve bilo potvrdjeno :smiley:

3 Likeova

Nemam čovjeka, može li makar 1k :stuck_out_tongue:

2 Likeova

Neki drugi nivo😁 nadam se da ces pronaci takvog sretnika, mi cemo istrazivati ove metode sto si postavio.

Razmisljao sam da pokrenem neki shop zasebno od svih shopova i uz minimalno ulaganja i bez varanja probam doci do neke zarade i naravno to u koracima prikazati svima.
Vidim da ima ljudi koji bi isli u to, ali nisu informirani dosta, pa eto ako se skupi ekipe koju to interesira pokrenut cu shop i voditi ga dokle god ova situacija s koronom ne zavrsi, odnosno dok ne krenem opet aktivno s poslom kojeg radim, a nakon toga cu ga nekome pokloniti.

11 Likeova

Korona je pri kraju, pozuri​:grin: Mislim da ce taj rad mnogi clanovi pratiti i upijati znanje, ja se licno vec radujem :grin:

1 Like

Meni osobno jedan od najboljih postova na forumu u više od 10 godina koliko dolazim na ovaj forum. Toliko je jednostavan i općenit, bez ikakvih konkretnih informacija i uputa, a toliko puno govori. Nemam sad vremena detaljno sve čitati (ratujem na Call of war :smiley: ), ali budem.

2 Likeova

Zašto ja imam filing da je ovo bio tutorijal a nije :smiley: uglavnom, dobar tekst, gušt je ovo bilo čitati!

1 Like