Kako sam zaradio prvih 150k$

Jesi radio webshop po proizvodu u smislu samo landing pagea, ili si radio jedan shop pa ove stvari dodavao u kategorije? Sto je po tebi bolje?

Nisam nikad radio landing page za jedan proizvod iz marketinskih razloga.
Osoba koja bi dosla kupiti taj proizvod kupila bi ga i to je to, tu se prica zavrsava, dok osoba koja kupi u mojem shopu na kojima imam izmedju 10-50 itema automatski nakon kupovine dobiva 10% popusta na sljedeci item (obicno na one koji se slabije prodaju) i tu se odredjeni dio njih odluci na daljnju kupovinu ili proslijedi kod nekom od prijatelja.
Imam jedan manji shop s 10-12 itema koji su vezani uz jednu nichu, ostali na kojima ima vise su svi po kategorijama, ali same kategorije su vezane jedna uz drugu, znaci nema mi svrhe imati shop koji ce recimo prodavati opremu za kuhinju i onda imam dijelove za auto usput, to je barem moje razmisljanje.
Takodjer kada radim marketing za jedan item, odvojim par sekundi i ubacim proizvod koji prodajem, a usko vezan je za proizvod koji je promoviran.
Primjer, prodajem masku za telefon, a usuput ubacim u video kako punim mobitel s tom maskom na bezicnom punjacu i kako sve radi perfektno i u nekoliko sekundi kazem da se taj “super ultra” bezicni punjac moze kupiti u kombinaciji s maskom i proci jeftinije :wink:

Sto se tice samo jednog proizvoda ukoliko je on trazen imas ga spremnog za brzu isporuku isplati se raditi, pogotovo za iteme koji ce biti aktualni par mjeseci, ali osobno moje misljenje je da mi je bolje imati vise proizvoda iz gore navedenih razloga.

8 Likeova

keisuke hvala još jednom na nevjerovatnim postovima

izvinjavam se što idem u offtopic, da vi samo znate kako se stoka prodaje na olx.ba hahahah

ja sam iz zajebancije stavio slike krave, skinuo sa nekog srbijanskog oglasnika i stavio te slike na olx.ba, iskoristio pik kredit i podesio promociju … i iz zajebancije kao kontakt stavio broj moga druga … nema odakle ga ljudi nisu zvali hahahaha pljušte pozivi, jedan pita reci koliko je da odmah dođem po ljepoticu hahhahha

5 Likeova

Samo tamo mozes to i prodati, rekao bih na nasem jeziku naziv za te ljude ali mogu pogresno shvatiti…

1 Like

@keisuke , da li postoji neka knjiga, uzrecica ili savet od poznanika ili prijatelja koji pamtis a da je ostavio na tebe veliki utisak i da ga se secas kao nesto bitno u tvom razvoju ?

Hmmmmm, iskreno ne.
Imam neke svoje stavove kojih se drzim i to je to.

1 Like

Hoće li uskoro biti ovo što si napisao gore? :grin:
Manje , više uvek postoje neke finese koje su dobrodošle za naučiti za bolju uspešnost.

1 Like

SpaceX mi je uzeo par dana zivota :crazy_face:
Vidjet cu dali cu na projektu raditi pa cu odluciti sto i kako.

1 Like

I ja cekam pocetak projekta, vjerujes isti tako i ostali clanovi.

1 Like

Zastoj teme, nazalost puni dobrih stvari ostati ce na ovome, licno sam od strane @keisuke dobio puno korisnih informacija (nazalost jos nisam uspio da razvijem jednu njegovu metodu, vjerovatno pravim neke greske), stoga bilo bi dobro da se ova tema pokrene pa da krene projekat koji je spominjan, nadam se da su i drugi clanovi zainteresirani.

@keisuke, a što ti proizvodiš?

Ljudi, ovaj priča o nekoj zaradi, a šta taj proizvodi, ha?

:smiley: :smiley: :smiley: Šala naravno. Konačno sam krenuo čitat ovaj thread i tek sam negdje na pola. Ne znam zašto, ali cijelo vrijeme mi je na pameti kako bi prosječan motikaš/rob (oni čija je krilatica “nema kruha bez motike” i koji robuju za nekoga svaki dan za 5000 kn mjesečno) pitao “a što taj proizvodi, jel?” :wink:

Pohvala za @keisuke. Na temelju do sada pročitanog (na pola threada sam) imam dojam da si ipak natprosječno snalažljiv i nadaren za biznis. Vjeruj, ne može to svatko baš u tom volumenu, iako mislim da točno znam što i kako radiš i ne mislim da je to nešto komplicirano. Da nisam zadovoljan onim što ja radim, vjerojatno bih se odmah prešaltao na ovo jer ovaj thread zapravo potvrđuje da i danas jako dobro funkcionira preprodaja i da se samo treba kvalitetno odraditi marketing i biti spreman investirati u marketing.

Ovaj thread je dokaz koliko je važan Internet i što je on omogućio ljudima, u smislu zarade, pa onda i svega što s tim dolazi. Ne mislim da baš svatko može konkretno ovo raditi kao @keisuke, ali u nekom manjem obimu bi mogao skoro pa svatko. Ima ljudi koji su se spremni školovati mjesecima za neki posao, usavršavati godinama itd. i onda biti presretni sa plaćom od cca €1,000 eur. Za to vrijeme netko tko je toliko predan učenju i usavršavanju može doktorirati ovo što radi @keisuke i onda mjesečno zarađivati puno više od tih €1,000 eur. Stvar je samo u tome da si spreman na učenje i educiranje, pa onda nakon toga voljan i odlučan raditi. Ne trebaš ništa proizvoditi, možeš i preprodavati gadgete, software itd i zarađivati puno bolje od onih koji proizvode i od onih koji će sutra ustati u 7 ujutro da ne zakasne na posao :slight_smile:

Zapravo samo komentiram :slight_smile: Meni je ovaj thread jedan od najboljih na forumu i mislim da bi klincima i onim starijima koji nisu zadovoljni svojim poslom/zaradom trebao biti ne samo motivacija nego i smjernica.

3 Likeova

@mitok
Proizvodim cigle :smiley: hahahaha
Hvala, ja se ne smatram nekim genijalcem, tamo vani su tisuce i tisuce ljudi koji su uspjesniji od mene, smatram se nekim prosjecnim likom, a da imam ideje za biznis to se slazem, uvijek sam razmisljanja “di je lova, tu sam i ja” ili “ako moze netko drugi zasto ne bih mogao i ja”.
Slazem se da ne moze svatko u tom volumenu, ali problem je da kad ljudi krenu zele instant zaradu, a toga nema nigdje osim kladionica i slicnih stvari, i tu se gubi motivacija i propada sve, onaj dio ljudi koji prijedje tu barijeru uspijeti ce :wink:

U pravu si nije komplicirano, zapravo jako je jednostavno ulozi xx$ za xxx$
Samo treba imati malo dara za praviti primamljive reklame i to je to.
Sto se tice skolovanja ne mogu reci da sam se “skolovao” za ovo cime se bavim vec sam se okruzio ljudima koji znaju sto rade, znaci jedan ima ideju za ovo, drugi za ono, vidis sto ti konkurencija trazi i napravis nesto svoje od svega sto si naucio, i tu opet dolazim do onog da nikada nisam bio skrt i da sam uvijek volio posteno platiti i zato mi se sve vratilo, lova se treba konstantno vrtit.

Slazem se netrebas nista proizvoditi, no eto tu i tamo izbacim cime trgujem sad cu izbaciti jednu ekskluzivu koja je moj dizajn i prodaje se odlicno, izradio sam ga uz pomoc svoje djece :smiley:
Radi se o itemu kojeg vecina naziva “busy board”, kada sam rekao pod moj dizajn dodao sam stvari koje se svidjaju mojoj djeci, poslao kinezima i napravili deal, to je jedan od itema kojeg prodajem vec 2. godine i jedan od onih koji radi vrhunsku zaradu.

Iskreno sve informacije koje sam dao su besplatne, vecina ovu temu shvaca kao hvaljenje, neki tutorial o zaradi i sve vezanu uz to, a jasno sam naveo da nije nista od toga, ovo je samo ideja onima koji ne znaju di i kako krenuti i opcenito s cime bi se mogli susresti.
Naravno odgovorio sam i na brdo pitanja i sva pitanja su dobrodosla.

2 Likeova

Haha, koja alatka za roditelje. :smiley: …ploča koja drži bebače okupirane. Fora.

Znam da vecina ljudi za to nije cula niti razmisljala o tome, ali ja sam zaradio brdo love na tome uz dobar marketing :smiley:
Profit po jednoj je 300%, ali kao sto rekoh kupio sam brdo stvari i doma je poceo izradjivati i vidio sam sto mi klinci vole i onda sam je dao izraditi, poslao mamama koje su influenceri i njihova djeca su bila luda za tim i tu se dogodio bum koji traje jos dan danas :smiley:

1 Like

I ja se sad prvi puta sreo s tom napravom.

U cijeloj toj priči oko marketinga, influenceri su skroz bitna stavka. Dost mi je trebalo da mi to stigne iz pete u glavu. :slight_smile:

1 Like

Pitao sam za knjigu jer me je thread podsetio na neke moje pocetke i citanje Toma Hopkinsa i Napoleona Hila, popularna psihologija prodaje, recimo Tom je pisao kako je isao automobilom i prodavao stvari, natrpao kola od raznih kineskih kisobrana do kucnih aparata i dok jos internet nije postojao zgrtao milione na preprodaji od vrata do vrata. Naravno nase drustvo je odraslo u komunizmu, ali i posle njega prodaja, preduzetnistvo i trgovina je i dalje nesto rezervisano za mutne likove, “gazde” i pocev od skola do fakulteta copywriting, prodaja je nesto strano i ako ne zasuces rukave nema plate .

Svaka čast. Moram ženi ovo da pokažem.

Sto bi englezi rekli, here’s my 2 cents: I da je hvaljenje, ja iskreno nemam nista protiv sve dok se dijele korisne informacije. Ako je neko zavidan nek napusti ovu sahranu :smiley:

1 Like

Jel to zmaj od šipova: https://www.youtube.com/watch?v=9iv2PBqdTEM :smiley:

Naravno, kontam svako ce prepoznat :smiley: