Kako sam zaradio prvih 150k$

Ja sam svojih prvih 150k $ zaradio sa flash igricama ostalo je povijest :smiley:

3 Likeova

Stvar je u tome da neki ljudi jednostavno nisu za takav vid posla. Evo npr., u petak bio na jednoj fešti. Čovjek ima kučerinu, 2 teniska terena, jedan manji nogometni, vinograd i vanjski bazen, te još solidan prostor koji je samo livada i dvorište…to sve kao okućnica, u Zgb. Fešta bila kao iz filmova :smiley: Jako dobro zarađuje, ali sa offline poslom (legalno, samo da se zna :slight_smile: ). Nekako dođemo na temu interneta i oglašavanja, on veli da plaća 5000 kn mjesečno nekome da mu vodi Facebook stranicu. Pitam što je točno u toj cijeni…on pojma nema :slight_smile: Nije uopće znao reći što dobiva za tih 5000 kn mjesečno, samo zna da je to za “nešto za Facebook”. Eto, taj čovjek, iako sposoban i pametan, nema šanse da bi mogao raditi ovo kao ti, a i nakon neke edukacije ne bi sigurno mogao u tom volumenu.

Mislim da mi je sve jasno što radiš, ali vjerojatno su ključni detaljčići, kao npr. izrada lijepih promo videa, psihilogija i ubacivanje raznih dodataka u ponudu itd. Ako za baš sve moraš plaćati nekoga onda dobar dio zarade odlazi na to, ali čak i u tom slučaju moraš dobro znati što uopće trebaš i tražiš, pa onda i gdje i kako naći nekoga za to, pa onda i kako znati da je taj to odradio kako treba. Ima ljudi koji nisu niti čuli za UpWork i slične servise.

E baš to, između ostalog :slight_smile:

Vjerojatno si imao dobru podlogu znanja pa ti je bilo lakše znati što tražiš i što ti fali. Ja znam dosta ljudi koji nisu glupi, ali koji ne bi znali niti kako i gdje tražiti povoljne proizvode koje će preprodavati, a kamoli onda i kvaltetno odraditi marketing i sve oko prodaje :slight_smile:

Ali…to sve je nešto što se može naučiti. Zato kažem da bi bilo puno pametnije školovati se (neformalno naravno jer formalno školovanje je najčešće slabo korisno) par mjeseci za ovo i onda krenuti u to i dobro zarađivati, nego školovati se godinama za običnog roba što većina radi. Internet je čudo i svakome tko nije lijen i ima volje učiti i raditi omogućava jako dobru zaradu, na ovaj ili onaj način.

5 Likeova

Definitivno najjaca tema na forumu. Naklon do poda.

2 Likeova

Mislim da ovde bas i nema pisanja o prevarama zbog pravila foruma.
Ako je prevara uskladjivati se sa gugl apdejtima onda smo bas “veliki prevaranti”.
Ili ako je prevara sto necemo da stavimo preko celog sajta za GDPR a nismo ni duzni jer ne prodajemo podatke i imamo to jasno naglaseno u pravilima privatnosti onda je sve na netu prevara.
Postavi link gde su to navedene prevare na ovom forumu tipa kako ukrasti podatke i sl. jer sve ovo sto sam nabrojao oko GDPR I apdejta nisu prevare.

Sta mislis da li blackhat metoda spada u neki vid prevare?

Ne moras otkrivati ni ime ni nista ali bi mogao okvirno napisati koja je vrsta zarade u pitanju,web shop, drop …jer svako bi mogao da napise zaradio sam 40k ali necu da kazem kako.

1 Like

Nisam opce mislio o kradji podataka ni slicno, vec o nacinu dobijanja traffica.

Hmm generalno da… ali mislim da sam se ja pogresno izrazio, ja sam mislio vise na neku vrstu gerila-markeringa.

Nije to nikakav web shop ni drop, vec Saas, koji olaksava/ubrzava ljudima proces koji bi morali rucno radit.

Pa ne vidim metode koje bi se mogle nazivati prevarom.Taj traffic bi bio ponisten jer svi mi radimo i imamo adsense i amazon koji bas i ne tolerise nelegalne promete.
Linkovanje sa mrezom svojih sajtova nije prevara.Ne vidim neke prevare, cak naprotiv i taj blackhat zna da sajt izbaci iz trazilica.

Svaka cast za ideju.

@anon18274480 respect

20 znakova

1 Like

Svaka cast prvo na metodama promocije drugo na zaradi. Growth hacking i automatizacija su tito.

1 Like

@anon18274480 možeš mi u private ostaviti link do tog SaaS-a?

Obzirom da koristim mnoge, možda bi mi i tvoj pomogao nekako :slight_smile:

Nema šta, volim sa vidim osobe iz našeg regiona kako uspjevaju. Svaka ti dala :raised_hands:

2 Likeova