Kako se dobivaju IT poslovi u RH

Tvrtka Inter-Net d.o.o. samo je prošle godine donirala oko 600 000 kn vladajucoj stranci - HDZ. To ju je stavilo na drugo mjesto po velicini HDZ-ovih donatora.

Onda pogledate njihove reference i sve vam je jasno:

http://www.inter-net.hr/reference.html

Nadalje, zanimljiv komentar na ovaj clanak na Jutarnjem danas:

"Inter-net d.o.o. - firma je 2005. na sumnjivom natječaju polu-privatne firme Centar za vozila Hrvatske (CVH d.d.) dobila ekskluzivni posao za opremanje SVIH stanica za tehnički pregled vozila u Hrvatskoj.
To znači da je obvezala SVE STP u Hrvatskoj da kupe i koriste isključivo njihov program. Nikad nije bilo nikakvog interesa da se istraži Inter-net i CVH (kao nositelj koncesije za teh. preglede), mlate brdo love, ko ima auto zna i sam.
Inter-net se blamirao (a sumnjam da se išta promijenilo do danas) sa isplatama minimalca na račun, a drugi dio plaće “na crno”. Plaće nikakve. Gazda lovu buksa i kupuje jahte koje iznajmljuje (pogledati pod Inter-yachting - iznajmljivanje jahti i pranje novca za Inter-net). Uglavnom, evo novinari pa nek prokopaju. "

to je svima jasno.jer ako nemaš veze ili ne doniraš određenu lovu ili nemaš za kuvertu onda nema i posla.
recimo gradonačelnik splita poziva poduzetnike da doniraju za spas kluba.
po meni je to iznuđivanje, jer onaj tko ne bude donirao neće dobiti posao od strane grada.

Prebačeno u Birtiju jer teško da je to stručna rasprava. (Ironično, spadalo bi u “Poduzetništvo, poslovanje i zakoni”).

Nema se tu šta više komentirati. Barem ne riječima.

Hrvatska postoji 20 godina. Baš sam jučer uočio da je omraženi komunizam trajao 45 godina. Evo nas skoro skoro smo samostalno i slobodno pregazili pola puta kojega smo pregazili pod jarmom totalitarističkog režima. Ovo je rezultat tih napora.

sviđa mi se ime firme!

toni:

jos je to dobro kad su internet usluge u pitanju.
a zamisli ovo:

tvrtka “Soboli” je u 2008 godini darovala HDZu 280000 kuna
a o referencama je bolje ne govoriti.o tome samo po sebi govore to sto po nam po ulicama sece gomila kriminalaca.

@tsereg : ironicno je sto je predsjednik uprave te tvrtke sa 11 zaposlenih Tomislav Karamarko.

“OSTVARENO”

Hahaha.
U Rijeci se to ipak radi malo drugačije. Npr. političar bez iti kakve prijavljene imovine pokupuje pola kvarta na tuđa imena. Ili drugi pere lovu preko ljubavničine udruge.

A sportski klubovi tek…