Kako se nosite sa najnovijim Facebook Updateom?

U zadnjem update-u Facebook je još više ‘uništio’ fan pageove i pitanje je kako se vi nosite sa time?

Meni iskreno je skoro pa i sve isto ostalo a lajkove sam počeo dobivat čak i više

Ja samo što vidim je da “meme” page-evi sa debilnim slikama rastu kao gljive poslje kiše. Stvari poput: “dneva doza *****” i takve gluposti.

Dok page-evi medijskih kuća ili webstranica koje čak plačaju facebooku gube reach i sve.

Nekako mi taj odnos se ne čini dugo održivim, i sam se premišljam da prebacim novce u pinterest ili tumblr.

Facebook bi trebao napraviti da se fan page mora platiti prilikom otvaranja poput domene. Na taj način bi se očistio od tih meme page trasheva.

Istina,sva sreća pa je moja u vezi memes-a gaming niche :smiley:

Eto vidiš. Facebook sjebava medijske kuće koje ga plačaju . Npr besplatna stranica “dneva doza moje babe” nekog 12 godišnjeg klinca ima veći reach i engagement od npr fan page-a Index.hr koji plača facebooku.

Ili nedavno se Ella Dvornik pohvalila kako joj page ima veći reach i engagement od Index-a.

Dakle mislim da će to još neko vrijeme ić i onda će bit neki show over.

Vrlo vjerojatno,jer facebook stalno radi na updateovima i sve vise se bave oglasima. Nije facebook kao sto je prije bio… sve je u lovi :smiley:

Pa to je od samog pocetka tako i bilo na balkanu, ne vjerujem da fejs unistava medijske kuce nego su ljudi prestali pratiti medijske kuce. Jbg tko ti jos cita index i net.hr itd… kad im se vijesti sastoje od “Otvorila je ladicu i necete vjerovati sta je pronasla” i tako tipa te, zbog takvih vijesti ljudi sve manje imaju interakcije na medijskim stranicama. Govorim to iz iskustva jer posjedujem svoju stranicu tipa Dnevna doza neceg gdje jedna meni osobno bezveze slika pokupi veci reach ili svu interakciju od strucnog članka koji objavljujem na stranici koja ima vise fanova od dnevne doze. Balkanci su prestali pratiti vijesti vise ih zanimaju slike…

I to je istina,no za reach najbolje prolaze videa. Barem u gaming niche-u. Više ljudi ga dijeli i više ga ljudi gleda.

Nebi se složio, takvi clickbait naslovi i jesu krenuli zbog facebook-a nakon probitka Viral-Nove. A viral nova je krenula sa forsiranjem clickbait naslova nakon facebookovog ograničavanja reacha na linkove.

Ali nije problem što Balkanci vole nego je problem facebook-a kako tretira one kojima treba dat već važnost jer mu plačaju iliti su “paid customer”. Jednostavno samo mislim da trenutni odnos neće biti održiv, iz tog razloga ili će filtrirat stranice ili će im past dionice pa i sam facebook kao mreža.

Fejs je smanjio reach da bi te natjerao da placas objave, no tesko se boriti protiv objava koje same od sebe postanu viralne. Jer neku hit vijest/sliku/video ljudi sami dijele lajkaju komentiraju sto odmah prikazuje i ostalim korisnicima. Dok ti ovako moras placati fejsu da bi povecao reach. Kazem imam dvije stranice od koje se jedna sama odrzava tj sama povecava fanove, reach itd, dok druga da bi postigla isti uspjeh moram placati objave itd…

Slazem se svakako da nije posteno da oni koji placaju imaju manji uspjeh od onih koji ne.

A da ne spominjem trend krađe vide-a sa youtubea i postanje istih na facebook, ne poštivanja copyrighta po tom pitanju i još onda povečaju reach videu kako bi “konkurirali” youtube-u sa njegovim vlastitim videima!

Užas…google ima puno zdraviji pristup i nagrađuje rad i trud te ima kvalitetnu simbiozu sa korisnicima bilo youtubea ili weba sa adsensom, dok facebook je za ■■■■■ i sveo se na meme website poput 9gag-a.

2 Likeova

A vidi google stiti autorska prava, clanak koji ti objavis prvi nije isto rangiran kao clanak koji je copy paste, video koji postavis na youtube u vecini slucajeva bude zabranjeno unovačavanje. Dok fejs sad forsira svoje video-e kako bi unistio youtube. Tako da na fejs mozes postaviti sve vide s youtuba i pokupit reachove.

Ja sam takodjer pokusao staviti na youtube jedan video koji bi moga o biti popularan, i youtube mi je nakon 2 sata ga blokirao tj blokiraooglase jer je sadrzavao zasticeni materijal. Bilo je vezano za europsko prvenstvo. No taj isti video sam stavio na fejs i pobrao lajkove i sheranje. Medjutim nisam ostvario zaradu kakvu bi za te iste preglede ostvario na youtubu :smiley:

Po meni te fejs tjera da donosi samo njemu lovu da ti sve teze zaradjujes preko fejsa. A sve vise ljudi koristi fejs

nisam primjetio neke veće promjene (možda blagi pad reach-a ali ništa neuobičajno. dešavalo se i ranije), od kojeg je datuma tačno novi update?

Ne znam točno no mislim da prije nekih tjedan i pol