Kako se procjenjuje vrijednost web stranice?

Zavisi kakvi su to proračuni. To ti je kao da gledaš da kupiš neki restoran i računaš koliko taj restoran zaradjuje na mesečnom nivou. I sad npr restoran zaradi 500 eura mesečno od pića, 600 eura od prodaje testenina i npr 200 eura od salata, i ti kažeš aha ja ću da računam da zaradjuje samo od testenina, piće i salate me ne zanimaju, tu zaradu ne računam. :slight_smile:

Tako da kao što rekoh to koliko je nekome realno da vredi je stvar subjektivne procene zavisno od njegovih sposobnosti da neku investiciju unovčni. Daleko je to od objektivne procene jer tako nešto u ovom poslu je iluzija.

Ma ok, kuzim sta hoces reci, ali ne moze se bas uspoređivati zarada restorana i web stranice, kao niti prodaja objekta ili web stranice. To su biznisi nebo i zemlja razlika.

Naravno da jesu, slažem se. Zato se restoran gleda npr 10x ili više godišnja zarada, a sajtovi npr 2x godišnja zarada, upravo zbog tog povećanog rizika investiranja.

Dobro… Otvorio sam temu, a vidim da su razna mišljenja… Ja mislim da je najbitnije od svega dobra pretraga na trazilicama, te da bi se mozda cijena samo po tome trebala određivati ,da napomenem- najviše po tome.