Kako se rijesiti spam linkova?

Upao sam u neki spam filter i jedan sajt mi je dobio 415k backlinkova.

Znam za opciju na semrush da selektujem svaki url i kasnije exportujem.

Trebalo bi mi jedno dvije godine da poklikam na svaki url i pritom da pazim da ne exportujem legalne linkove.

Ima li neka brza opcija?

Nakon sto uploadam na GSC fajl sa linkovima, koliko im treba da deindexiraju sve backlinkove?
Da li ce semrush i dalje prikazivati 415k linkova ili se oni vremenom obrisu?

Pa to ni ne mozes drugacije nego rucno. Alat ne moze znati sto ti osobno smatras spamom a sto ne.
Linkovi se nece deindeksirati ali ih Google vise nece uzimati u obzir.

Nema brisanja sem da taj koji ih je postavio skloni. Mislim da ti je gubljenje vremena da bilo sta radis, ostavi ih tako i tjt. Poprilicno sam siguran da Google takve linkove samo ignorise, jer i oni znaju stabse radi.

2 Likes

Ne kontam koja im je poenta ovo, i meni su zadnjih 7 dana linkali 40k neka casina i sranja, sajt o turizmu…

Mozda je konkurencija? :roll_eyes:

1 Like

Je li bolje da idem disavow url ili kompletnu domenu? obzirom da sa jedne domene imam 100 razlicitih url linkova.

@Jeronimo034 je u pravu, Google je nekoliko puta rekao da jednostavno ignorise takve linkove
No ako insistiras, sigurno ce ti biti brze da uneses citave domene umesto svaki link posebno
Ako te linkove smatras smecem, ne verujem da u buducnosti mozes dobiti neki koristan link sa tog domena :slight_smile:

1 Like

Copyright © 2021 WM Forum - AboutContact