Kako se sačuvati od zli(h) ljudi koji mogu da ti ugase YT kanal? :(

Pitam se kako se sacuvati od zli ljudi koji sa laznim prijavama mogu da ti ugase kanal. Evo jedan iz srbije koji je od najpopularnijih ima preko 775k pretplatnika svaki dan ocekuje da mu ugase kanal zbog laznih prijava. Link:
https://www.youtube.com/user/BakaPrase/videos

Kako se to radi? Kako mi je on rekao, odjednom sa 3 ili vise emaila se prijave najmanje tri videa i ode kanal, kao Youtube nema vremena da gleda koliko je tu istina, jer ih briga za balkance.

Kako napraviti zastitu od takvih osoba?

Pa tog i treba ugasiti, krsi sve smjernice YT-a.

2 Likeova

@Edis ili mozda sto moze da ima preko 50k pregleda nekog videa za nekoliko sati? Ljubomora je cudo

1 Like

Ne razumem zasto da mu ugase kanal ako su njegovi video snimci?

@micos pa zato sto to Youtube ne proverava, briga ih da gube vreme na to.

Jos ako se predstavis da si neki advokat iz srbije, to ide ko po loju.

Kao sto i sami vidite da su sve njegovi videi

Drug moj ti si sa sa ogracinim razmisljanjem, eto vidi sta i kako pises i u kakve ti nebuloze vjerujes.

@Edis eto nije bitno u sta ja verujem… zar nisu njegovi videi? Kako onda da mu gase kanal? Zasto?

Community Guidelines, vecina videa mu to krsi i to je opasnije od copyright-a.

Sta to znaci?
Klevetanje u videu?

Ta pravila postaju još strožija ako ti je publika mlađa od 18. godina (to je 90% njegove publike).

Upravo, isto kao sto je i Vanimy ugasen zbog toga. Cancer kanali koji kad tad budu ugaseni i jos prave kao druge kanale a jedan kanal kad ti ugase ti gubis pravo posjedovanja YT kanala pa ako te povezu i drugi kanal ti mogu ugasiti bez najave.

1 Like

Naš vrli Forumaš pokušat’ će se od problema (bespotrebno) osigurati trol upadom na tuđi topic.
Ipak, otvorili smo i ovu beskorisnu temu. :blush: :o:

Dobar naslov, zli ljudi vrebaju sa svih strana :joy: :+1:

@Edis Znacili to da politicari iz BiH mogu Amiru Hadzicu ugasiti kanal kad god pomisle? Zar to nije krsenje prava na svoje misljenje?

Ne mogu mu ugasiti ali te moze prijaviti bilo ko ali ako ne krsis nista YT te nece ugasiti. Vrlo jednostvano.

Ovom baki prasetu i treba ugasiti kanal, jer lik ima loš influens na djecu, da ne kažem da odgaja buduće idiote i on i onaj vanimy…

3 Likeova

Mozda su Braca po materi …

baš me zanima može li neko ugasiti almazankitchen … može šipak

U okviru jednog projekta pratim Baku Praseta i njegov kanal.
Male su sanse da ce mu obrisati kanal, samo je ostao bez kontenta i sada mu je svaki klip “MOZDA POSLEDNJI KLIP” i neko fejk plakanje na thumbnailu. Klipovi sa takvim nazivom i thumbnailom imaju vise pregleda od proseka.

Ljudi koji lupaju gluposti da mu kanal krsi Community Guidelines neka jednostavno progugalju taj pojam pa onda neka pricaju nesto. Kanal mu nije family friendly ali ne krsi nikakva pravila youtubea.

Ovo je subjektivan osecaj sa kojim se ne slazem. Baka i Vanimy cesto imaju pozitivne poruke u svojim klipovima. U moru psovki oni spomenu i da su drugari bitniji od para, kao i zdravlje, itd. Svakako je bolje gledati njih nego reality programe. Ili bilo sta sto se servira na TVu.

Para vrti gde burgija nece. Kanali koji ne krse pravila youtubea mogu takodje biti ugaseni ukoliko se neko ozbiljno nameraci na njih. Naravno neko ko ima dosta novca da baci na to.

@NekoIzMase

Evo samo jedno pravilo koje krsi u vecini videa, ‘Harassment and cyberbullying’ a ti guglaj i vidi sta YT policy kaze vezano za to.

I kako sad ja tebe da uzmem za ozbiljno kad vidim da nemas pojma sta pises, ili si kidara, ili ne poznajes materiju pa pises onako cisto iz glave da se nesto pise, ili si glup i nisi sposoban kriticki da razmisljas.

1 Like