Kako se sad kreću izrade web stranica?

Pozdrav,

Dugo nisam u ovome pa molim za cijenu kako se sad kreću izrade web stranica (s računom neki range) poput:

Lp

Mi naplaćujemo 2000€-3000€ ukoliko trgovinu radimo na WP. Koristimo themu, na njoj radimo uz pomoć page buildera sa kombinacijom CSS i JS. Dakle, u budžet varijanti, pokušamo na što lakši način doći do krajnjeg cilja koji klijent postavi.

Ukoliko klijent želi custom themu, cijena je barem 3x veća. Trebaš uzeti u obzir da su ovo cijene za slovensko tržište, ne znam kakva je situacija u HR.

Dakle, oba primjera koja si postavio, se mogu napraviti za 2-3k ili 10k. :slight_smile:

1 Like

Trebalo bi više detalja za točniju cijenu, al u HR mislim da je negdje okvir od 1000 do 10.000 eura.

Naravno ovisi tko i kako radi, te što ti sve treba (logo, SEO, materijali, društvene mreže,…).

Sad će se netko javiti da to njegov susjed može napraviti to za 100 eura, samo uzme temu s neta i zamijeni tvoje slike i text ali to možeš zaboraviti pošto pretpostavljam da ti treba ozbiljno napravljeno jer tražiš račun.

Prije par dana sam dobio cijenu za izradu webshopa. Renomirana HR firma. Cijena je 14.000 € (PDV uključen).

Da li je u pitanju Custom rješenje?

Da, u ponudi piše da je custom rješenje, ASP.

Pozdrav,
mi takve stvari naplaćujemo cca 10k€ + PDV.
Wp+Woo - sve custom.

@Benjamin_C ne radi se o web shopu ako ste malo bolje pogledali web stranicu proizvodi su samo prikazani od strane brenda, a prodaju vrše partneri tako da web shop nije potreban.
Znači negdje oko 5-7€ s PDV-om za jedan custom home s još 5-7 stranica.

@GojaWM ne ovdje se radi baš o dizajniranju/programiranju web stranice. Logo je postojeći, a on-site SEO bi dodali “gratis” odnosno uračunali bi ga u cijenu.
Slike i sadržaj bi mi osigurali odnosno taj dio je odraden mimo web sajta.

@trnac nije webshop stranica je totalno “simple” i služi da kupce/posjetitelje upozna s brandom i pošalje ih na partnere gdje mogu kupiti proizvode.

@Zdenga da radili bi custom jer nije fora da brendu od par 10taka milijuna eura damo copy - paste. Inače za njih radimo neke druge stvari, ali s obzirom da su prezadovoljni s nama onda nam nude sve više drugih poslova.

@pacman23 nije woo samo WP

Ups… :slight_smile: Nisam išao tako daleko, vidio sam da su produkti na sajtu pa sam pretpostavio da je u pitanju shop. Custom izrada theme, otprilike nekih 7-8k + PDV.

Naravno, više faktora tu još utiče o formiranju cijene. Funkcionalnosti theme, rokovi…Ali otrpilike to je taj cijenovni rang.

U tom slučaju je 5k€ + pdv realna cijena. Tipa 30 radnih dana do puštanja u pogon.
Kod takvih sajtova su slike najveći “problem” jer izrada slika na toj razini bi premašila cijeli budžet izrade sajta…

Što znači custom izrada teme?
Isključivo nova tema ili customiziranje postojeće teme?

Uključio bi se u raspravu za sljedeću procijenu:

  • customiziranje postojeće teme (naglasak na mobile renderiranju i optimizaciji)
  • primjena structured data iz custom polja
  • primjena custom polja na front-endu unutar templatea za postove posebne taxonomije
  • dvije stranice na kojima se radi filtriranje i sortiranje postova na osnovu custom polja i/ili categorye posta.
  • tehnička SEO optimizacija unutar teme da bi Core Web Vitals biti u zelenom

Da li bi se za ovo od gore mogla customizirati neka postojeća tema ili je za rad od nule?

Meni bi više odgovarali customiziranje postojeće teme za koju postoji dobra dokumentacija i builder jer bi želio mogućnost da mogu dodavati blockove unutar postova ili na homepage. Ne znam da li je to u koliziji s brzinom i customiziranjem. Koliko znam builderi generalno usporavaju site.

Znam da je ovo jako općenito ali nadam se da daje sliku za +/- procijenu

@Benjamin_C nezz sad kako je u HR stanju s obzirom da je regionalni brand, ali bi rekao da se u budgetu od 5k€ + pdv da uklopiti nešto tako i da se još zaradi.
Od funkcionalnosti mislim da su najkomplesnije kontakt forma i locations odnosno da prikazuje unutar zemlje/zemalja gdje se nalaze njihovi partneri kod koje mogu posjetitelji kupiti računalo.

@pacman23 taj dio im mi već odrađujemo tako da nisu problem.

@Marko_Zg pa vjerojatno bi koristili neku premium temu koja bi se prilagodila iako nužno ne mora biti WP CMS… duže godina nisam aktivan u tome pa jel ima neka bolja alternativa za CMS u ovom slučaju gdje ne trebam shop.

usput zna li itko možda koliko se kreću usluge off i on site SEO na nekoj mjesečnog razini?

ovaj dizajn je nekako najbliže onome što trebam pa po vašoj procjeni koliko bi koštala izrada toga.

6-7k + PDV

Opet kažem, ovo je cijena za SLO tržište, ali vjerujem da već sada i nema neke razlike.

Ova je tema automatski zatvorena 365 dana nakon zadnjeg odgovora. Novi odgovori više nisu dopušteni.