Kako se vrši verifikacija i validacija programa?

Pozdrav svima
Da li netko može pojasniti na koji način se vrši validacija i verifikacija programa (software). Naime programirat ćemo aplikaciju od Nule za jedan zavod i moramo napraviiti verifikaciju i validaciju programa. Pročitao sam na netu nešto o tome, ali još uvijek nisam siguran kako se to radi i na koji način.
Da li mi kao firma moramo angažirati neku drugu firmu da nam to napravili ili možemo sami.
Napravili smo ugovor, jasnu funkcionalnu specifikaciju i trebali bi krenuti u izradu.
Ako netko ima informacije iz prve ruke neka javi.
Hvala

???

Radim SW, ali samo sam se jednom susreo s time. I to je bilo davno, prije 10+ godina kada je Hrvatska narodna banka verificirala programe za mjenjačnice.

Treba pitati naručitelja kakvu validaciju i verifikaciju traži.

Malo sam zguglo i našao ovo http://web.efzg.hr/dok//inf/pozgaj/pisani%20materijali/T08%20Verifikacija%20i%20validacija.pdf

Hvala na odgovoru, pročitao sam materijal s linka.
Poanta je da ni oni ne znaju što traže i što treba, samo su mi rekli da program mora biti verificiran i validiran. Ali po ovome što piše u ovom materijalu ispada da onaj tko radi program ga mora sam verificirat i validirati prilikom izrade, faze testiranja i implemetacije. U stvari program mora zadovoljivi uvjete koji su postavljeni prije izrade programa i to sve mora raditi.