Kako se zaštititi od 'Copyright' (na svom sajtu) - Ilitiga kako nekom na forumu ukrast siću

Forum je za pisanu riječ, isto kao i nekadašnje news grupe.
Da imam forum, prvo bih razmislio želim li uopće takvu mogućnost.
Ako ipak želim, onda bi pravo na korištenje dobili samo članovi koji to zasluže svojim kvalitetnim sudjelovanjem.

U primjeru se navodi ogroman broj članova. Super. Postoje moderatori koji rade svoj posao.
BTW, postoji hrvatski forum, forum.hr, na kojem nisam vidio YT klipiće.

ne zaboravi da ovjeriš kod notara, i ovlašteni prevodilac mora prevest … i tek onda kada to sve stigne ovjereno, policajac uzme papir i baci u kantu

Heheh da koji ološ ne bi rekao da ce taj ikad doci pameti taj bi prevario i mamu svoju.

1 Like

Embed sa yt je dozvoljen, autor klipa ima mogućnost da isključi embed.

dozvoljen je svaki embed, embed je link … samo ga treba skloniti kada neko po pravilima dokaže da se na tom linku nešto neovlašteno prikazuje … niko ne može unaprijed znati da je nešto negdje postavljeno sa dozvolom ili bez dozvole … u slučaju većeg broja članova zajednice, mora se poseban tim oformiti koji će pratiti sadržaj i blagovremeno uklanjati

Ne znam da li je dozvoljen bas svaki, ali kada embed s yt, fb, twitter ti nemas ništa s tim. Šta oni imaju od toga ako ti uklonis s svog sajta, a ostane na yt, fb, tw. Kada oni uklone automatski je uklonjen s tvog.

hehe bravo, to i ja kažem … ali je svaki embed dozvoljen … embed je embed … embed je link … nema razlike u embedima :smiley:

  1. Hosting = Holandija :netherlands:
  2. DNS = Cloudflare (Proxy) :cloud:

Dugonja :joy::joy::joy: prejako…

pogrešno i jedno i drugo :smiley:

holandija je prije 5 god tolerisala svašta, više ne toleriše … uspostavljen je BREIN i više nema zajebancije … holandija više nije offshore

što se tiče cloudflarea, jedino što je dobro kod cloudflare je CDN i to što skriva pravu IP adresu servera … neće suspendovat ništa a u slučaju sudskog naloga cloudflare će sve podatke dati svakome ko traži :smiley:

prije bih rekao ovako

  1. hosting u rusiji/ukrajini/moldaviji
  2. ddos guard
2 Likeova