Kako smanjiti CPU & Physical Memory Usage

Pozdrav,
Imam shared hosting kod godaddy-a, DELUXE paket: 521mb RAM i 1 CPU jezgra. Problem je u tome sto mi je sinoc oko 3:50 na mail doslo upozorenje od godaddya da sam blizu prekoracenja limita CPU-a i RAM-a (Phyical Memory Usage), poslali su mi i sliku gdje stoji da je u tome trenutku usage bio 95%.

Stranica koja se nalazi na tome hostu ima dosta slika, upravo sam optimizirao sve slike i ukupna memorija koju slike zauzimaju je smanjena sa 22.6mb na 6.50mb. Nadalje, instalirao sam i podesio W3 cache plugin. Nisam siguran koliko ce ovo utjecati na CPU i RAM, dok na bandwich sigurno hoce, pogotovo optimizirane slike.

Stranica i nema neku veliku posjetu, jucer je bilo oko 450 unique visitorsa, s obzirom da sam na forumu vidao i postove webmajstora koji imaju i 10ak tisuca unique visitorsa dnevno, siguran sam da ovih 450 nije maximalno koliko ovaj hosting moze podnijeti, barem se nadam?

Postoji li jos nesto sto mogu uciniti da sredim ovo?

Menjaj ti hosting dok jos nije kasno :smile:
knownsrv.com i nemas brige
ili stablehost

Takodje imam godaddy DELUXE hosting paket i 4 tube sajta parkirano na istom.

Physical Memory Usage zna da dodje i do 464.5M pa sam dobio poruku.

Your site might hit resource limits soon

Your Physical Memory usage was at 464.5M out of 512.0M

Od plugin-ova na sva 4 sajta imam instalirano i aktivno:

Akismet
Clean and Simple Contact Form
Commentator
W3 Total Cache
WP Smush.it
WP Statistics

i to je to…

Takodje poseta za sva 4 sajta ne preazi 500 poseta.

Znaci zajedno placate 20$ mjesecno za to vam mogu ja srediti:
1GBMemory
1 CoreProcessor
30GBSSD Disk
2TBTransfer

VPS kod digitalocean.com

  • vidim da ste obojica u wordpressu dajem i uslugu optimizacije u toj cijeni, drugim rijecima, ako vam strancie nisu B+ ili vise na gtmetrix.com onda ce to biti. Isto tako ja osobno managiram server i optimiziram ga za wordpress. Drugim rijecima necete trebati w3 total cache ili druge pluginse. Isto tako dajem vam savjet za problematicne plugine + selim vas site na VPS.

Pa ako se dogovorite javite!

godaddy DELUXE hosting paket na godinu dana sa cuponom me je izneo 40e
i 4 domena, svaki za 0.89e
ako mozes zatoliko ili jeftinije od toga ja prelazim kod tebe?

da, ali az renew nema coupon, pa sam gledao punu cjenu. Ovo je s 50% popusta jel tako?
Jer psie da je puan cijena delucxa 9$ mjesecno.

pa ne znam sad koliko je u procentima izneo popust ali me samo host izneo 40.19e tacno.

Pogledaj ponudu na www.gocloud.hr

Bilo koji cloud hosting paket ti je dosta, a optimizaciju dobiješ gratis…

Tema je “Kako smanjiti CPU & Physical Memory Usage” a, ne reklamiranje hostinga!!!

Makni sve plugine, koristi maksimalno simple theme. Ili kao sto sam napisao kupi VPS i ugasi sve nepotrebne stvari na serveru kao sto su one statistike…

Drugim rijecima moras smanjiti broj upita na databasu, ali kako sve vise siteova koristi slike koje se automatski podesavaju, plus video klipovi, tako se i vise memorije i CPUa trosi.

Otvori logove, i pogledaj unutra. Mozda tuces limit zbog DoS napada. Ili nekakva skripta baca kakav error koji bespotrebno trosi resurse (ne sami reporting, nego uzrok greske :slight_smile: ).

obrisao sam sve nepotrebne pluginove i sad na 5 sajtova memorija je od 60-80mb, samo se bojim kad bude svaki sajt imao po recimo 1000 poseta dnevno, to jest 5000 na 5 sajtova ne znam kako ce onda sve to da radi!

Odgovor je ejdnostavan, nece da radi. Shared hosting je za siteove bez traffica i sa jednostavnim stranicama.

Tu su siteovi uglavnom za PBN ili za firme koje nitko ne posjecuje ili tak nest. Tu i tamo neki covjek ima jedan site na 10$ godisnjem hostu i prima 1000 posjeta dnevno, ali i on mora imati ejdnostavan site ili nece da radi.

Ali 5 siteova sa 1000 dnevno an shared hosting nece da radi.

Svi pricaju o SEO, kako ovo kako ono, a Google je nedavno stavio veliki algoritam na hosting, brzinu vasih stranica i tako dalje. Ako vam google posalje 1000 posjeta a vas site krepa jer ste na shared hosting vrlo vjerojatno taj isti google vam vise nikada nece poslati 1000 posjeta dnevno. A kao vas cilj je da imate site sa sto vise posjeta…