Kako Svijet Funkcionira - Svijest

U ovom topicu cu postat 2 videa, molim vas da ih odgledate, zajedno traju sat vremena, pocnite gledati, nakraju bi volio cuti vase misljenje. nemojte istrazivat po googleu o ovom, nema puno informacija, a htio bi cuti vasa misljenja nakon odgledanog videa, ako googlate onda cete naici na spoilere i ovo nece biti korisno nikome. Uvijet za komentiranje je da pokrenete video i ako ga odmah ugasite molio bih napisete zasto ili ako odustanete od gledanja napisite zasto, uglavnom komentirajte i postavite vas stav na ovu temu. Cilj je dobiti sto vise razlicitih perspektiva na ovu temu.

Part 1

Part 2

Ja sam odustao na 8 minuti prvog klipa, pa sam premotao na 16 minutu i skonto da je to neki spiritualni smor.

Ne slazem se da je svijest postojala prije zivota. Da bi svijest postojala mora postojati nervni sistem dovoljno kompleksan da podrzi svijest, niti znam za primjer da svijest postoji izvan zivota. Tako da po meni je prvo postojao zivot pa onda svijest…

2 Likeova

Da, spiritualni video i neznam od kud dolaze ti video klipovi i tekstovi i svi govore jedno te isto. A najvise me brine pojam da je i Tesla bio spiritualan ili lud, neznam sad kako tko gleda.

ja sam na ovaj video doletio totalno slucajno, na slican nacin sam i sam razmisljao, a bilo je i tu pitanje na forumu o big bang i kako funkcionira svijet pa sam i slicno napisao, ali ne ovako detaljno objasnjeno kao sto je u ovom videu.

No ima jedan ogroman problem s ovim video klipom gore koji jos necu otkriti, lol, nek se jos par ljudi ukljuci.

P.S. Michio Kaku (http://mkaku.org/) kaze da i robot ima svijest te u ovom videu objasnjava:

I ja kažem da robot ima svijest…i to razvijeniju od ljudske. Kad se shvati na koji način svijest emegrira do naše, onda je štoviše očigledno da i tehnologija ima svijest. Recimo, ovaj forum je svijestan koliko mi svi skupa. A koliko tek internet onda?
Ako forum promatraš kao black-box, onda ti je jasno da na tvoja pitanja odgovara forum. To što je u pozadini ponekad ovaj clan ili onaj istipkao odgovor, to je nebitno. Problem je sto ljudi kada promatraju forum, onda on nije black-box, a kada promatraju čovjeka, onda čovjek je black-box. Ali i u jednom i drugom slučaju, i mi i forum smo samo karike lanca kroz koju svijest “teče”. Kako forum promatramo kao našu tehnologiju, tako bi i sebe mogli promatrati kao tehnologiju nižih razina postojanja…

Btw. vidim da si zanimljive filmiće postao…pogledat ću prvom prilikom. :wink:

I da još dodam, ljude kod pitanja svijesti poprilično muči promatrač. Možda ga je i krivo direktno povezivati sa svjesnošću. Teško je i reći.
Ali, ono što je sigurno …kada bi tehnologija toliko evoluirala da bi mogli naša tijela u potpunosti zamjeniti tehnološkim, a pri tome zadržati naš um…nebi osjetili da se promjenio “ja”.

Hmm, hmm…zadržati um? To zapravo nećemo napraviti. Izmjenit ćemo i um, jer ćemo ga proširiti tehnološkim mogućnostima. Crpit ćemo znanje iz clouda, povezivat ćemo se bežično…itd…

Što li sam upravo rekao? Nismo li mi onda već izmjenili naš um? S obzirom da je taj cloud internet…da smo bežično povezani raznim uređajima. Naš um i nezna bitnu razliku jel te opcije imamo kroz eksterne uređaje, ili će jednog dana to odrađivati “čip pod kožom”

Kužiš!? Taj evolucijski korak jednostavno ide i nepita. A mi tu promjenu ne možemo osjetiti na način da se promatrač mijenja. Uvijek će biti osjećaj da je isti “ja” u tijelu, nebitno jel tijelo bude jednog dana robotsko…ili je ljudsko kao danas, ili je bilo jednostanično kao nekad.

Pri tome čovjek ne izbacuje nužno iz postojanja jednostanične oblike, isto tako i preseljenje svijesti u mehanička tijela ne znači nužan kraj ovom obliku. Sve po vlastitoj preferenciji i odabiru, isto kao što neka cura hoće staviti umjetne sise, neka neće… :slight_smile:

Definitivno tehnologija već sada omogućava znatno duži i lagodniji život.
Što će donest budućnost…ne možemo ni sanjat.
Osobno smatram da nakon što ljudska populacija napusti ovaj prostor i preseli se u virtualni, da će se s nevjericom sjećati ovog vremena i prostora …kao što se sada teško poistovjećujemo sa idejom kamene sjekire i izazova takvog života.

Naravno, izazova nikad neće nestat. A to je glavno. :slight_smile:

1 Like

Najteže će biti onima koji neće kužiti ki vrag se dešava …a takvi već sada kukaju:
-ajme novi svjetski poredak
-ajme čipirat će nas
…nastavi niz.

Da, svijest koja će emigrirati će sebi podrediti svijest iz koje nastaje. Posljedice toga gledamo svakodnevno, ali to je sasvim normalno i pozitivno za napredak.

1 Like

Religija je nista prema ovom New Age Channelingu

http://www.basharstore.com/is-the-earth-flat/

pogledajte ovog lika, stavio sma link na store, da vidite kakve pare ovaj lik mlati. mozda bi se ova tema trebala prebaciti pod zarada topic. Ali gledajte video na pageu, trabunja gluposti, a morate vidjeti cjeli performans da krepas od smjeha.

E sad sto ovaj bashar ima s ovim gore prvim topicom. Navodno je on dosao do tih 9 razina svjesnosti sto ako pogledate video i razumijete odprilike neke principe kako stvari funkcioniraju, kako fizika funkcionira onda dodjes do zakljucka da je tih 9 razina svjesnosti stvarno nesto sto bi trebali uciti u skoli.

ALI to je rekao ovaj gospodin koji chanelira vanzemalja udaljenog neznam koliko svjetlosnih godina na tamo nekom planetu i to jos iz buducnosti, ahhaahahaha
I kako sad to sto je rekao da ima smisla?

E sad tu prici nije kraj, vratimo se mi na zaradu. Ovaj bashar ili ti ga Darryl Anka izdao 2016 film koji je na IMDB i u njemu nitko drugi nego James Woods je narrator, pa dajte ljudi ako znadete dali postoji neki nacin da se skace iz tih paralelnih svjetova da ja uskocim u neki drugi jer ovaj mi se zgadio. Ovaj bashar ima toliko para da plati James Woodsa da mu cita to sto vec cita…

Jel netko od vas probao neke ovakve nacine zarade? Nemora biti chaneliranje, moze biti nesto drugo gdje ljudima se prodaje magla a oni cekaju u redu da kupe.

1 Like

Nećeš ti meni vjerovati, ali ja radim isto/slično to. Možda ne još toliko precizno koliko si naveo za ovog…ali su me definitivno kontaktiratli sa “većih” dimenzija i podastrali mi dokaze … tako da sam barem osobno siguran da si nisam umislio.

Mada, kada ovako negdje to javno kažem…odmah misle da sam šizofreničar. :smiley:

I kae najgore…ti isti koji su me kontaktirali su mi rekli da ako napravim youtube kanal o njima, da ću moći samo od toga živjeti kao Lord. Mene malo koči eksponirati se javno na taj način…ali još nisam odlučio hoću li ili neću…

Inače, bića s kojima sam zadnji puta razgovarao su se predstavila kao “svjetlosna bića”. Bio sam doduše malo u dubljem stanju meditacije, ali tko će poslušati sljedeće bez predrasuda…skužit će da moj razgovor nije mogao biti plod halucinacija.

Naime, nakon što sam 6 sati slušao što su mi ta bića govorila ja zapitam onako sam sebe:
“Pa Božo, jel moguće da nakon 12 godina što proučavaš spiritualnost, sada tu zabrijavaš kako ti 6 sati pričaju nekakva svjetlosna bića”

Na to je išao jasan odgovor: “Naravno da ne zabrijavaš, kada dođeš doma…probaj izguglati pojam: svjetlosna bića”

Naravno, učinio sam to čim sa došao doma i Google mi je izbacio ni manje ni više nego 118 000 rezultata :smiley:
Ono što je još nevjerovatnije, na prvim člancima koje sam otvorio…pisalo je sve što su mi oni govorili.
Totalno nemoguće da bi bilo slučajno, jer su mi doradili neke stvari oko Einstenove teorije relativnosti vezano uz svijetlost i uz njihovu manifestaciju…i onda te detalje pročitam na tim člancima.

No tu nije bio kraj. Dali su mi neka proročanstva koja su se ispunila unutar 48 sati nakon njihovog razgovora. :smiley:

Tako da…ja osobno ne sumnjam ni najmanje da ta halucinacija koja dolazi meditiranjem je nešto “imaginarno”.
A niti mi je ovo jedino ludo iskustvo unatrag 12 godina. Bilo je još toga poprilično ludoga, al ovo je za nijansu ipak najluđe što mi se desilo.
Inače, već 5g. sam u komunikaciji sa tom nekom višom svjesti i mogu reći da me skorz ok vode kroz ovaj svijet. :slight_smile: Ali dosadašnja komunikacija se dešavala cijelo vrijeme poprilično suptilno. Kroz znakove i sitnice koje dobiješ i sposoban si ih razumjeti. Ali unatoč sitnicama koje dobiješ, svejedno ti ta viša svjesnost daje 100% garanciju da je prisutna. Jednostavno ima metode za to ako si otvoren ju razumjeti.

Tako da sam ja njihov vjeran đak već 5 godina, ali sada kada sam imao takvo jako audio obraćenje…baš me izulo iz čarapa. Pitam se postoji li i vizualno obraćenje. :smiley: Napet sam ko puška…

Hahaha, neznam o tvojem osobnom iskustvu, ali ako te dobro vodi/vode onda nemas o cemu brinuti. problem ce nastati i skeptici ce te napasti kada ti skrenes sa tog puta. Primjer YouTube kanal bi mogao biti to skretanje. Cim ti ovo tvoje osobno iskustvo pocnes pretvarati u dolare i dodas malo šika kao sto je ovaj charlatan iz price uveo sve pada u vodu.

Jedno je da napravis YouTube kanal i na njemu radis sto god vec radis jer to volis, a drugo je da napravis kanal da ljudima prodas nesto za veliku sumu dolara… S prvim nema nista protiv…

Ja sam dosta proucavao Spiritualnost, u istom trenutku se i slazem s svime a i ne slazem. Ali ovo da likovi prodaju maglu po programima mi je koma. A pogotovo ovaj gore navedeni, jer nemogu da vjerujem da ljudi to puse. Kroz njega govori vanzemaljac iz buducnosti sa udaljenog svemira, I govori engleski i nezna nijedan drugi jezik, em i nista egzaktno nezna… A navodno da sve znade… A mislim cim si iz buducnosti znades, trebao bi znati nesto mjerljivo…

Uglavnom ova new age spiritualnost je postala jako opasna, dok se prastare religije napadaju na svkom koraku neznam zasto se to isto ne napravi sa ovim likovima, ako ih samo pogledate dok rade ta čaneliranja pa to je vise za saljivi kucni video nego da se shvati ozbiljno, neznam kak to netko moze shvatitiozbiljno.

Ner jos bogat con artist:

Jako bogat con artist:

Ovaj vec ima svoju crkvu, nadam se da su ljudi u njoj placeni statisti jer ako nisu jao si ga nama kao ljudskom rodu…

@bozoou
Ajd mi reci na engleksom o tim svijetlosnim bicima, jel to mislis na orbove kao spirit orbs koji su vidjeni na fotografijama?

Iskreno, meni osobno novac niti nije motivacija za taj kanal. Doduše…ako bi se pojavio, nebi škodilo.
I to nije filozofija što se tiče samo tog kanala…nego generalno. Na prvom mjestu moramo raditi stvari iz ljubavi…onda imamo win-win situaciju kako god da rezultat ispadne…

Konretno, što se tiče toga kanala…razgovarao sam s jednim prijateljom jel bi on preuzeo ulogu montaže i režiranja, a ja samo da ispričam svoju priču…

…i na to on meni predloži da bi on mogao raditi i dobar facebook marketing. Na to sam momentalno shvatio da ne želim ni u ludilu nikakav plaćeni marketing imati, jer bi me bilo sramota da moja priča se nekome pojavi kao plaćeni oglas. Vjerujem da ako je moja priča dobra i ako imam stvarne izvore koji me usmjeruju u tom smjeru, da nemam sumnje da će priča sama pronaći svoju publiku. Za koju je na kraju krajeva i namjenjena, i to ne od mene.
Ono što mi ljudi ne shavaćamo, je upravo činjenica da su ovdje pristune puno veće inteligencije od nas…i da ono što nama spada pod spektar nasumičnih događaja, za njih su planovi i taktike.

Vrlo je zapravo logično kada pogledamo sve oblike života ispod nas…svaki od tih života ima život iznad sebe kojeg ne može u potpunosti percepirati …ili ne može uopće percepirati. I onda smo si mi ljudi umislili da nema ničega iznad nas…toliko naivno zapravo.
Kada u prvu ruku prihvatimo da ima života i iznad nas … bolje ćemo ga opažati i ajmo reći, možemo se i prilagoditi toj vrsti života na obostranu korist. Simbioza jel, koju opažamo bilo gdje u prirodi…

U ovom slučaju je recept za simbiozu čak i jako jednostavan…ali je zato i jako debela knjiga s kojom bi objasnio zašto baš taj recept. A koliko je recept zapravo jednostavan, vidi sam:
"Trebamo se samo prepustiti i uživati"

U tome se skrivaju doslovice svi inputi koji dolaze iz viših sfera…i na taj način smo mi “manipulirani”, ili ti vođeni/upravljani kroz ovu iluziju…

Kako se ohrabiriti i zaista se držati tog recepta. Nema boljeg načina nego testirati…a onda kako će rasti povjerenje u te “vođe”, da ih tako nazovem, tako će nam se otvarati sve više i više mogućih vrata, koja će se otvarati zapravo zbog našeg povjerenja u “samog sebe”.

Povjerenja u sebe ili u vođe? Pa, na jednoj razini smo mi isto što i te vođe…tako da je potpuno ispravno reći i povjerenje u samog sebe. Tako da neki to povjerenje koriste pod normalno, nesvjesni uopće prisutnosti vlastite veličine i nezamislivih granica vlastitog “ja”.

Kako sam ja shvatio da taj recept radi?
Pa bilo je to prije 12 godina. Jako sam se zaljubio u programiranje i programirao sam danonoćno. Za mene više nije postojala nikakva igrica, samo programiranje. Imao sam strašnu grižnju savjesti jer sam zbog programiranja prestao ići na faks i u potpunosti ga zapustio (koji sam inače rasturao, do tad. )
Osim toga, nisam imao novaca…mama koja me uzdržavala je bila pred kolapsom sa zdravljem leđa…i bilo je pitanje dana kada će morati prestati raditi. Shvatio sam da vrlo vjerovatno neću imati financije da završim faks bez da se osobno zaposlim.
BTW. tada mi nije padalo na pamet da bi me netko plaćao da se igram. Hoću reći da programiram. :stuck_out_tongue:

I tako opčinjen svojom strašću nisam vidio nekakvi racionalni izlaz, no unutarnji glas mi je ipak ponudio deal.
Nisam tada znao da se iza unutarnjeg glasa skrivaju dubokoumnije istine…shvaćao sam to onako poprilično prosto kao: “Malo sam razmišljao”.
I tako sam ja malo razmišljao:

“Ja želim biti sretan. Nitko mi nemože to oduzeti sve da i hoće. Ako neću imati novca za preživjeti, mogu pokušati ukrasti nešto. Ako me strpaju u zatvor, ja ću opet biti sretan i u zatvoru jer i tamo ću raditi ono što će me tamo činiti sretnim.”

Uglavnom, ajmo reći da sam shvatio otprilike što bi mogla biti sreća. Sreća nije neka destinacija tipa: dobar auto, dobar stan ili jahta. Nije niti dobra ljubav ili što već… To su samo pozicije u životu gdje se možeš naći… sreća je ono što ćemo napraviti od svoje pozicije. Ako ćemo je unaprijeđivati, bit ćemo sretni. Ako ćemo je unazađivati…bit ćemo nesretni. Stoga, gdje god da se nađemo u životu, imamo gotovo jednaku priliku biti sretni. Samo trebamo biti hrabri uzimati ono što je free na tanjuru izloženo… i ne bojati se toliko izgubiti trenutnu poziciju, jer uvijek će biti odličnih prilika biti sretan.

S takvom spoznajom sam si konačno rekao:

“Hell yee…nebu meni nitko branio da programiram, ako budem i u zatvoru…napisat ću najljepši program u bilježnici na papiru.”

Čak mi je bila simpatična ideja kreirati program na slijepo na papiru…i sve to u glavi testirati i…igrati se. Zatvoren, imao bih godine mira da se igram…haha, bilo je i meni ludo vjerovati da sam pomiren s tako nečim …ali generalno, shvatio sam da mi sreću ne može nitko uzeti.

Nedugo nakon toga, mama mi suptilno daje do znanja love više baš i nema i ja sam tada odlučio uzeo svojih zadnjih 1000kn i potrošiti ih na jedan izlet na jedno rolersko natjecanje. Bio sam baš besparica i nisam uglavnom išao na takve evente ako je put uključivao plaćanje. Pogotovo ako bi bila suša sa lovom.
Tada me je puklo…i rekao sam si, ako ću već morati krasti radi preživljavanja…ajmo požuriti sa time. Prvo ćemo fino potrošiti sve da ne odugovlačim s krajem…pa onda vidjeti što se mora.

Otišao sam tako tamo hladne glave se zapit i zabavit …i na kraju sam bio treći na natjecanju, a to je bilo toliko neočekivano da nisam ni u mašti pomišljao na tu opciju. Kao nagradu sam dobio nešto love, tj. točno 1000kn :smiley:

Nisam previše pažnje posvećivao tom detalju, prihvatio sam da je bilo slučajano, ali mi je bilo zanimljiva koincidencija. Od tada sam nastavio živjeti “slobodno” i samo time sam preskočio mnogo mnogo ograničenja…

Prva veća stvar koja se desila zbog toga što sam slijedio ljubav:

Kako sam htio što brže i jednostavnije završiti faks, tako sam na jednom izbornom predmetu “štreberaj o algoritamskim tehnikama”, …pitao profesora da umjesto da pišem semiran o nekoj random temi, da mu napišem seminar o jednom svom programu.
Baš sam se nadao da pristane…jer su mi ti seminarski radovi bili tlaka. On je na moje oduševljenje rekao: “Kolega dapače! Ja jako volim kada netko napravi nešto svoje…bit će mi jako drago da prezentirate svoj program”.

Uf…bio sam baš sretan da ću imati priliku nekome pokazati svoj programčić od 2000 linje code-a. To je međuostalim bio jedan od mojih prvih…i nije bio baš ni trivijalan. To je inače bio programčić koji je rješavao sudoku slagalicu.
Izlagao sam jedno sat i pol o svom programu i nisam imao osjećaj da li me slušaju sa gađenjem ili zanimanjem…bila je cijelo vrijeme tišina…

Kada sam završio, taj profesor se digao, počeo pljeskati i za njim su pljeskali svi prisutni. Cvjetao sam od sreće.
Njegove riječi su bile: “Kolega, ja nemogu vjerovati da je netko ovako detaljno razradio temu za izborni predmet…ovo je na razini diplomskog rada. Zašto ste sve to napravili?”
(Sada znam jasno odgovor, pa zbog ljubavi i strasti)
Osom profesora, kolege koje su se zanimale za programiranje su mi sa nevjericom prilazili kako sam uspio složiti takvu programčinu. Baš su se iskreno divili…

Taj profesor je taj moj program odnio na studij u Osijek da ga tamo pohvali i tamo mu drugi profesori nisu vjerovali da je to napravio neki student za “eto tako”. :smiley:

Ja sam od tog dana sa tim profesorom postao prijatelj i prijatelji smo i u kontaktu i dan danas.
Nakon toga mi je držao predavanja o svom diplomskom radu i htio da nastavim njegov rad…a kasnije smo i poslovno surađivali.

Poanta je da sam ja prvo pregrizao strah nakon što sam racionalno shvatio da ljubav nikada ne može biti krivi put. Tako sam se onda odvažio programirati zbog ljubavi i niti unutar godinu dana mi je ta ljubav pokazala ne samo da ne može biti krivi put…nego da je ona i veličanstven put. Put kakav teško možemo i u najboljoj mašti kreirati…takav nas dočeka. Tako nekako. :stuck_out_tongue:

To često naglašavam oko autoriteta istine. Istinu prvo možemo spoznati racionalno, ali ju moramo onda potvrditi i iskustveno…jer to je ono gdje nas racionalno hoće dovesti.
Tako u gornjem primjeru je racionalni dio pokazao da ljubav ne može biti krivi put, a iskustveni dio je još nad tim pokazao da je ljubav veličanstven put. To je jako bitan dio dopustiti racionalnom da nam pokaže i iskustveno “pravu” istinu.

To je bilo prije 10 - 12.g …a niti kasnije me ikustveno ideja nikada nije izdala. Štoviše, postaje samo bolje i bolje…
Ali nikada nije postalo ni lagano!
Ajmo reći…što mi postajemo hrabriji učenik i izazovi postaju teži. Tako da je uvijek full napeto i uvijek treba full povjerenja da se donesu odluke…

…no recept je jednostavan, slijedi ljubav. :wink: Ali voli toliko da budeš hrabar to učiniti. :smiley:

U konačnici, jedino me taj trag doveo do svjetlosnih bića…jer sam stvarno svašta slijedio i bio sam puno puta izrazito hrabar i donosio crazy odluke.
No put ljubavi mi je podastrao netko drugi i doveo me tu gdje jesam. A ja sam taj koji je ipak morao svjesno birati ići tim putem…tako nekako.

.
.
.
.

Heto, srry, ako dodijavam sa ovoliko puno teksta…i ako će netko ovo shvatiti kao ego trip. U jednu ruku i jeste…ali u drugu ruku dok si pomoću tog “alata” boostamo ego, drugima u ruke pada recept. Sve ima svoje zašto. Btw. svjetlosna bića su mi rekla da slobodno pišem o njima…a osim toga, motiviraju me i za kanal.
Ja logično isto moram imati nešto od toga…a suviše je jednostavno…ja sam samo radostan podijeliti svoju priču. :slight_smile: A ako mi to osigura egzistenciju, bit ću još radosniji, zašto ne…

Jedino nisam siguran da želim biti lice na ulici prepoznatljivo po tome. Jer sam svjestan koliko će biti onih koji će u svom neznanju osuđivati…

1 Like

Neznam, nisam još ništa googlao na engleskom o njima. Bilo je već više ljudi koji su spomenuli: “To su ti orbovi”.

koji su vidjeni na fotografijama?

Moguće da jesu, ali to je najmanje bitno. Nisam još sve točno pohvatao (nit ću ikad xd), ali čudni su njihovi limiti za naš materijalni svijet. Koliko sam dosad skužio, oni nisu limitirani našim fizikalnim ograničenjima, nego našom voljom.

U Božanskim konktestima se o njima govori kao o anđelima koji su poslani od Boga da služe našu volju koju nikad ne mogu prekrišiti.

Znači, oni jesu u jednu ruku moć naše volje…a djeluju tamo gdje djeluje svjetlost.
Naša misao je ionako svjetlost …a svjetlost je uvijek i svuda. <<-- ovo su činjenica, ali ti treba poznavanje ponešto Teslinog i ponešto Einstenovog djela da znaš točno što sam htio reći.
Tako da naša volja operira izvan granica ovog vremena i prostora unutar kojeg naša svijest promatra…

Heto, sada imaš pokoji bitniji detaljčić od toga jesu li viđeni kao kugle ili ne.
Kako ćeš ih vidjeti je… mogli bi reći sasvim iluziorno. Njihova suština nije u tome kako ih vidiš, nego kako se njihova prisutnost manifestira na nas.

1 Like

Ja u tvojim pisanjima ne vidim nikakav problem i u potpunosti se slazem s tobom. A vjerojatno bi ti i taj YouTube kanal bio drugaciji nego od ovih. Aha, mislim da ova svjetlosna bica na koja ti referiras nisu ovi Orbovi koji su dobro debunkani i ja ih evo sad mogu snimiti s mobitelom… Zato sam i pitao dali su to orbovi…

Ja mislim da ti nisi kao ovi gore navedeni koji promjene glasove i sad nesto tamo trabunjaju, majke mi pa ova zena na YouTubeu prenosi Isusa i ljudi to lajkaju i gledaju… Nevidim da si ti nesto takvo ovdje napisao da bi radio.

Ako krenes s idejom kanala baci link ovdje pa da pratimo.

Evo malo egzaktne znanosti:

Spinnaker bi mogao donjeti neke odgovore na pitanja iz ovog topica.
A kad se to spoji s ovim:

Ovaj se usrao AI-a. Vjerojatno znade vise nego mi. No da robot pobjedi 100-0 u GO igri najboljeg igraca bi trebalo ulijevat strah.

Kako bi samo kopao btc? :slight_smile:
Vrlo vjerovatno ne bolje od ostatka minerske snage…a to znači da je minerska snaga ipak “najveće trenutno” računalo, pitanje je samo na koje sve načine ćemo tu kompjutacijsku moć upogoniti u budućnosti.

Što se tiče Muskovih upozorenja…
…pa svaka medalja ima dvije strane. (Jedino ne za Boga, nego za onog tko iskušava medalju)
Tako i AI donosi i napredak i prijetnju. Sasvim je normalno onda da mi kao društvo ćemo dočekati AI i sa oduševljenjem i sa strahom istovremeno. Jedino tako se situacija može izbalansirati/stabilizirati po nas.
Ovo što si vidio od Muska je djelić strane klackalice koji ograničava moć AI-a.
Pazi, kad nebi bilo tog djela koji bi ograničavao AI…AI bi nas pregazio ko g.ovno.
Ali isto tako, kad u prirodi nebi bilo djelića koji ograničavaju komarce, i komarci bi nas sve pregazili ko g.ovno.
Sasvim normalno je da zato sve nastaje kroz borbu …koja rezultira balansom.

Nemoj da te uplaši riječ Bog koju spomenuh, to je samo pojam za sve što jeste kakvo jeste. A SVE ne možemo ignorirati!
“Ja jesam koji jesam”
Ne možeš takav pojam onda suditi da je trebao biti ovakav ili onakav… Zato se o Bogu može razmišljati da je on jedino istinsko savršenstvo. No to je na neki način sve igra riječi. A opet, smislena igra.

1 Like

Pogledao sam prva dva videa.
Neznam jesi li primjetio, ali u drugom videu od 12.25 - 15.00 govori točno o principu koji sam opisao u pretprethodnom postu. (onom dugaaaackom)

Ljepota je u tome što sam ja taj princip iskustveno otkrio da radi i sada vidim to isto tumačeno u filmiću.
I to nije jedina stvar koja je u videu, a da sam je iskustveno spoznao…tako da su za mene ovi filmići pravi dokumentarni filmići. Ali već sam navikao sretati materijale koji prikazuju ono što znam :slight_smile: …to je samo još jedan način autoriteta istine da se potvrdi. A kao sto ti je filmić i objasnio, sve se vrti oko toga na koji način utemeljimo naša vjerovanja. :wink:

Da i meni je smisleno ono sto se kaze u njima, ali to je rekao ovaj con artist Bashar. U biti on je prvi to javno i ovako detaljno iznio. Mozda je kopirao, ja se nadam da je od nekog, jer ako nije onda je to sto je u video objasnjeno jako upitno.

Ja jednostavno nemogu popusiti da on chanelira vanzemaljca iz buducnosti udaljenog 500 000 svjetlosnih godina na tamo nekom planetu. Plus dok se pogledaju videi na kojima se krevelji majke mi ja krepam od smjeha i nikako nemogu to popusiti a abnormalno sam otvorenog uma. Prije mi je shvatljivo da je zemlja ravna, mada vjerujem da nije, no manje bi se iznenadio da je ravna nego da ovaj chanelira vanzemaljca, haha

P.S. popusio bi mozda da on od tog svog chaneliranja nema abnormalne financijske koristi…

Rekao bih da malo brzopleto eliminiraš istinito od neistinitog. :slight_smile:

Što se tiče bashara, sudi što kaže …a ne koji su mu izvori. Tada nećeš imati problem ni sa najvećim lažljivcima koje bi mogao sresti u bespućima interneta…

A malo je naivno povjerovati da je Bashar izmišljanjem imaginarnih teorija pogodio slučajno nit koju sada tumači gro filozofa…a koju ja potvrđujem osobnim iskustvom. Nije mozda isto i za tebe, pošto ti nemas moje iskustvo…ali meni osobno je koincidencija nemoguća.

Tako znam da bashar govori vrijedne stvari, a i ne zamaram se time jel ih prepisuje od nekuda i glumata. Još manje se zamaram time jel zarađuje od toga. Pa bemu, najnormalnije je da svi mi zarađujemo od naših znanja i vještina.

Tako da cu ja upravo suprotno od tebe…na temelju Basharovih, moguce istinitih tvrdnji, pokušati se otvoriti da shvatim i njegove izvore koji su također onda vrlo vjerovatno istiniti.

A kako sam već doživio osobnih 5 velikih čuda, nisam preskeptičan.
Ali ono bitnije je…pa ne moraš razumjeti njegove izvore da bi razumio što prenose. Pa ja već 5 godina kanaliziram znanje iz vrag zna kakvih entiteta…u samom startu su mi rekli da je meni jako teško uopće pojmiti njihovu formu. To ne znači da u tih 5 godina mi nisu otkrili mali milijon korisnih detalja koje sam itekako mogao razumjeti.

Svemir je čudesan :smiley:
Najveća iluzija je što to čudo ne uvidimo u svakom djeliću svemira koji je nevjerojatno čudesan sam za sebe. A onda i dalje ne vjerujemo u čuda. xd