Kako u databazi na promjeniti path bivšeg hostinga sa novim pathom (sve odjednom)

Dakle ovo otprilike mi treba, ovo napisano u nazivu teme. Da objasnim bolje pošto vjerujem da dosta ljudi ne konta šta želim

kod mene je ostalo ovo wp options ali i preko dvesta puta u joastu. dakle ima li kakva opcija da se automatski zamjeni đe god ima “path”:"/home/TAJPATHSTAROGHOSTINGA/public_html/imesajta

sa novim pathom. nešta kao find and replace

vidim da je yoast u databazi napravio ovo

dal mogu ja ovo ignorisat (s tim da sam ručno izmjenio path 7-8 puta), ovaj open graph image meta nije ništa previše bitno? oće li ostatak yoasta fercerat kako treba, zna li ko?

Jesi li siguran da ti to treba? Migriranje baze ne traži takve preinake (većinom), i path nije bitan za konzistentnost sadržaja i pristupu istom …

Možda sam nešto previdio, pa me ispravi …

Edit: da se nadovežem, find/replace je ono što ti treba. Ako baš tražiš zamjenu onda je to opcija i uraditi će što si i naumio

1 Like

Ranije kad sam selio sajtove nisam to radio i nije bilo problema, tako da vjerovatno nije nesta previse bitno. No pratih video spomrenut gore pa reko da odradim kako kaze coek. Al moce i bez toga.

Exportaš bazu u nekakav tekstalni format, odradis find -> replace i importaš natrag.

1 Like

može ovo što je @bozoou napisao a možeš instalirati i wp plugin better search replace