Kako uči u win 10 koji ima šifru na laptopu

a ja ju zaboravio jer ga dugo nisam koristio

Hajde se potrudi postaviti pitanje. Ne znam kako ljudi traže odgovor, a lijeni su napisati 5-6 smislenih rečenica.

Koji je laptop, jeli na win aktivan password ili PIN, dali je u pitanju lokalni acc ili Windows account?
Što se dogodilo sa 3 tajna pitanja?
Daj malo. Potrudi se pitati, da bi ti netko pokušao pomoći…

3 Likeova

Ja bih jos dodao da li je sifra u biosu ili u samim widowsima?

2 Likeova

Ovo ce ti pomoci:
https://www.hirensbootcd.org/usb-booting/

Može mu pomoći bilo koji Live boot CD/USB, ako je problem pristup podacima na disku. Pokretač teme, koji treba pomoć, nije naveo što točno želi i kakvi su problemi… Drugo, moguće da mu ne pomogne ni jedno od odje navedenog ako je HDD kriptiran. Malo vjerojatno da jeste, ali opet, pokretač teme koji traži pomoć nije naveo taj detalj.

šifra je na ulazu u win ne u bios laptop nije bitan al da tip je acer,znaci čim upalim laptop traži me šifru na ulasku u windowse i nije pin

Možda ovo može da pomogne, ako je u tom delu slično sa win 7

Što kada ti ponudi 3 pitanja za odgovor? Ili je prijava uz pomoć M$ online računa? Možeš li zatražiti reset lozinke?
Što ti u biti želiš? Doći do nekih podataka na disku ili baš trebaš pokrenuti Windows? Ako nemaš nekih važnih podataka, pretpostavljam da nemaš jer bi inače znao lozinku koju si postavio, onda lijepo formatiraj i ponovi instalaciju. Drugi put zapiši lozinku na papirić i zalijepi ga negdje na laptop da se vidi. Tako ćeš znati koja ti je lozinka, čak i ako ga ne upališ sljedećih 8 dana.