Kako uploadati sql bazu ako je veća od limita u phpmyadminu?

Pozz svima, imam problem jer mi je baza 104MB a limit je 50MB na phpmyadmin, e sad znam da se može to naštelati preko php.ini fajla … ali kako da ga najlakše nađem i da li postoji neki drugi način umjesto ovoga? Da li je neko radio sa bigdump skriptom možda?

Probaj prvo da zipujes taj fajl od 104Mb, dosta ce da se smanji, ako vec nisi.
Ako to ne uspe, onda taj fajl podeli na 2 fajla, ili na 3, videces koliko treba. To mi pada na pamet, a da je najlakse.

Već sam probao da zipujem, ali onda mi javlja errore da mi fale neke tabele…kako da podijelim ovaj
sql fajl, ne kontam…

Nije rješenje u dijeljenju ni zipiranju filea…

Postoji. Povećaj limit. Javi se hosting provideru. To je za njega minut posla, uključujući čitanje tvoje poruke. :blush: :o:

1 Like

Ojj kako sam glup…kako se ja toga nisam sjetio, možda zato što sam tvrdoglav i hoću sve sam da odradim i naučim…hvala ti @c3po na savjetu, idem da ih kontaktiram…

He he, :blush: naravno, jasno je da je to što kažeš ironija,
ali i ja sam se susretao s tim i riješio sam brzo na način koji sam opisao. Čak nisam siguran ni da se može drugačije, da user editira vrijednost limita iz control panela? :blush: :o:

1 Like

Evo uputa da i sam napraviš.

1. povećanje megabajta za upload-> podesiti u php/php.ini sljedeće parametre:  upload_max_filesize, memory_limit i post_max_size
2. -ako dolazi do timeouta, podesiti:
		php/php.ini -> max_execution_time
		php/php.ini -> max_input_time
		phpMyAdmin/libraries/config.default.php -> $cfg['ExecTimeLimit']  //stavi 0, onda nema limita
1 Like

Hvala ti, poslužiće nekome ko bude imao isti problem, meni će podrška riješiti…lakše je… :smiley:

Jep, za localhost nema podrške :). A na hostanom serveru nemam pojma ni da li se može pristupiti php.ini file-u.

riješeno, dobra podrška i to ide ko po loju :wink:

1 Like