Kako zapravo zaraditi, kako zarađuju kompanije?

Facebook je zapravo VRLO profitabilan još od 2009. 2011. je završio sa preko milijardu dolara u plusu.

EDIT: Cisto da nadodam, ja sam jos 2008. tvrdio da ce Facebook postati jedna od najvecih tvrtki na svijetu sto je svima izgledalo jako nerealno, a nekima je nerealno cak i dan danas, ali to je zato što ne razumijete kako funkcioniraju marketinški budžeti. Google koji je u svijetu kontekstualnog oglašavanja ce “capat” izmedu 60 i 80 milijardi dolara godišnje, a Facebook koji je u MAdison square budžetu će samo u SAD-u capat tek na nekih 600 milijardi. Trenutna evaluacija na 100 milijardi je smješna. Vidit cete koliko ce kostat za par godina :wink:

[quote=“Homer”]ne širi dalje neprovjerene informacije :)[/quote]Ne širim neprovjerene informacije, već dezinformacije - kreće prodaja Facebookovih dionica. :slight_smile:

koji si ti špekulant i rušitelj cijena dionica! ko te plaća, škegro, ivošević, kerum? samo da bi se dočepali dionica po šta nižoj cijeni!

Facebook ima još toliko mjesta za napredovat da je to nevjerojatno. Što ako uvedu svoju verziju Adsensa, s obzirom da već sada mogu pratiti korisnike po web stranicama, kroz plugine i lajkove? S tim da još ima targeting publiku, a može imati i kombinirano vezano uz sadržaj stranice…
Koliko vrijedi oglas za kupnju novog auta korisnicima od 35g, zaposleni i nalaze se na stranici s igricama. Sigurno više nego ovi koje google isporučuje. Tu se mogu boriti dvije skupine oglašivača, jedne za targeting po sadržaju, a druge za targeting po dobnim skupinama, a time i face dignuti veću maržu…

[quote=“w00t”]Facebook je zapravo VRLO profitabilan još od 2009. 2011. je završio sa preko milijardu dolara u plusu.

EDIT: Cisto da nadodam, ja sam jos 2008. tvrdio da ce Facebook postati jedna od najvecih tvrtki na svijetu sto je svima izgledalo jako nerealno, a nekima je nerealno cak i dan danas, ali to je zato što ne razumijete kako funkcioniraju marketinški budžeti. Google koji je u svijetu kontekstualnog oglašavanja ce “capat” izmedu 60 i 80 milijardi dolara godišnje, a Facebook koji je u MAdison square budžetu će samo u SAD-u capat tek na nekih 600 milijardi. Trenutna evaluacija na 100 milijardi je smješna. Vidit cete koliko ce kostat za par godina ;)[/quote]

Toni je poznati borac protiv googla još od 2006e otkad sam pročitao njegov prvi post pa mu i nije svaku za uzet :slight_smile:

Nije to protiv Google-a. Facebook i Google si uopce nisu konkurenti, ne natjecu se za udio u istom kolacu nego u dva potpuno razlicita kolaca. STvar je u tome sto facebook zadire u 10 puta veci kolac nego Google.

[quote=“w00t”]Facebook je zapravo VRLO profitabilan još od 2009. 2011. je završio sa preko milijardu dolara u plusu.

EDIT: Cisto da nadodam, ja sam jos 2008. tvrdio da ce Facebook postati jedna od najvecih tvrtki na svijetu sto je svima izgledalo jako nerealno, a nekima je nerealno cak i dan danas, ali to je zato što ne razumijete kako funkcioniraju marketinški budžeti. Google koji je u svijetu kontekstualnog oglašavanja ce “capat” izmedu 60 i 80 milijardi dolara godišnje, a Facebook koji je u MAdison square budžetu će samo u SAD-u capat tek na nekih 600 milijardi. Trenutna evaluacija na 100 milijardi je smješna. Vidit cete koliko ce kostat za par godina ;)[/quote]

Prema forbesu 2011, fejsa nigdje u top 25.

http://www.forbes.com/sites/scottdecarlo/2011/08/11/the-worlds-25-most-valuable-companies-apple-is-now-on-top/

[quote=“adriano”]Prema forbesu 2011, fejsa nigdje u top 25.

http://www.forbes.com/sites/scottdecarlo/2011/08/11/the-worlds-25-most-valuable-companies-apple-is-now-on-top/
[/quote]

još se facebook treba namučiti da dostigne ove gigante…