Kako zaraditi na instagram profilu?

Kao prvo izvinjavam se adminu foruma ako sam pogrijesio kategoriju, ako nisam nikom ništa :smiley:

Eh sad, kako bi se moglo kvalitetno zaraditi od instagrama? Koliko followera je potrebno da bi ga “prodali nekome” i za koju cijenu sa tolikim i tolikim brojem followera? Da li se mogu dobijati pare na reklamama sa tog inst profila, i koja je cijena?

Ako neko ima neka iskustva sa instagramom, i kako sve to funkcioniše, napišite komentare pa da svi lijepo naučimo nešto oko instagrama :smiley:
Hvala !

1 Like

I mene ovo isto zanima. Nitko tu ne pise o instagram zaradi. Ja ne bih prodavao profil, ali me cisto zanima kak ga unovciti. Iman jedan koji raste za 200 dnevno, story preko 2k+ prikaza i klikova na poveznicu do 200. Od posjeta na web i nije bas neka zarada.

Primjetim da je Reach oko 60%… da li je to kod svakoga ili samo kod mene?

I kod mene je isto tak od 40-60

1 Like

Znaci bice jedno godinu, godinu i pol takav reach, kao FB nekada, i onda ce ga srezati na 3-7% i bye bye :slight_smile:

1 Like

Sigurno, al do tada triba napucat profil na 200-300k …S

2 Likeova

Linkovi su vidim vec sada “down”, tako da jedino posvuduše tipa Karashianke ili neke starlete / pjevaljke po Balkanu mogu zaraditi jedino skrivenim marketingom, oglašavajući make up proizvode, odjeću, parfeme…

1 Like

Kak mislis down, pa na 200-300k bi ima dobar ulazak sa story

Ali nije kako bi trebalo biti, gledajuci na reach…

Po čemu to zaključuješ? Nije Instagram nova mreža, ne znam zbog čega misliš da će u roku godina reach past. Također mješati Instagram i Facebook u istom loncu ne ide nikako.

Možda se kad tad desi dopuštenje linka u objavi. Tada, vrijednost takvog profila biti će 10x veća nego sada, slažem se, treba se pozabavit Instagramom.

1 Like

Za početak, nema veze ako si fulao kategoriju, @c3po će izmjeniti… Ja isto za svaki topic fulam kategoriju ili ne stavim potpunu… :joy: Isprike c3po, fakat se trudim, ali mi ne ide :confused:

Trenutno najbolja zarada od Instagram profila s većim brojem pratioca je prodavanje objava. Tu ne postoji pravilo, no ako je tematika šarena onda barem 50ak tisuća followera treba za neku ok zaradu, ako je tematika uska onda i manje. Bitno je samo naći osobe koje će kupiti reklamu, a kad profil doe do respektabilne brojke followera ljudi će se sami javljati.

Postoje i drugi načini zarade, pisao je i @Dimi3je o Instagram + CPA. No naravno najbolja i najpouzdanija je veliki profil s velikim brojem followersa, a tu ide kao što sam već spomenuo prodaja objava, a također jako dobro i dropshipping ili prodavanje majica.

U tome i jeste fol di ih naci :slight_smile:
A i ja iman neki filing da ce se kad tad ubaciit linkovi.

Ima dosta stranica di se nudi prodaja shoutouta, primjer shoutcart dot com.
Postoji i ona stara metoda, pronalazak ljudi koji su potencijalni kupci reklame na Instagramu i ponuda reklame preko Direct Message. Primjer ako imate profil men_fashion, javljanje profilima koji prezentiraju odreene dućane s muškom robom.

1 Like

Jesi skopia i jedan posao da nam otprilike kazes koliko kosta jedna objava…Na npr profilu od 70k

Sklapao sam dosta poslova, a cijena objave ovisi i tome koliko je tko spreman platiti, koliko su pratioci ciljani, aktivnost profila i slično. Stvarno je teško odrediti točnu cijenu ovako na blef. Cijene otprilike možeš pogledti na shoutcart dot com. Za manje profile objave se mogu prodavati i na fiverru. Pogledaj malo blackhatworld forum ima dosta tema vezano uz Instagram.

1 Like

Ne zaključujem, nego je logično.

A kako nisu u istom loncu? Ko mu je vlasnik…

I ne pričam tek-tako, predugo sam u svemu ovome i cilj je uvijek isti - privući ljude, naviknuti ih i onda im servirati promjene na koje moraju pristati.

A fizički sve više i više Instagram liči na FB ma šta mislili o tome… govorim s tehničke strane, “topla voda” & co. :slight_smile:

He he, :blush: uvijek svježe šale.
Hvala svima koji koristite mozak barem malo i birate kategoriju dok otvarate topic na Forumu. Nije teško, a može biti korisno. :wink:
Eto, i Mehmed je naučio, pohvale njemu. :o:

1 Like

Promjenio sam ja kategoriju odmah… “Birtija” je bila čini mi se u startu :slight_smile:

Instagram nikada nece biti isti kao Facebook, zapamti :slight_smile:

1 Like

Naravno, neće biti baš-baš isti, ali će lagano tome stremiti :slight_smile: