Kako zaraditi na kladionici? Samo za nerealno optimistične :)

Pokušavao razne vrste zarade preko interneta al na kraju kladionica ispade najbolja.
Zarađujem nekoliko stotina eura mesečno a na koji sistem nema tih para da bih otkrio.
Za sada mi dobro ide :yum:

ne kontam sta kladionica, sajt kladionicarske tematike ili tipove/dojave prodajes po internetu?

Napustio BiH , otiso u Njemacku.

2 Likeova

hahaha dobar

A sto se tice ove kladionice sto Tomas pise postoje jedino 2 opcije na koji se nacin moze zaraditi, jedna je 100% sigurna ali opet potrebna vam je veca kolicina novca na raspolaganju.

Radi se kao metod na ruletu, di na promasaju ulazes duplo, igras kvotu 2. Na taj nacin uvik mozete i morate zaraditi, ali opet ponavanam treba veca kolicina novca za “zlu ne trebalo”.

Druga metoda koja nije sigurna ali se moze zaraditi, popularna piramida di igrate kvotu 1.2, zicer i ulazete uvik all in.

P.S metoda jedan je bez mogucnosti gubitka, iman frenda koji godisnje tak bude u plusu 6.000e, sto ti dodje 15 plata fantasticna.

Na rulet ne mozes sa duplim ulozima prvo jer on sam skuzi sistem i nece ti dati da dobijes, a drugo ulozi su ograniceni do neke cifre, ne mozes staviti hrpu love na boju.

1 Like

Nekada je moglo, i sad moze live do velike kolicine. Ali uglavnom radi se o toj metodi, na kladionici.

He he, to je metoda koju su mnogi od nas skontali kao klinci a kad odrasteš skužiš da to ne radi. :smile:

2 Likeova

Imati hrpu para i duplati ulog je ekvivalent ideji da hrpu para ulazes na neki mizerni sitni koeficijent.
Matematički se to dvoje zaista može dovesti u ekvivalenciju 1:1…znaci apsolutno se radi o istoj stvari.
Također u obje situacije se riskira hrpa para da se dobije mizerna dobit i zato se stvara privid sigurne dobiti.
Prva metoda bi teoretski mogla funkcionirati 100% kada bi postojao neograničen kapital…koji ne postoji.
Laik će misliti da je samo dovoljno imati puno novca …no taj novac je svakako moguće izgubiti…bez obzira koliko velik bio. Štoviše, veličina brzo prestaje biti bitna nakon određenog iznosa zbog eksponencijalnog rasta potrebnih uloga…

Uglavnom, ako tvoj frend i uspije poduplati svoju banku, šanse za to su mu identične kao da je ukupnu banku stavio na kvotu dva. Ako izvuče 10% iz banke, isto je mogao i igrati samo jednom kvotu 1.1 …iste bi mu šanse bile. To se zaista može matematički dokazati. Znači, tvoj frend igra onaj koeficijent ekvivalent vremenu koliko dugo će se tako kockati. Svatko može pogoditi kvotu 1.1 …a hoće li pljusnuti prije nego vidi kvotu 2 je samo pitanje sreće.
Ne zove se taj sistem džabe i bankrot sistem. Poželi puno sreće frendu ukoliko igra sa parama koje ne smije izgubiti, jer takvi najčešće u zadnjim trzajima prodaju i pokradu sve što mogu nebi li se možda izvukli… Imao takvi slučaj i u rodbini.
Oprezno s tim…jako oprezno. Samo naizgled siguran sistem.

Btw… Koliko je debel svežanj koji bi se dobio presavijanjem lista papira 50 puta? Neka je list debljine 1/10mm.

4 Likeova

Svakako nije moguce biti u plusu zbog 0 i 00, dakle sanse su nesta sitno ispod 50% da dobijete.

Teoretski gledano morao bih i da promasis 1.000 puta, sto naravnije nije nemoguce ili cak manje ne radi mi sad mozak da racunam. Pa da dodju cifre od kojih te glava zaboli, ali kao sto rece ovo da kazemo 100% bi radilo samo na neogranicenu kolicinu. Da padnes 1.000 puta, pa 1001 vratis novac. Ja kazen on uzima, kad sve sabere rekoh koliko je profitirao. No, naravno ne igra cim vidi kvotu 2 tek tako, nekada kvotu dva i dobije od vise utakmica itd. Sve u svemu zaobilazite nacin zarade od kladionice.

Ali ako kazes svatko moze pogoditi kvotu 1.1, kad saberes tu kvotu sa 10 da pogodis 90 puta uz all in imas 200.000 :slight_smile: Ali i to je nemoguce. Pokusaj do novca na taj nacin je glupost… Bilo koji sistem.

U vezi klađenja držim se nekih pravila:

Odrediti sumu za klađenje i nikada ne ići preko toga (na pr. ono što bi potrošio u kafani)
Samo singl( što više trpaš utakmica na tiket smanjuju ti se šanse)
Ne igrati na rezultat već na broj golova, koševa i dr.(sa tri smanjujete na dve opcije)
Ne igrati male kvote(ako već riskiraš riskiraj za veće pare)
Igraj samo utakmice koje ti najbolje idu(ne možeš nikad biti specijalista za sve i svašta)
Nikada ne prati statistiku(što više gledaš manje vidiš)
Odrediti sumu za podizanje(kad dođeš do nje staneš i podigneš novac, pa sutra ispoćetka)

I da, bez ikakve matematike i sistema, jer to da je moguće zatvorili bi kladionice kad bi se otkrilo.
Mada ima i tu fore, u različite kladionice i kvote stavljati uloge, i pokrivati sve rezultate, ali mala je to para.

p.s. Klađenje nije za škrtice, ako vam je žao para ne igrajte nikad. Bićete u grču i nećete moći pravilno da procenite rezultat.

A što bi pravio sajt o tome, prodavao neke savete ili dojave, ulagao i gubio vreme, ako mogu da zaradim direktno preko klađenja? Nema logike.

tako je , teoretski. U praksi ne.

Nisi me shvatio. U takvom sistemu, konačnu kvotu/rizik ne čini pojedina kvota nekog listića…

Konačna kvota se računa iz šanse da on izgubi cijelu banku…a iza toga stoji cijeli ciklus ulaganja koji bi morao promašiti da izgubi sve.

Ono što sam rekao… on ako kroz xx ciklusa podupla svoju banku, to je isti rizik kao da je samo jednom prošetao do klade i sve stavio na single tip s kvotom dva.
Zašto je isti rizik? To je već matematika…ali može se svakako dokazati.

Kakvih 1000 puta, vidi se da ni odokativno neznas o čemu se tu radi. Aj molim te probaj izračunati ono sa presavijanjem papira pa da doživiš veličinu brojeva o kojima se tu radi.

1 Like

Čak niti teoretski…jer za slijediti duplanje 1000 puta bi trebao veći budget nego postoji na kugli zemaljskoj.
I ne samo to, zamislimo da svaki atom na ovoj kugli predstavlja novu kuglu zemaljsku…i da imamo budget svake od tih kugli…opet nebi imali dosta.

Ovo sam rekao odokativno, ali siguran sam da nisam pretjerao… Nego još uvijek sam malo rekao…i to puno premalo.

No izračunat ću uskoro.
Btw. zna li itko legendu o nastanku šaha…gdje je mudrac istom problematikom zeznuo kralja?

Edit: za duplanje uloga 1000 puta treba kapital od 1,07 * 10^301. Sada još da saznam koliko ima zemlja atoma i budget zemlje…pa da vidimo koliko bi nam trebalo takvih kugli, gdje imamo budget cijele kugle za svaki njen atom. :slight_smile:

(Skoro) siguran dobitak na kladionici : igrati svake sedmice x na istu ekipu a pri tome svaki put duplati ulog dok ne dobijete. Kvota na x je obicno oko 2.5
Naravno, ovo je maraton. 10 kola ako krenete sa 1e, u 10-om kolu treba da stavite 1024eura.

i kako ide? koliko si zaradio?

ovo s kvotom 2…

ok krenes sa 100 kuna, nakon 10 puta si ulozio sve skupa koliko ono… 100k kuna? I cijelo vrijeme u svari lovis onih prvih 100 kn, jer ak si dobio taj 10-i put, u stvari si zaradio 100 kuna. No sta je s manipulativnim troskovima? Sto je s porezom kad dobijes?

Nema tu kruha ljudi, to su gluposti i siguran put u propast, sve drugo su price

1 Like

pa mislio sam ono, uzmes digitron pa lupas dok ne pogodis, jednom budes. Ali bilo sto sto ukljucuje novce je nemoguće.

1 Like
1 Like

Ne treba skretati s teme. To su gluposti i da dobiješ neki novac, u roku 2-3 dana vratiš sve lol…