Kalkun CMS sistem

Pozdrav evo ovih dana sam naletio na ovu skriptu www.kalkun.sourceforge.net i pokuso instalirat i nije mi htjelo radit dal ima ko iskustva sa ovom skriptom koristim obican shared hosting

Ne radi ni njima demo zaobilazi to vec gledaj nesto sto ima veliku bazu korisnika koji rade na projektu ili koji ga koriste.

Gledam bas neki sistem ko taj za free slanje sms i korisnik moze grupirat u odredene kategorije i poslat njima vise sms. Recimo Hervis ima dobar sistem jer kad su kod njih popusti obavjese me putem sms.

Mnogo takvih sistema je napravljeno za desktop i u c# a meni pase samo php i js a to je vjerovatno tesko nac

Ovo ni lose al isti problem instalcija zeznuta

Što točno želiš napraviti? Stranicu za slanje besplatnih SMS-ova?

Vjerovatno za to je ovo i namjenjeno.

Da razmisljam o takvom sistemu al neznam uopce koliko to moze ici jel vecinom su ljudi na viber ili whatsapp ovo bi moglo bi mozda samo za moje svrhe i jos nekih jel to jednostavno nemoze biti bolje od vibera nikako

vec postoji milion takvih sajtova samo gubljenje vremena

Hmm, mislim da ti je sustav za besplatno slanje sms-ova vec polako “passe” … jer kao i sto sam kazes svi su sada na viberu, skypeu, what’s app-u i sl. mobile servisima. Osobno SMS koristim izrazito rijeko … barem za jedno 80% manje u odnosu na proslih 3-4 godine.

Sto se tice samog SMS gatewaya i izrade sustava za free SMS, to nije problem napraviti, no moras biti svjestan da ces kao owner tog sustava morati placati za te poslane sms-ove :smiley:

U cemu je onda fora? Pa fora ti je u tome, sto recimo napravis deal s nekom firmom/firmama ili nekim da ga reklamiras a on ti zauzvrat placa SMS-ove. Jednostavno ako SMS ima max. allowed znakova 160, stavis u 20 znakova njegovo ime firme, link ili sto vec … i ostalih 140 znakova das ljudima free da salju, i samim time se taj korisnik koji “sponzorira” sms-.ove reklamira.

A onda je dzabe imat to sam padnes u dugove jer ce se nac budale i sam slat pa makar bilo 1 slovo

Ovisi kakav sustav napravis :smiley: Fino ugovorno rjesis sa “sponzorom” sms-ova koliki je dnevni budget i kolko pojedini korisnik moze slati … i stvar rjesena. A dalje oce korisnik slat 1 slovo ili pisat ljubavne romane dragoj … to nije tvoj posao :smiley:

A kome bi trebo placat to za sms tcom vipu ??

Imas 2 solucije:

  1. Uzmes kod tele2 ili nekog tko ima neki ultra jeftini paket SMS-ova za male pare, i onda spojis mobitel s racunalom, isprogramiras windows app koja komunicira sa bazom podataka (online) i s telefonom. Aplikacija provjerava periodicki dali ima u bazi sms-ova za slanje, ako ima, siba na telefon i salju se sms-ovi prema korisniku. To ti je najbrze moguce i najbanalnije tako opisano :smiley: S tim da tu trebas imat stvarno stabilnu internetsku vezu, racunalo koje se nikad ne gasi. Mana ovoga ti je sto je slanje SMS-ova samim mobitelom iznimno sporo (mislim svake 2 sekunde ide 1 sms), i zna se vrlo cesto dogadjat da se sami SMS servis zblesira, pa treba restartat mobitel, ponovno unosit PIN itd itd.

  2. Imas payed SMS gatewaye na netu (Nexmo, Clickatell i dr.), kojima se cijena SMS-a krece od 19-28 lp/sms. Oni svi imaju vec napisane API-e za raznovrsne programske jezike i svoje admin panele, pa fino spojis API u tu svoju aplikaciju i sibas im SMS-ove, POST-om, FTP-om, Mailom, SOAP-om ili vec cime hoces. Prednost ovoga ti je sto mozes slati bulk sms-ove i ogromna je brzina slanja, tako da se moze u par minuta poslati i na par tisuca sms-ova. Mada kod ovog ti je sto neki servisi nemaju mreznu pokrivenost, odnosno ne isporucuju se SMS_ovi svim mrezama zbog ogranicenja operatora i dr. zavrzlami, tako recimo prije 3 godine sam koristio Clickatell, i to je super radilo, no u jednom trenutku je prestao taj servis dostavljati poruke (ili su jako kasnile po par sati) prema VIP-u, pa sam presao na Nexmo. Inace SMS gatewaye koristim u svim svojim aplikacija i sustavima za notifikaciju termina, dostave, obavijest vlasniku webshopa o naruzbi i mnostvo druih stvari, i to je zaista super stvar … no treba naci pouzdani gateway. Moja preporuka je Nexmo, sms je ispod 20 lp mislim i brzina je 1 SMS / 0.34 sekunde.

A imas naravno i domacu firmu IT1 … www.it1.hr , koja izmedjuostalih usluga nudi i sms gateway, no po puno vecim cijenama nego vani.

za 1 dan je takav broj iskljucen jer krsi pravila i tele2 ga iskljuci… cura mi je radila u Transcom hrvatska(sluzba za korsnike tele2) pa znam…

Pa neznam bas … vjerovatno je taj korisnik bas pretjerano slao. Ja sam dok je bila ona akcija nekakva za 100 kn mjesecno neograniceno SMS-ova … neznam u kojem paketu … pa sam slozio jos u bivsoj firmi gdje sam radio (skola IT-a) … pa se putem tog slao 2-3 puta tjedno batch od jedno 50-70 sms-ova polaznicima. Sve je bilo ok.

Radim u Tele2 tako da znam da ti broj nece blokirati sve dok ne prede limit od 5000 poslanih sms poruka u jednom danu isto tako se odnosi i na T-mobile, a za Vip nisam upućen.

Moj savijet je ako se već praviš SMS servis da koristitš T-mobile broj telefona. Kao što imaju vjerovatno ovi www.smsaj.com.hr i www.smsaj.me Sipma prejaka opcija i algoritam i to je to … 2 sata posla oko svega.

p.s. i još jedan savijet prouči zakon RH jer postoji rupa u zakonu tako da teleoperaterima su ruke vezane na ovakvim SMS servisima, ono što oni mogu napraviti je banati broj ali i to se može riješiti :wink:

p.s.s ako nekome treba evo ja ću vam poslati widget ili nešto slično u php-u pa se igrajte :wink: jer vidim da ovaj iz smsaj.me prodaje evo ja dajem free :wink:

samo se javite na mail sms @ posalji.eu ili na PM.

Gdje radis u tele2? U kojem mjestu?

Direktna i indirektna prodaja za poslovne korisnike, ja sam baš u Tele2 ne radim za Tele2 partnere - RI

I pricas o sms-ovima kao da radis u sluzbi sa korisnike, koja inace u Rijeci ne postoji… Ja ti ne govorim za sms-ove napamet, osim cure mi je i hrpa prijatelja radila u tele2 sluzbi za korisnike i znam kako iskljucuju osobito otkako je revolucija izbacena…