Karma - Sve se vraca Sve se Placa

Da, mogao bi tu pisati masu primjera gdje mozak selektira onako kako mu pase. Ljudi, pogotovo detektivi, doktori, i tako osobe koje se bave poslovima gdje instinkt moze znaciti smrt ili zivot to rade ponekad sljepo vjerovajuci svom mozgu, to je ta snaga tog mozga koji nosimo u glavi… Ali isto tako on je i veliki lukavac, koji nas ponekad plasi, ali taj isti strah je ponekad itekako koristan, a na nasoj svjescuci, ili kako da to nazovem, nasom dusom, necim svevisim mi moramo odlucit dali slusat mozak ili ne.

Malo skrecemo s teme, ali Karma je u biti utjerivanje straha, i ljudi koji vjeruju u karmu su ujedno i limitirani na neki nacin.

Npr. bacanje atomske bombe je dobar primjer kada je osoba da je vjerovala u karmu nebi to uradila. Ali ima masa primjera gdje ljudi zbog bojazni ne naprave nesto, naprimjer slijepo vrate novac koji su nasli na cesti a mogli su ga dati prosjaku…

" što siješ to žanješ. "

Se slazem

Dobro se dobrim vrati a zlo se zlim vrati.

S ovim ne, ima masa primjera gdje se zlo nije zlim vratilo, a jos masa njih gdje se dobro nije dobrim vratilo, cak suprotno…

Sto zijes to zanjes je potpuno drugacija izreka. ona govori da ako si posadio kukuruz onda nemozes zet krumpir. Ako nisi nista posadio onda neces nista zet. A za zlo… hmm mozda ako posijes pljacku banke, da ces zavrsiti u zatvoru…

Noni u jednom trenutku neka visa sila se nece ukljuciti u odluku.

To je nemoguće. Iako je “religija” specifičan i širok pojam shvaćanja stvari u životu.
Od kada postoji ljudsko biće s inteligencijom za opstanak u životu, uvjek je vjerovao u nešto.
Pa i danas ono koji kažu da nisu “vjernici”, vjeruju u “nešto”. Ako ništa drugo vjeruju da će posao koji rade donijeti boljitak u njihovom životu (da ne vjeruju ne bi radili).

1 Like

Ja ovu izreku ne shvaćam kao ti poput ovog citata ispod.

Ovo je točno, ali za mene je to samo figurativno rečeno.

Ako ćemo se doslovno držati nekih usporedbi ja bi onda dodao ovu.
“I ptice nebeske ne sija ali žanju” (mislim da ide tako nekako).
Pa na nju dodao. “Ima ljudi koji nerade ništa a dobro zarađuju”.

Hehe, ova zadnja je dobra. Ali i oni su morali nesto posijat, neznam sad na koje tocno mislis, ali i ti koji nerade nista su posijali, samo hebiga imali su malo jace sjeme nego mi obicni zemljoradnici…

Ovo ti je primjer karme :smiley:

Evo jedna prigodna za topic… stara ali duboka…

1 Like

SAKA RIT DOJDE NA ŠEKRET
Stara medjimurska

Ja se ne bi složio s time.
Za primjer vratit ću se na prethodni post.
recimo: Imaš dosta djece bogataša, koji nisu ništa u životu uradili a dobro žive (pa čak ni ne zarađuju konkretno).
Je li to karma na teoriju “Sto zijes to zanjes”? Ali ima nešto u tome kao i u naslovu ove teme.
Ja mislim da je to sudbina (samo što je čovjeku u njegovom umu prisutna borba za opstanak i boljitak).
Tu sada dolazimo do pitanja.
Zašto onaj tko ima puno želi još i ne vidi one koji imaju malo?

Sto znaci da “Sto sijes to zanjes” uopste nije tacno (iz tvog primjera)

To zašto su ta neka deca bogata i zašto u ovom sada životu tako žive teško da ćete saznati ako gledate samo ovaj život i zanemarujete svaku mogućnost da postoji nešto van toga. Linearnim vremenom gledano - pre i posle toga.

Ko nije gledao - preporuka za gledati kanal Manifestiranje na youtube, Srdjan Roje. Jako kvalitetan lik, sa dosta stvari se slažem sa njim, ako ne i sa svim bukvalno, pa koga zanima malo šire oko prirode stvari itd može gledati njegove klipove. Serijal Tečaj meditacije, prva 2 dela baš onako preporučujem za pogledati.

Što bi rekao jedan moj profesor iz srednje škole, sve sebi dobro sebi loše sebi, sve sebi… tako da u ovim riječima je jedna velika istina ( moje mišljenje ).

“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”

  • Tesla

U reinkarnaciju vjerujem, itekako, mislim da bi svi trebali u to vjerovat. Cak i katolicka vjera ima slicno misljenje kada kazu: „Sjeti se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah vratiti“

Kad umremo nasa energija se vraca u svemir, materija u zemlju. Sva ziva i neziva bica emitiraju energiju…
Sto moja energija radi u svemiru ili sto moja materija radi na zemlji je nemoguce reci, mozda cu postat cigla, kuca, mozda me pojede neka zivotinja pa cu postat dio nje, neznam. No prilicno sam siguran da se necu vratiti na zemlju za 100 godina i biti covjek koji placa danak ili uziva zbog djela covjeka proije njega i pri tom se ne sjecati nicega i kriviti nekog tamo drugog… Joj taj gad sto je radio, nije mogao raditi 24/7 da bi ja sad ljencario i igrao Scum!

E sad opet treba paziti jer neke religije i tu pokusavaju pricat o necemu sto neznaju… Nagadjanja… Nevidim nikakvu razliku izmedju stadardnih religija na ovom podrucju i okultizma koji neki promicu na ovaj ili onaj nacin.

pa da, on živi dobro kao dijete … ali je pitanje hoće li dobro živjeti nakon što roditelji umru … može on njemu ostaviti stotine miliona, ako je dijete debil razjebat će to vrlo brzo :smiley: a ima primjera

stopa samoubistava je najveća među bogatim nasljednicima :smiley: pa gledaj da li dobro žive

neće više auto od 300 ks hoće onaj od 500 ks
neće više djevojku koju će voliti hoće 3 kurve da ga istovremeno zadovoljavaju
neće više travu, hoće da šmrče
neće jahtu od 10 metara hoće onu od 20 metara

i tako iz obijesti iz krajnosti u krajnost

1 Like

Ma da u pravu si. (20 slovkanja)

Dakle ovo je samo jedan život a ima ih više?
Mora da si čitao “Putovanje duša” ili Halila Džubrana :slight_smile:

@dadaas :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: dobro sam se nasmijao na tvoj post. Uljepšao si mi popodnevnu kavicu.

Hm opet se vraća na početna 2 pitanja. Prvo je KO SI TI ZAISTA. Nakon toga možemo pričati o tome KO živi više života i ko živi samo jedan :slight_smile:

@dadaas ovdje zapravo dobro govori i bez imalo humora. Gledajmo malo fiziku (koliko je poznajemo). Ništa se ne mijenja osim stanja energije. Energija je ta koja pokreće svijet i svemir, ali samo kroz svoje oblike (promjene).
Broj atoma (po toj teoriji) ostaje isti, pa samim tim i broj molekula. Svi mi, kada odemo pod zemlju ili u krematorij, mijenjamo stanje i poprimamo druge oblike. Netko će dijelovima završiti u dimu, netko će postati dio stanične kompilacije crva koji nas jedu, … i tako redom…

Sasvim logična i lako dokazana teorija.

Pitanje karme je ipak malo kompleksnije. Posebno ako u priču uključimo i vjeru, i još kada tražimo mišljenja više ljudi. Ako tome dodamo i činjenicu da se u temi nije pojavio niti jedan teolog, filozof ili naučnik bilo koje grane, možemo napisati da svi redom prosipamo prvo što nam padne na pamet, bez argumenata ili da smo istražili materiju ili nedajBože napisali neki rad na tu temu…

Mišljenje je kao š…k, svi ga imaju…

Slazem se, ovoj temi bi dobro dosli teolozi da malo sa te druge strane kazu…