Katastrofalan CTR na Googlu

Mjesecima muku mucim sa ovim sajtom i mizernim, katastrofalnim i bolesnim ctr-om. Nikad nesto slicno nisam vidio.

bolesno

Imate li ideje sto uraditi? Sto je najgore impresije 80% USA i ostlao australija i irska.

Jel dovlacis posjetu sa Facebooka? Ako da, mozda ti je site tako ruzan da bjeze posjetitelji glavom bez obzira?

Jedino to mi pada na pamet. Da je posjeta sa Googla i da ima ovakvu konverziju mislim da bi brzo broj imprssija pao na 1000, a pozicija skocila blize 100.

A mozda je sve u redu ali reklame su nekako sakrivene. Odnosno postavio si ih na dnu, skoro van ekrana.

1 Like

Daj malo vise detalja, na kojim pozicijama su tacno KWi, koliko reklama ima ispred tebe, koji sajtovi su ispred tebe.

ovo je slika iz wmt za

Search Analytics
Analyze your performance on Google Search

nemaju veze posjete sa fb i njegove reklame sa ovom slikom

ovo je vjerovatno istina tako da ja sumnjam da neki bot pravi upite. postoji mala mogućnost ovo što jeronimo kaže da ima maksimalan broj reklama iznad tebe pa iako si na solidnoj poziciji da ne dobijaš dovoljno posjete, mada meni i to djeluje poprilično nemoguće.

Probaj da filtriraš termine i da vidiš za koje termine dobijaš najviše upita, vidi da li ima nešta čudno tu. Pogledaj na raznim alatima broj pretraživanja za taj termin, vidi na kojoj si ti poziciji, vidi kako izgleda iz različitih država pretraga, možda ti nešta bude jasnije. Ja sam jednom imao slično situaciju za jedan termin, ali je 90% impresija dolazilo iz Kine, tako da je moja pretpostavka da je u pitanju neki bot kod mene tada bio kao i kod tebe sada. Lako moguće ga griješim

Ja sam zabrijao malo zesce i ispricavam se.

Evo par mojih ideja da se iskupim.

Ovo gore vec spomenutu, znaci reklame koje guraju tvoj term dole. Naprimjer kazu da 10ti pojam dobije 10% od ukopne impresije. Znaci ako je 20 000 onda bi trebao imati 2000, a kako si definitivno na prvoj strani, pa i da je 1% trebao bi imati 200 clicksa.

Izgleda da je problem u titleu na trazilici. Naprimjer, termin doors, mozda je to u stvari i tvoj term, LOL
Kada ljudi upisu u trazilicu doors koji BTW ima 450 000 impresija oni misle na grupu doors 99% ako ne i 100% jer tko normalan kad trazi vrata za kupovinu upisuje doors u trazilicu, obicno ljudi napisau doors for home, doors for garage.

Eto nadam se da sam se iskupio…

dadaas nije tocno, deseta pozicija dobije samo 1 posto svekupnih posjeta, pogledaj sliku:


Više o tome na linku: https://searchenginewatch.com/sew/study/2276184/no-1-position-in-google-gets-33-of-search-traffic-study

2 Likeova

Thanks na ovom. Davno sma citao o tome tak da nisam znao tocan postotak, ali sam znao da dobije jako malo od prve pozicije. Uglavnom cilj je biti prvi, ne drugi niti rreci nego prvi, a ako si 10ti nije lose, ali nije ni super…

Dosta ljudi umjesto da upisu npr. www.coolinarika.com, u googlu ce upisat coolinarika.
99% upita za takve kljucne rijeci otvorit ce prvi rezultat.
Ako si se rangirao za neku takvu ključnu riječ nije čudno što nemaš posjeta.

1 Like

Nije nikakav bot, impresije se krecu mjesecima o0d 8k-20k…nemanja tebi sam bas i pokizavao ovo i zalio se.

Ispred mene su bas jaki sajtovi, poput HuffPost, ali to mi nije sad neki problem jer ova pozicija mi je top i ne mislim da cu ih ikad preskociti. Sto se tice kw rangiran je bas onaj koji i treba, naslov i opis su sredjeni nije ni do toga.

Ako je kw cupavi mrmot, tu sam po wmtu 5.3, i rangira jos 100 slicni termina primjer capavi mrmot, rupavi mrmot itd… znaci sve je ok i sa kw.

Po alatima ima upita 150k-200k Svasta sam vidjao na svojim sajtovima, i loseg ctr ali ovako nesto mi je prvi put da se desava.

Impresije i dalje skacu, klikova niti na mapu…Za popizdit!

sranje

Za objesiti se…

I ja imam sličan slučaj:

image

Većina rezultata na 1. stranici su videi pa možda ljudi preferiraju klikat na videe. A i dosta je općenit pojam pa moguće da ljudi traže slike toga, a ne članak na tu temu.

Ako je kw cupavi mrmot, tu sam po wmtu 5.3, i rangira jos 100 slicni termina primjer capavi mrmot, rupavi mrmot itd… znaci sve je ok i sa kw.

Cudno je da imas tako puno impresija a nista klikova, ali ako iznad tebe ima reklama, video rezultata sto google u zadnje vrijeme previse forsira, #0 rezultati moguce je da svi klikovi idu na njih. Najbolje je da nastavis optimizirati taj clanak, vidi sta radi konkurencija iznad tebe dodaj nesto teksta, par boljih linkova pa ako skocis npr na #2 ili #3 moras vidjeti promjene.

Dali da mjenjam nešto ili mogu biti zadovoljan, zaista bi volio da mi netko pomogne savjetom

. Hvala unaprijed

Koliko inače bude CTR? Ili bolje pitanje, koliki je bio CTR prošli mjesec? Ako je velika razlika, vjerovatno imaš “dupli klik”, ono gdje korisnik mora potvrditi da želi otvoriti oglas…

Prosjek CTR je uvijek od 0,50 do 0,70% maksimum zadnje dvije godine. Čitam, sve malo posjećenije stranice imaju oko 2% i to su još nezadovoljni. Upravo zbog toga rekoh idem pokrenuti pitanje. Reklama mi je u na vrhu, u sredini i dolje. Ako je nešto dulji tekst onda su 4 ukupno a nekada mi sam google gurne još jednu.

koliko imaš ukupno fanova na fb stranicama za ovoliku posjetu ?

Imam ukupno oko pola milijuna pratitelja, sveukupno youtube, Instagram, fejs ali 60% mi promet dolazi sa google-a, pogotovo nakon algoritma novog na fejsu. Okrenuo sam se od facebooka, koristim ga kao marketing naravno ali seo mi je u prvom planu