Kazna za korištenje slika na web stranici

Nesam školuvala.
Sad sam proš’o kroz stare mejlove i kad kliknem link za download prebaci me tu gdje kažeš.

Tako su meni ovi iz Zap Hostinga 2016te htjeli naplatiti nesto sto sam samo u “košaricu” stavio.
A ja logicno na tudje ime se registrujem svugdje pa nek mi ga …

1 Like

Može ako ima original. Jer teško da budeš identičnu fotku napravio s istog mjesta i sve.

I nisu prava na zgradu, cvijeće nego na umjetnički izražaj.

Meni došlo sa copytruck, i to za tri slike koje sam pokupio na Google mapsu. Nevjerojatno za kakve slike, sve tri su amaterske, slikane mobitelom i mutne, čak mi je malo sumnjivo, tko zaštiti takve slike?
Pitanje: Na koji način pronalaze slike, vjerojatno imaju neke crawlere, dali bi pomoglo da de-indexiram cijelu mapu sa slikama sa Googla?
Gdje se ono provjeri u analyticsu koliki postotak posjeta je sa images.google
Ima li što novo i kakve preporuke što raditi u mom slučaju?

imaš opciju pretrage istih slika na guglu


imaš nekih i sajtova koji to rade, vjerovatno i nekih alata koji pronalaze iste slike po netu.

ne znam za analitiku, ali imaš ovdje na wmt

ja bih obrisao te tri slike i ništa više ne bih uradio. to je samo ono što bih ja uradio a ne šta preporučujem

1 Like

Tineye.com 20 znaova

Ako deindexiram slike onesposobio bi i ovaj Tool?

Neznam. Nisam probao.

I meni Copytrack prijeti tuzbom zbog slike s Pixabaya koja je bila umetnuta u jedan clanak… iako se slika i dalje nalazi na Pixabayu i pise da se slika moze koristiti u bilo koje svrhe i to bez navodjenja izvora. Traze da im platim 1900 EUR kako bi izbjegli sudski proces. Ja sam im rekao da nemam namjeru platiti taj iznos pa da se vidimo na sudu. Proslo je nekoliko mjeseci od toga pa sad cekam njihove daljnje poteze.

Pretpostavljam da nece ici na sudjenje nego da igraju na kartu nagodbe van suda. Sigurno ima onih koji se uplase prijetnje pa plate.

1 Like

Zanimljiv slucaj, javi ako ima novosti oko ovoga.

Moja preporuka svima je sledeca: Ako nadjete sliku na Pixabay ili Unsplash, kontaktirajte onoga koji je objavio sliku i pitajte da li je to njihova slika ili ne, tj. da li su je oni slikali, i da li mozete da je koristite na svom sajtu bez navodjenja izvora besplatno. Kad potvrde, sacuvajte tu poruku i koristite sliku. Ja tako radim.

Moram provjeriti s klijentom jesu li slali još nešto.

Uklonili smo fotografije s web stranice.

No, mene zanima na koji način oni dolaze do podataka i adrese na koju šalju te kazne? Isključivo preko Whois-a? Što ako imam Whois privacy?

Par puta sam dobio mail i svaki put bi vratio na hrvatskom jeziku da ne razumijem engleski jer imam 12 godina i samo bi izbrisao sliku. Pa nek tuze dete :rofl:

5 Likeova

I jednom su mi uletili da koristim njihovu sliku na facebooku i brutalno sastavili mail. Dosta njih bi popusilo. Samo sto su se zajebali jer je to bila moja slika :sweat_smile:

2 Likeova

Eh da bar .hr domene imaju whois protection.

Ispada da je najbolje otvoriti offshore firmu na Gibraltaru s bankovnim racunom u Panami pa preko nje uzeti web hosting u Africi ili Aziji, kupiti .com domenu, whois protection i miran si.

1 Like

jeftinija je opcija nabaviti bitcoine i sa druge bitcoin adrese kupiti vpn, preko tog vpna kupiti rdp i sa tog rdpa kupiti vps u rusiji, domenu kupiti kod njalla :smiley:

1 Like

Ti si naso da nas ucis :smiley:
(mala sala ne zameri :D)

6 Likeova

hahahahahahaha a dobro si mi reko

ja samo govorim šta ljudi rade hahahahaha

1 Like

Mogao bi i ti da pocnes tako, a ne ko starleta da punis stubce zute stampe :smiley:

3 Likeova

a ništa to, za početak long tail keywordsi, duzi postovi, lightweight tema i adsene reklame :smiley:

ako za pola godine ne bude baš ništa od toga, ganjati kako zapaliti odavde :smiley:

2 Likeova

Jel ima itko da se sa njima spori godinama pa da može ispričati kako sve to završi. Jel ima išta od tog suda sa kojim prijete ako ih ignoriraju, jel mogu nekako sjesti na račun jedan dan itd?