Kaznena odgovornost direktora kod d.o.o poduzeća

Pozdrav,

zanima me kako to funkcionira sa kaznama kod d.o.o poduzeća … kada ide direktor u “ćuzu”, a kada se kazna prebija preko računa poduzeća?

Nije mi to baš jasno kolika je odgovornost direktora kod d.o.o-a?

Bit ću zahvalan na bilo kakvom pojašnjenju. :wink:

Kako si krenuo tebe ce Andeli u zatvor strpat. Inace sve sto d.o.o. radi ilegalno ili sa ciljem da osteti nekog odgovara direktor tog d.o.o.

3 Likeova

imaš i kazni osobi koja je počinila prekršaj+odgovornoj osobi+vlasniku :wink:

Mislim da @bozoou pita što će se prelomiti preko firme kojoj je on direktor, ako zaglavi privatno u zatvor, ili uvjetno - tema od neki dan …

Dali firma ostaje čista, može poslovati, i ako sam dobro pretpostavio, može li on biti u zatvoru i ostati direktor ?

D.o.o ti je društvo sa ograničenom odgovornošću gde se odgovara samo imovinom firme, tj. imovinom koja se vodi na firmu, a ne na vlasnika ili direktora. U zatvor možeš da odeš samo ako uradiš neko krivično delo poput recimo pranja novca ili podizanja novca sa računa. A i to moraš mnogo da radiš da bi otišo u zatvor za malo neće da te diraju

To su novčane, prekršajne kazne koje piše poreska uprava, pa recimo kazna preduzeću bude 5000 eura, a odgovornom licu bude 500… a za krivična dela hapsi poreska policija i privredni kriminal i tu nema novčanih kazni, nego robija

Eto konteksta oko onog posta od nekidan…

Jesi to prijetio inspektoru?

Ne, ova tema je u potpunosti nevezana sa onom mojom privatnom situacijom. U svojoj firmi čak niti ja nisam direktor i baš me zato zanima dali mogu nehotice shebat osobu koja je direktor, ako firma napravi neku pogrešku.

Konkretno me muči dali proizvod koji izvozim u svijet ima sve potrebne certifikate za svaku drzavu u kojoj se prodaje i ako tu se napravi neka pogreška, dalli odgovara direktor ili poduzeće?

U nastavku na tu dilemu me generalno zanima kada je odgovornost direktora, a kada poduzeća ako se napravi u poslu nešto izvan propisa.

Kao što sam odgovorio kolegi iznad, ovo nema veze sa situacijom iz one teme. Tamo sam se zakonfliktao sa doktoricom opće prakse, jer mi nije htjela otvorit bolovanje … a imao sam ružan prijelom ruke i dvije operacije… bla bla… uglavnom, nije htjela otvorit jer se nisam javio unutar tri dana. Nakon toga sam isposlovao u HZZO i još jednoj instituciji iznad kako mi se može otvoriti retrogradno bolovanje. Te obje institucije su nadležne nad mojom doktoricom i dale su zeleno svjetlo da mi doktorica otvori bolovanje.
Ona ih pak nije htjela niti kontaktirati i dalje mi nije htjela otvorit bolovanje… a kao pravilnik je na njezinoj strani jer se nisam javio unutar tri dana i ja kao ne mogu ništa i tu sam onda naravno popizdio …

… eto, da ne ostane tajna što je tamo bilo … a ovo se informiram čisto da bolje razumijem kako funcionira odgovornost iza djelovanja poduzeća.

Ko hoce da se bavi nelegalnim poslovanjem naci ce nacin da ne odgovara. Znam primjer, gdje za direktora firme postave narkomana, uz mizernu sumu novca koju mu davaju, a obrce se ogromna cifra…