Keyword planner broj pretrazivanja i vasa zarada

Pozdrav forumaši :smiley:
Zelim pokrenuti neki svoj sajt bez promoviranja na fejsu i ostalim social mrezama, dakle zelim napraviti sajt i zaradjivati sa posjetom od googla.Da li neko ima slican sajt ?
Sljedece sto me interesuje jeste : -Koliko je pretrazivanja mjesecno za glavni keyword.
-Kolika je zarada na tom sajtu, naravno pitanje je opsirno dok se sajt ne razradi ne zna se kolika ce zarada biti, i zavisi od niše sajta, ali onako ugrubo me interesuje ako je moj keyword ima 10k search-a koliko bi ugrubo moj sajt mogao zaraditi…
Molim Vas sve da izbjegnete komentare, zavisi od seo optimizacije, pozicije, vremena koji ce proc do zarade, pozicija google adsense reklama, i to…
Dakle ugrubo pitam . 10k pretraga koliko donosi zarade, od prilike…

domaci:
cpc oko 0.03€
ctr 2%
60% odprilike 1 na googu dobije
znaci 6000=125 klikova x 0.03=3.75€
to neki prosjek po meni

1 Like

domaci sajt

posjecenost stranica 45.900
cpc 0.06e
ctr 0,17%
180 klikova
zarada cca 10e

na svim stranicama nemam po 3 reklame… na nekima je samo po jedna.
sajt je star oko 6 mj. i nije nigdje reklamiran.

A na keyword planneru koliko ima pretraga glavni keyword ?

gdje to mogu vidjet, dali ima to u adsensu ili ?

https://adwords.google.com/KeywordPlanner

glavna rijec ima 34.150 mjesecne pretrage,
druga rijec 10.300,

kokurencija je isto jaka…
tako bez reklamiranja ja sam zadovoljan … nisam stavio reklame niti na facebook… Samo napravljen sajt, ubacen u webmastertooli i ostavljen na nemilost interneta :wink:

E vala stvarno me interesuje o kojem se sajtu radi :smiley: AKo nije tolika tajna da posaljes u PM link sajta :smiley:

mene takoder jako zanima

Prosječan internacionalni cpm je 2.5€ što znači 2.5 x 10= 25€

Ugl. za poštenu zaradu sajt treba imati stvarno hrpu prometa, a u današnje vrijeme organski bez social media pomaganja ces prije ostariti nego doći na prvo mjesto za tražene pojmove.

Teško je danas napraviti web koji samo organski dobiva hrpu love, svi bi to htjeli, ne raditi i dobivati novce od google-a al ne ide više tako. Tamo negdje, 2000-ih je išlo.

Hm, tu ima nekoliko iskustava koja se ne slazu s mojim. Stranica s online igricama na engleskom ima dnevno 300 posjeta, to ti je otprilike 10000 mjesecno. Dnevno zaradim s tom stranicom oko 2-3 eura. Tesko je generalizirat jer zarada najvise ovisi o tome odakle je posjeta. Ja osim plannera koristim jos i foru da u google upisem kljucnu rijec pod navodnicima. Ako na stranom trzistu dobijem recimo 500k rezultata, znam da ce mi se to isplatit. A na nasem trzistu za neku pristojnu zaradu nije ti dosta ni par miliona u pretrazi.