Kirurški zahvat

Ah, veli Wikipedija za sevofluran da je vrsta etera koja se koristi i za opću anesteziju. Nagađam da je stvar u dozi, tj. koliko duga i duboka treba biti anestezija.

Zanimljivo je vidjeti da se diskutira ekološki uticaj primjene anestezije: godišnje anestezija pridonese globalnom zagrijavanju koliko i milijun automobila.

Fascinantno je pročitati i kako opća anestezija zapravo djeluje. Posebno ova prva faza prije nastupanja amnezije, kada razgovaraš s kirurgom.

imam laprot i net u bolnici operaciju čekam laproskopski-napuhat će mi stomak plinom ubaciti kameru … i sl

sretno…

Ima san 14 godina, dali su mi anestetik (nepotrebno) othodao sam do sale lega na stol. Prikapčali su infuzije, stavili avijatičarsku masku, upalili reflektor koji mis e brzo počeo magliti zacrnilo mi se pred očima. Mrak. Nem,a me. Sljedećeg trena otvaram oči sestra mi jako blago šapće: Davore gotovo je. idemo u sobu. Dovoze stol na kolima, sam prelazim na njega. Panika! Pa on se sam primišta. Uvatilo me nekoliko ljudi (koliko, neznam) i samo sam se prepustio. Voze me u sobu, pokušao sam nešto reći ali ispuštao sam samo nesuvisle zvukove. U sobi su me premistili na krevet. Sve je u magli i nekako lipo, mama mi daje toplu juhu koja me vratila u život. Dolazi doktor, pita me za kilažu i godine. Želio sdam u WC. Nisu mi dali, donili su gusku. 11 dana nakon operacije iz zajebancije dižem u zrak bocu plina od 80 kg. Panika na odjelu… Uvik san bija na svoju ruku. Trenutak crnila u sali je u stvari bilo 4 sata kopanja po glavi, a radilo se o spašavanju života.
Svak ima individualni doživljaj i priče se jako razlikuju. Što je meni bio jedan tren jednom momku je trajalo čitavu vječnost (subjektivno).

jučer u 9 i 20 je bila operacija puno sam veću tremu imao dan prije operacije kazu da je dobro proslo danas su izvadili neko crivo iz mene najrađe bi odma kuci iša.
nije kamenac bas tako laka operacija ■■■■ ga u zivot nisam vece imao bolove.
ovo je 2 dan da nisam zapalio cigaretu i popio kavu tako da sam prestao dimit i ispijat kafe.
teleskopski tako sam operiran imam 4 rupe u tijelu

Ajd glavno da je sve dobro proslo…

nisam smio nisata jest ni pit tek mi sada dalo caj katastrofa
neću viditi cevapa 2 mjeseca

nisam smio nisata jest ni pit tek mi sada dalo caj katastrofa
neću viditi cevapa 2 mjeseca
nisam zapalio 2 dana