Klađenje

A predpostavljam da jedan od delova teksta - praćenje kluba. Spremi 300€, prati jedan klub celu sezonu, kladi se na njega i svaki put kada izgubiš, na sledećem tiketu povećaj ulog… To je jedan od x načina koji sam video da budeš u +su…

U tom slucaju bi trebao odabrati neki prosjecan klub, tako da prosjecni koef. bude oko 2. Ako odaberes npr. Barcelonu gdje su koef. od 1.05 do 1.40, to bas i nema smisla. Također moras imati neogranicen budzet, jer se moze desiti da recimo West Ham izgubi ili igra nerjeseno 10 utakmica zaredom. Pocnes li s 20 EUR, iducu si na 40 EUR, pa na 80 EUR, 160 EUR, 320 EUR, 640 EUR, 1280 EUR, 2560 EUR, 5120 EUR… pa ti imaj muda staviti 10k eur na klub koji nije dobio 9 utakmica za redom :slight_smile: To vam je isto kao na ruletu duplati sve na crno ili crveno, takva strategija se zove Martingale i najveci je mamac na ovisnost.

Tesko je zaradjivati na kladioni, treba imati strasnu disciplinu i cvrst karakter, najveci tipsteri zarade oko 5% godisnje, sto je otprilike iznos orocenja na banci. Pogledajte statistike na bettingexpert.com ili betshoot.com

S kockom se ne valja zajebavati, ako vec igrate, igrajte malene uloge i iskljucivo radi zabave. Cim pocnete misliti da od nje mozete ziviti ili neke slicne nebuloze… u ozbiljnim ste problemima. Govorim iz vlastitog iskustva.

I ja potpisujem, dobro da nisam imao puno para dok sam učio iskustvom. :smiley: Kasnije pamet proradila, i sve shvatila na vrijeme.

Btw. kad se nauči malo računanje statistika i računanje koeficijenta i šansi, onda ti postane jasno da metodom duplanja, takozvana Martingale metoda, a ima naziv i Bankrot metoda (vrlo je jasno zasto se zove tako xd). Uglavnom kad izracunas koeficijent na toj metodi onda to izgleda točno ovako: (u grubo cu docarati)

Da bi recimo s tom metodom poduplao 1000kn, sanse su ti 50% …jednako tako u startu mozes svih 1000kn staviti na jedan par od koef. 2, uštediti si vremena, i imaš jednake šanse dobiti.

ALI ako metodom duplanja želiš s 1000kn doći do 1100kn i u toj točki stati…opet su ti šanse ekvivalentne kao da si u startu svih 1000kn stavio na koeficijent 1.1. Pod pretpostavkom da su analitičari dobro procjenili koeficijente…ali u kasinu gdje nema tih analitičara ova računica se poklapa u decimalu.

Ali koja je poanta…kad stavljaš pare na jedan par…onda se ograničiš na nekih 100, 200 kn…a kad kreneš metodom duplanja…nisi svjestan da pare koje si uložio na taj “imaginarni par” su zapravo sve pare koje imaš. Ljudi prodavaju kuće da se izvuku…zato se zove bankrot tehnika. A progresija je tako velika da te ne moze ni kuća vratiti u igru kad naleti “fulani par”. U ovoj analogiji, “fulani niz”.

Znaci samo treba racunati statisticki kolike su sanse da naleti fulani niz…i koliko treba odigrati takvih nizova da se pare poduplaju. Pa cete vidjeti da je upravo 50% šansi da se podupla para.

I da se dobije malo osjećaj o moći progresije…koja će utopiti i najvećeg miljardera, izračunajte ovaj lagani zadatak:

Koliko je debel list papira kad ga presavijete 50 puta!? Pretpostavite da jedan sloj papira je (1/10) mm

Zapravo list papira će i dalje biti debel 1/10 mm xd…pitanje je koliko bi bio debel svežanj papira nastao takvim presavijanjem. Naravno pretpostavit ćemo da je presavijanje idealno i da nema zračnosti xd

@d1namic zainteresiran sam da mi pošalješ dio teksta, cisto da vidim o cem se radi i koliko se autor teksta vara ili ne vara u ono sto zeli reci.

To dupliranje uloga je durgoročno gubitnička strategija.

To je ona fora kada se kladiš na ruletu izabereš crno ili crveno, pa svaki put kada izgubiš dupliraš ulog. Strategija je gubitnička jer polazi od ideje da je svakim narednim krugom šansa da pande na izabrano polje veća, a u realnosti je uvek 50%:50%, ne računajući zeleno polje - nulu, koja dodatno smanjuje šanse.

Pa kao što je već napisano, ko ima muda nek se kladi ovako za 20 eura dobiti (ukoliko je kvota 2): “Pocnes li s 20 EUR, iducu si na 40 EUR, pa na 80 EUR, 160 EUR, 320 EUR, 640 EUR, 1280 EUR, 2560 EUR, 5120 EUR”

Bolje se kladiti nego igrati rulet.
Svi ruleti su namješteni…
A u nogometu je dio utakmica namješten.
Slažem se s tvrdnjom da strategija duplanja vodi u gubitak.Kladionica uvjek ima više novaca a uvjek se dogodi gubitnički niz i kad pogledaš ako ti dobiješ zaradiš siću a ako prekineš gubitnički niz puno si izgubio

Bilokakvo kockanje je čista matematika u kojoj kuća nikad ne gubi.

Pametnije vam je čitati knjigu, dobiti ćete na pameti, a nećete potrošiti novac.

[quote=“SteelMaiden”]
najveci tipsteri zarade oko 5% godisnje, sto je otprilike iznos orocenja na banci. .[/quote]

Da, samo kad u banci uložiš 100,000 kn na kraju godine imaš 105,000 kn dok sa 100,000 kn bankom možeš napravit promet od 1,000,000 kn uloga tokom godine što znači 50,000 zarade tako da to dvoje i nema baš smisla uspoređivati.

Ostalo si sve dobro objasnio.

Isto tako svi ozbiljni kladioničari koriste betfair(exchange klada) gdje je kladionica samo posrednik te im je svejedno koliko tko dobiva.

Lokalne kladionice i klade tipa bwin,bet at home i ostalo treba zaboravit.

…a još bolj je ne kladiti se tamo nego samo preprodavati koeficijente. Samo sto treba znatno veći budget da bi se osjetila neka zarada…i puno praćenja i znanja.

Ja sam jos davno napravio program koji mi je pratio sve žive statistike protoka novca na tom servisu…i prema tome sam procjenjivao pad ili rast koeficijenata. Ulagao sam samo virtualno (doma na papiru) …i uspio poduplat novce kroz 20 dana. …ali isto tako uspio i trpit velike padove. Lako je bilo dok su pare na papiru i dok je glava hladna…veliko pitanje bi bilo da su prave pare, vjerovatno svako veće rušenje koeficijenta bi odmah prodavao kako bi manje na istom popušio. Ali nakon velikog pada cesto slijedi opet još veći rast tog koeficijenta…pa treba baš imat hladnu glavu i znat čekat. Uglavnom dobra zabava i prava mala burza koeficijenata :slight_smile:

A za ove koje se klade je to daleko povoljniji izbor…nema masne margine koju pobire kladionica.

sva sreća pa nema offtopica ovdje :0ci:

:slight_smile: Offtopica je kao u priči, ali autor je teme prihvatio, valjda mu paše da mu je tema na popisu novih. :smiley: Ako se požali, lako ćemo izdvojiti offtopic.

A najači su mi likovi šta uljeću sa komentarima na news portalima, prodajemo 100% zicer tipove i sl. ma lol. Daj bar 2-3 soma u web uloži da liči na nešto možda ti netko i uplati novce.

Any way, na kladi je u plusu 3-5% ljudi a samo oko 1-2% su u značajnijem plusu, isto kao i Holdem, Forex, i ostalo. Nije da se ne može zaradit ali jako, jako teško.

Autoru teme poruka da dio teksta objavi tu na threadu da svi vide o čem se radi, čisto informativno, pozdrav

Evo dio teksta, tek tolko da vidite:

Prva stvar koju morate shvatiti je da KLADIONICA NIJE ZABAVA, već posao. Svi koji se klade radi zabave, bilo bi im bolje da prestanu, jer to ne dovodi do dobitka. Nevjerojatan je podatak da je samo 3% kladioničara u dobitku. Dali ste ikada probali pisati uloge i dobitke na papir, te vidjeti dali ste zapravo u dobitku na kraju mjeseca ili niste? Većina ljudi misli da je i zbog toga se “boji” pisati uloge i dobitke, dok druga polovica piše ili se klade preko interneta, te znaju da su u gubitku, ali svejedno se nastavljaju kladiti.
Probali ste razne sisteme, čak ste i osmislili svoj sistem za klađenje, ali još uvijek ste u gubitku? Niste jedini, većina kladioničara nakon nekoga vremena probaju se “pametno kladiti”, čak pokušavaju i napraviti neki sistem za siguran dobitak, ali to je definitivno nemoguće. SIGURAN DOBITKA NE POSTOJI, kladionica je osmišljena da ne može biti u gubitku, te s ovim načinom nemojte misliti da ćete dobivati milijune, ovo je samo način koji će vam uvelike pomoći da se uspješno kladite
Jedno od važnijih pravila je da NIKADA ne ulažete više od onoga što si možete priuštiti da izgubite. Razlog zbog čega su ljudi u dugovima je upravo taj. Ulažu zadnje novce na takozvane “zicere”, te nakon gubitka ostaju na nuli i onda posuđuju novac s kojim opet igraju “zicere” i opet izgube.
NE POSTOJE ZICERI! Ništa nije sigurno, pa tako ni utakmice s kvotom 1.10. Uvijek postoji šansa da će utakmica pasti, te je sigurno da će u jednom danu od recimo 10 utakmica male kvote barem jedna pasti.

Puno napisano, malo rečeno.

Evo sad u ja u par rečenica napisat bolji savjet vezano za “igre na sreću” nego svi bestseleri zajedno (nije da se hvalim ali… :p)

Uzmimo na primjer rulet, dakle, pratimo nizove crno crveno i čekamo dok se ne napravi niz (crni ili crveni) od 4-5 komada. kada vidimo da je loptica pala 4-5 puta u nizu na crveno stavimo lovu na crno, iako je šansa opet 50:50 (zanemarujem nulu) na sljedećem bacanju ukupna šansa da će nastati niz jednakih boja dužine 4-5 je veća od one da će nastati niz dužine 5-6.

Ako je netko upoznat sa problemom “Monty Hall” zna da je realna šansa za dobitkom 66% iako novi odabir čini 50:50, malo teže za objasnit riječima ali zato je tu google i YouTube :wink:

Šansa da će izaći crveno nakon što je 100.000 puta za redom izašlo crveno je točno 50:50, kao što si i sam rekao. To što si ti bio tamo i opazio rezultate prethodnih 100.000 bacanja ne čini tvoje šanse da ćeš stavljanjem na crno nešto dobiti ništa izglednijima nego su šanse nekoga tko je tog trenutka ušetao u kazino i stavio, isto kao i ti, na crno. Niti njegove šanse nisu izglednije zbog toga što si ti tamo stajao i uočio zadnjih 100.000 bacanja.

Može se učiniti da je zbog prethodnih 100.000 crvenih izvlačenja sada izglednije da će pasti crno i da je to nekakva činjenica koje ovaj drugi samo nije svjestan (jer nije opažao), međutim, svaki slijed ishoda prošlih 100.000 izvlačenja je jednako izgledan kao i bilo koji drugi. Da je pala bilo kakva konkretna kombinacija crvenih/crnih u zadnjih 100.000 bacanja jednako je nevjerojatno kao i da je pala baš ta kombinacija gdje su sve crvene. Zato prethodna konfiguracija baš ništa ne govori o slijedećem bacanju - slijedeći je događaj posve nezavisan od prethodne konfiguracije. Sa slijedećim bacanjem naprosto imamo jednu konfiguraciju od 100.001 bacanja koja je jednako nevjerojatna kao i bilo koje druge kombinacije od 100.001 bacanja - jednako nevjerojatna je konfiguracija sa 100.001 crvenom kao i ona sa 100.000 crvenih i jednom crnom, kao i ona sa 99.999 crvenih i 2 crne bilo kako razmještene u tom slijedu, itd.

Kod problema Monty Halla se radi o tome da ljudi pretpostave nezavisnost događaja koji opisuju problem, dok su zapravo pravila igre koju vodi Monty Hall takva da događaji nisu uopće nezavisni (naime, njegov izbor vrata je zavisan od toga iza kojih je vrata “ispao” auto, te koja je vrata otvorio natjecatelj - dakle jedan od događaja ovisi o ishodu prethodna dva). To je ono kontraintuitivno u tom problemu. Međutim, pravila ruleta su baš takva da slijedeći događaj izvlačenja stvarno jest posve nezavisan od svih prethodnih.

Izdvajao sam offtopic i pobrisao Uber_Gosuov odgovor i moj naknadni odgovor na neku foru. Onda sam namjerno uklonio i svoj originalni odgovor na ovaj prethodni post, da ne ostane stvar u zraku. Ako se UG-u da rekonstruirati svoj odgovor, rekonstruirat ću ja i svoj. Inače, možemo o nečemu drugome. :smiley:

Sorry, Uber. Moj bed.

[quote=“Uber_Gosu”]Evo sad u ja u par rečenica napisat bolji savjet vezano za “igre na sreću” nego svi bestseleri zajedno (nije da se hvalim ali… :p)

Uzmimo na primjer rulet, dakle, pratimo nizove crno crveno i čekamo dok se ne napravi niz (crni ili crveni) od 4-5 komada. kada vidimo da je loptica pala 4-5 puta u nizu na crveno stavimo lovu na crno, iako je šansa opet 50:50 (zanemarujem nulu) na sljedećem bacanju ukupna šansa da će nastati niz jednakih boja dužine 4-5 je veća od one da će nastati niz dužine 5-6.

Ako je netko upoznat sa problemom “Monty Hall” zna da je realna šansa za dobitkom 66% iako novi odabir čini 50:50, malo teže za objasnit riječima ali zato je tu google i YouTube ;)[/quote]
Nije 50%/50% je postoji i zeleno.
I ne postoji igra protiv banke u kojoj su ti šanse da dobiješ 50% ili veće.

Rulet je iznimno zanimljiva igra i jedina igra u kojoj sam uspio biti u na nuli ponekad ili plusu.
Mislim da je cijela ponta u igri max dobitak ili min gubitak.

Recimo ako pretpostaviš da će biti broj 3, znaći ujedno si pretpostovio da će biti broj manji od deset. da će biti broj u trećem retku, da će biti broj manji od 18.
E sad koliko tko ide daleko sa kombinacija njemu volja. Ali u isto vrijeme se može i gledati i kako minimalizirati gubitak.
Tako da igra može biti zabavna.

[quote=“tsereg”]Izdvajao sam offtopic i pobrisao Uber_Gosuov odgovor i moj naknadni odgovor na neku foru. Onda sam namjerno uklonio i svoj originalni odgovor na ovaj prethodni post, da ne ostane stvar u zraku. Ako se UG-u da rekonstruirati svoj odgovor, rekonstruirat ću ja i svoj. Inače, možemo o nečemu drugome. :smiley:

Sorry, Uber. Moj bed.[/quote]

Ja vidim UG-ov post iznad :hmmmmmm: