Knjige o poslu i zivotu

Jos ne, ali potraziti cu sve

Ukucaš free donwload PDF “naslov knjige” (+pisac, a i ne mora) i to je to :blush:

2 Likeova

Evo odličan link na kojem imate skoro sve moguće knjige: https://bit.ly/1hkMmPT

Da dodam na listu još neke knjige:

  • Awaken the Giant Within
  • Beating the Street

Imaš i jednu i drugu na ovom linku iznad :smiley:

1 Like

Hvalaaa punoo :smiley::smiley::smiley:(20 karaktera)

1 Like

Samo naprijed :smiley: All Leaders Are Readers

1 Like

Vidim da ti nije nitko spomenuo alkemičara od Paula Coelha pa ako nisi svakako pročitaj…
Evo ukratko:
Ova priča, istovremeno jednostavna i prepuna životnih poruka i mudrosti, govori o mladom andaluzijskom pastiru Santiagu koji iz svojega doma u Španjolskoj odlazi u egipatsku pustinju u potrazi za blagom skrivenim u piramidama. Putem, on sreće Ciganku, čovjeka koji sebe naziva kraljem i alkemičara, a oni ga upućuju kojim smjerom treba krenuti u potragu.

Putovanje koje počinje kao potraga za svjetovnim dobrima pretvara se u otkrivanje unutarnjeg blaga. Ova dragocjena i poticajna priča o mladiću Santiagu svjedoči o tome koliko je važno slušati svoje srce i vjerovati u snove jer oni mogu preobraziti naš život.

1 Like

Do sad niko nije, a i nisam je citao, hvala na preporuci, procitati cu je

1 Like

Uh, koliko dobrih knjiga, stvarno teško nešto dodati!

@imemperor1 je stvarno dobru listu složio, tako da ću neke ponoviti. Mene su ove knjige stvarno stavile na drugačiji životni put.

Sanjin Frlan - Kako postati bogat u Hrvatskoj i Financijski Preporod.
Da se razumijemo, ove knjige su ustvari uglavnom prijevod (mnogi kažu rippoff), ali meni su zapale u ruke dok sam bio neiskusan, nesposoban i siromašan (u glavi i u novčaniku) tako da sam zahvalan na njima.
Dave Ramsey - The Total Money Makeover (tko nema $1000 ušteđevine, neka krene s ovom knjigom)
George Clason - The Richest Man in Babylon (ajme koja knjižica)
Robert Kiyosaki - Rich dad, Poor dad (tko radi za drugog, neka krene s ovom knjigom)
Tim Ferriss - The 4-hour Workweek (knjiga koja mi je više-manje promjenila život)
Eckhart Tolle - Moć sadašnjeg trenutka (upravo sam je pročitao, iznajmljeno u lokalnoj knjižnici… sjajna duhovna knjiga)
Dale Carnegie - How to Win Friends and Influence People (ovo je klasik koji svi živi preporučaju)
Grant Cardone (bilo koja, 10X nije loša. Preporučam svima koji se osjećaju neproduktivno)

Još bi preporučio:
Gary Vaynerchuck - Crush it
Jeffrey Gitomer: The little red book of selling (Ako vam šteka prodaja, ovo je must read)

Ovo je više nego dovoljno jer treba to sve integrirati u svoje život. Ali ipak, evo još jedna stvar za kraj. Šlag na torti! Ovaj video ispod (preko 4 sata) sam valjda pogledao desetak puta. Jim Rohn, prava legenda, tu sam čuo za knjigu The Richest Man in Babylon.

3 Likeova

Hvalaa puno. Potrudit cu se sve procitati s vremenom

Tocno mi je ovakva jedna tema trebala, s obzirom na kronicno pomankanje izbora dobrih knjiga.
Jos da ih je po kategorijama razvrstati, mojoj sreci nigdje kraja :smiley:

Ovo je možda i najkorisnija knjiga za Webmajstore:
Dotcom Secrets by Russel Brunson

3 Likeova

Ja kako se sjecam Finansijski preporod je nekad prije 10 godina imao nekakvu negativnu stigmu ovdje na forumu, a sad se preporucuje, mada nisam citao pa ne znam. Govorilo se i da je plagijat neke druge knjige. Ne mogu da nadjem tu temu.

Inace ja sam poceo da citam ove vase preporuke pocevsi sa George Clason - The Richest Man in Babylon.

Jos nisam dosao do kraja ali sam se iznervirao zbog vremena potrosenog na citanje, jer se knjiga moze sabrati u 300 rijeci ostalo je samo priprema terena i stil pisanja je ko nekakva propaganda. Knjiga mislim da bi bila korisna nekom ko uopste ne zna sa novcem, i ko tek ulazi u svijet novca i rada…

2 Likeova

"Analizirajući što strani internet-milijunaši rade da bi zaradili puno radeći malo te primjenjujući i prilagođavajući otkriveno na hrvatske prilike, autor Sanjin Frlan stvorio je sistem za zarađivanje na hrvatskom internetu.

Taj mu sistem omogućuje da bez novca, posebnih vještina i zaleđa zarađuje najmanje 56.671,44 kn mjesečno - a istim se sistemom i vi možete okoristiti u roku od 7 dana. "

Nemam predrasude ali jedan ovakav članak kad ukucam sanjin frlan mi je bio dovoljan da nepročitam tu knjigu nikad i siguran sam da ju nebi trebali čitati jer s ovakvim uvodom ćete samo dobiti krivu percepciju života u HR, balkanu,eu, svijetu i svemiru. Obožavam knjige i tu ima jako dobrih prijedloga s kojima se slažem.

No da objasnim odmah zašto sam protiv ovakvih promocija:

  • ljudi nemojte se zavaravati o zaradama bez znanja i bez novca nego samo malo pogledajte forum i teme ovdje: ljudi ulažu xxxx dolara da bi mjesecno imali xxx dolara a da nepominjemo koliko napora ulazu u učenje novih stvari, analize i koliko ima promašaja opet. Da internet je nepresušan izvor novca i moguće se obogatiti iza toga stojim ali spremite se raditi na tome više nego ikad a ne se igrati lijenog milijunaša našeg dragog autora, jer budete se igrali lijenog milijunaša do tog puta nećete stići nikad :smiley:
4 Likeova

Istina, no eto, toga se sjećaju samo stari Forumaši. :smile:
Sanjina smo tada (nisam osobno) :blush: gadili nemilo. Nije bila posebna tema o njemu, čini mi se, ali često ga se spominjalo. :blush:
https://wmforum.geek.hr/search?q=sanjin%20frlan
/Isprika za crna slova na modrom/ :o:

1 Like

Ovako kako je ovaj uvod od @Master_Yoda napisan je u biti nacin na koji se moze zaraditi bez da radis. Koliko sam smao puta platio nesto sto nikad nisam koristio, a doslo je od ovakvih uvoda, ne radis nista i zaradis.

Odmah da povucem paralelu i nadovezem se da sam sad trenutno u modelu gdje se ulozi 1000 dolara da se dobije 1$ dnevno. Sto je 1%. Plus postoji rizik da se i popusi, pa eto onda odprilike da se povecu ovo gdje ulozis mnogo da dobijes malo sa ovim gdje ulozis nista, niti ne moras raditi a zaradis 56 7089503 93839$

knjiga je mozda dobra jer je vjerojatno rip off.

10 Likeova

Nije knjiga, ali je odlično mjesto za naučiti nešto novo!

1 Like

Svaka cast, ovakvih stranica uvijek treba, uvijek se nesto novo moze naci.

Hvala ljepa na ovom, ovo nije slag na torti, ovo je juha, glavno jelo, prilog, salata i desert. Odgledao prvi put tih 4 i pol sata i nemogu vjerovati kako ovaj covjek jednostavno, shvatljivo prica. I malo djete bi ga razumjelo sto govori i sto treba raditi. A opet u istom trenutku je realan i kaze da ce samo 10% ljudi napraviti ovo sto on prica, a treba smao krenuti kao sto kaze za zdravlje pojedi svaki dan jednu jabuku. U ono vrijeme (90tih) je bila izreka Apple a day keeps a doctor away, neki jos danas koriste tu izreku mada je u moderno doba totalno kriva i apple a day brings a death as well. jer te jabuke se spricaju vise nego bilo sta, puno vise od kukuruza…

Sljedeca postaja The Richset Man in Babylon…

2 Likeova

Pročitao "Kako razmišljaju milioneri (Harv Eker)"

Domaći prevod knjige je toliko katastrofalan da je to bila patnja za čitanje. Do 19 stranice knjiga je žestok smor. Kao oni na Herbalajf promocijama - uvjeravaju te da je put do bogatstva samo-ispunjujuće proročanstvo ako kreneš drugačije razmišljati.

Knjiga je po meni puna sranja i žešće sere po svima koji ne teže bogatstvu nego nekim svojim, skromnijim ciljevima, svojoj komfort zoni, bez potrebe za nekim milionima.

Ko pročita knjigu i počne se doslovno svega pridržavati, odjebaće prijatelje koji “malo” zarađuju, počeće misliti da je uber mensch i da su siromašnije klase društva u stvari tu da tebi bude bolje.

Autor potcjenjuje faktor sreće i faktor slučajnosti. Većina premisa i zaključaka su logičke greške. Nije potkrepljena nijednim istraživanjem ili statistikom (barem u prevodu nisu spomenuti).

Ima i dobrih stvari… Da treba imati ambicije i djelovati na osnovu njih, da se ne treba zamarati glupostima, ne trošiti vrijeme na ispiranje mozga televizijom i stvarima od kojih nemaš ama baš nikakve koristi i da treba bolje baratati novcem, te težiti da se postane finansijski slobodan i koliko toliko nezavisan.

U zaključku knjiga je fazon prodaje flaširane vode.

3 Likeova