Knjige o poslu i zivotu

Malo nas ce ici citat ovo bez da nam netko napise o cemu se odprilike radi u pojedinoj knjizi pa ako je tko citao koji od gore navedenih anslova i zeli ga predloziti dajte odprilike napisite o cemu se radi…

Ako ti neka knjiga zapadne za oko, pronađi recenzije na Google-u :wink:

1 Like

Slazem se s tobom, moze se i na Amazon, moze se isto primjeniti i na filmove, na IMDB naprimjer imas reviews.

Sto je zanimljivo s tim reviewsima da ljudi nisu generalno objektivni. zato mi vise znaci da netko tu napise pa da kad procitam se vratim ovdje pa da mu dam like ili mu opsujem nesto…

1 Like

Da malo oživimo temu:
The Subtle Art of Not Giving a F*ck - Mark Manson

Dobar naslov, a ja da stavim misljenje o The 4-Hour Work Week by Tim Ferris.

30% knjige ima smisla. Ostalo je vezano za one koji vole putovati i one koji su fokusirani na novac kao primarno… Odnosno doci do novca at all cost. A I autor je malo kontroverzan jer je outsourcao svoj osobni zivot, ne prica sa svojom zenom nego umjesto njega prica virtualni assistent tamo negdje iz Taiwana…

Citao sam negdje do 130 stranica onda sam poceo sa power reading i ostatak procitao u jednom dahu…

Preporucam ljudima koji zele putovati, nemaju familiju i nije ih briga kako dodju do novca…

Evo šta nam Bill Gates predlaže da pročitamo. Blago se ovim animatorima :joy::money_mouth_face:

Neznam jel ovo lose prezentirano ili nas Bill gates zeli zeznut da citamo gluposti. A mozda samo nije po mom ukusu.

Moja preporuka i nesto sto cu sifgurno uskoro procitati je:
Marcus Aurelius Meditatios

Covjek je zivio prije skoro 2000 godina, a razlog za citanje:
“to write down what was in his heart just as it was, not obscured by any consciousness of the presence of listeners or any striving after effect”

Zvali su ga filozof

Također preporuka za čitanje svega što je napisao Aurelije.

Kaze covjek koji cita Reality Transurfing :smile:

Hahaha, pa sto imas protiv reality surfing bas me zanima? Jesi procitao?

Nisam nit planiram, procitao sam uvod i opis i to mi bilo dovoljno :D.

Eh… Onda nebi trebao komentirati i to jos negativno? napisi sto te to u opisu i uvodu odbilo od knjige?

ja ti garantiram da je to knjiga ko i sve druge na tu temu samo ova ide malo u dubljinu i zadire u one djelove u koje druge knjige se boji zadrti. U istom trenutku je ista ko slicne knjige ali isto tako drugacija jer na drugaciji nacin rjesava probleme zivota, po meni taj nacin rjesavanja problema je fenomenalan. Ja sam knjigu procitao prije i nije mi jasno kako dosad nisma mogao doci do tako jednostavnih rjesenja. U biti to i je jedan od factova knjige kako rjesavati stvari probleme na najednostavniji moguci nacin.

Vrlo vjerojatno meni knjiga pase jer sma ja dosta kompliciran i volim jako komplicirati tamo gdje netreba.

Da trebao bih jer na prvu zamotava spiritualnost i new age u nauku. Kladim se da je knjiga kao i tvoj komentar. Napisao si cijeli paragraf i nista nisi rekao, gore neg politicar.

O cemu je knjiga? Garant nesto o pozitivnim mislima, negativnim mislima, dusi, moci uma…

Sta uopste znaci Transurfing, zasto se spominje da je autor bio fizicar ako je knjiga spiritualna…

Knjiga nije spiritualna zato je i meni dobro sjela, istina bog da u nekim djelovima knjige sam se dobro zapitao jer ovaj autor na momente pocne govoriti o takvim stvarima koje rijetki mogu prozvakati, ja sam ih nekako prozvakao.

Iskreno ni neznam sad tocno granicu gdje pocinje spiritualnost a gdje nesto drugo jer sam dosta knjiga procitao, i jedino ovaj autor je malo drugacije stvari psotavio i rekao da se nemogu stvari dobitzi da sad ja sjednem i dva sata ili cjeli dan pozitivno razmisljam, tu je dobro prizemljio. Ali isti taj autor je isto napisao da teoretski psotoji mogucnost da u snu osobe mogu otici u druge paralelne svijetove i to onak malo objasnio, naravno nemoze to nikako dobro objasniti i to su te neke stvari gdje se zapitas na cemu je, ali on dalje nastavlja u sitom tonu i kaze da netreba sve stvari prihvacati.

Transurfing je ideja da ides kroz zivot kao gost, promatrac, osjecas se kao doma ali zandes da si ipak tu gost. I sve se svodi na jednom balansu koje druge knjige nemaju i da ako se drzis drugih knjiga onda definitivno neides linijom najmanjeg odpora koji je cilj ove knjige…

Nemoj me šta pogrešno shvatiti povodom ovog citata, ali isto kao da kažemo: “sve je logično što nema logike.” :relaxed:

Ahh gle ako tako tumacis onda nisi razumio citat.

Pod ovim citatom se misli da kad ti dodju gosti kuci barem se u mojem kraju znade reci osjecajte se kao kod kuce, ali ako ti gosti pocnu razbijat namjestaj onda ce naravno brzo letjet…

ali napisano je i radi se “o nama”, a ne o drugome

Misli se na svijet i na nas ljude, da se na svijetu i u situacijama kojima se surecemo osjecamo kao kod kuce, dobro sad opet ovisi kako se tko osjeca kod kuce, ja se osobno najbolje osjecam kod kuce.

Znaci da se na svijetu osjecamo kao kod kcue ali da nesmijemo zaboraviti da smo ipak tu gost i da neke stvari mozda nisu dobre… I opet tu se ne misli na svijet kao na planetu zemlju nego opet se sve svodi na taj svijet u kojem ti zivis jer moj svijet i tvoj svijet nisu isti mada mi zivimo na istom svijetu.

E tako bi trebalo i pisati, jer kad se iz prve pročita, a još ko nije čitao knjigu ili čuo za pomenutog autora onda se dobija neko možda drugačije mišljenje. Eto samo malo boljeg objašnjenja, ništa više.:wink:

Aha, mislim da se spominje iznad da je knjiga tipa self help ima ih more tih knjiga, to su sve filozofske knjige i ima masa tih autora, po meni ovaj je najludji mada ima mozda i ludjih kako tko gleda:

Ovaj je dosta experimentirao… LOL Imas na Youtube njegove price, za uho ima jako dobar glas a i price nisu lose…