KnownSRV - iskustva

Kako mislis novca nema ni kod tebe ni kod njih? Stvar je jednostavna, ako nemas isplatu na izvodu onda je novac kod tebe, tj. uopce nije poslan njima. Ako vidis isplatu na izvodu, onda je novac kod njih. Zanemari sve ostalo.

Imas kompletni izvod iz banke, svaki uplatu i isplatu sa bilancom. Nista ne moze nestati. Zamisli da novac moze samo tako nestati iz banke… pa to bi bio kraj svijeta :smiley:

ono što bih još podsjetio, provjerite sa radnicom na šalteru da li imate nekih rezervisanih sredstava na računu … možda je tu nešto zapelo …

E jbg sad ces ti mene ubjedjivati da li sam ja imao novce ili nisam. Eto zrakom platio dva mjeseca vidio da ne trebaju novci.

Kazem ti nema novaca ni kod mene ni kod njih, sto je ocito problem do banke ili procesora.

Kartica kojom placa nema novaca nikad nego se prebacuje sa racuna za slicne stvari, i prebaceno je ali nema u izvodu uplate prema njima. Sto stvara problem, niti ima refunda prema meni da je novac vracen.

Bilo kako bilo to je rijeseno, ja usluge knowna koristim i koristicu. Kazem da je nastao problem najvjerovatnije u ove 2 stvari, banka ili njihov procesor preko kojeg idu uplate.

A prije procesor je nije bas logicno da se kod vise korisnika isto desava i da isto nema traga novcu.

Sta znaci razervisanih sredstava?

Kad nesto platis, banka rezervira sredstva, ali ne proknjizi odma transakciju. Iako raspoloziv iznos racuna smanji za tu uplatu.

1 Like

samo je pitaš ima li na ovom računu nekih rezervisanih sredstava, to ti ona treba odštampat na posebnom papiru … rezervisana sredstva se obično ne vide na izvodu

1 Like

E ja kad sam im poslala mail u Unicredit, pregledala sam te detalje racuna, ko je vlasnik, spojene kartice, broj racuna, iban itd. I tamo je pisalo STANJE RACUNA BEZ REZERVACIJA 135KM , IZNOS NALOGA U OBRADI 0.00, REZERVACIJE PO RACUNU 0.00.pa sam ih pitala sta je to 135(jos nisu odgovorili). Evo sad vidim da mi u tom stanju bez rezervacija pise 52, IZNOS NALOGA U OBRADI 0,00. REZERVACIJE NA RACUNU 32KM.

2 Likeova

Mali update. Sravnili su stanje, u stanju bez rezervacija nemam nista, a nista nije placeno ni prema kome ,niti mi je novac vracen na racun. Dobijem mail od Banke da ne mogu placati prema inostranstvu sa aplikacije ahahhahhah, pa ja i ne placam peko aplikacije nego preko kartice kao i uvijek, a samo provjeraam stanje na racunu preko App-a. Tako da na moj kilometarski mail i vise screenshotova koji detaljno opisuju problem, dobila sam taj odgovor. GDJE SU PARE :joy: :joy: :joy:

to je znači unicredit banka u pitanju?

nema banke su nam najjače :smiley:

Da Unicredit :joy: :joy: :joy:

1 Like

Da ne otvaram novu temu. Da li iko ima problema sa sajtovima. Ja na svoje nisam mogla uci juce sat vremena, da bi se isto ponovilo jutros i jos ne mogu uci. Kontaktirala sam ove iz podrske kazu da rade na uklanjanju problema. A dobila sam i neki mail o zakljucavanju sajta zbog navodno previse “fail” logovanja , ali s moje ip adrese, a ip adresa iz maila uopste nije moj. I kod mene uvijek na “zapamti” i nikad ne ukucavam sifre, nego se konektujem bez problema. Ali su mi sajtovi zakljucani i dalje :innocent:

Jutros vidim neki drop u prikazivanjima oglasa, pa kontam da su bili down na kratko. Trenutno radi punom parom.

Kod mene punom parom nece, sve sam pobrkala, prikazivalo mi da nemam uopste host, pa sam rucno drugi server stavila pa sve zaebala, pa sam vratila na stari, pa opet nece, sad valjda treba cekat. :roll_eyes:

All of our services are fully managed. That means we will help you around the clock with everything you may need. We configure, optimize and secure your server to ensure the best possible performance, safety and privacy.

Sto ces se ti mucit ako vec to placas? Jedino sto uvijek ima ono ali…

Ja sam za to da uvijek treba podrzat “nase” i htio da svoj sajt prebacim kod njih i uzmem vps taj sto je najveci i dobijem ga za 1-2 sata, kontam kad prije, treba to sve podesit i to sa cpanelom.

Toliko je dobro bio podesen da je sve bilo default kao kad se instalira cpanel i to je to. Naravno da sam odustao, ne moze da bude podesen vps a da je max file upload 2M i sve ostalo na default.

E u taj cpanel nisam mogla uci nikako od juce, webovi nedostupni itd, i tako su krenule moje zavrzlame :face_with_hand_over_mouth:

pa ti podešavaj prema svojim potrebama, ne mogu oni znati šta tebi treba :smiley: ili im napiši šta ti treba

ovo pišem zato što knownsrv dugo postoji i Kruno je profesionalac

1 Like

To sam samo naveo kao primjer, lahko na bosanski: samo instalirali cpanel i to je to. Ja znam da je njemu nesto drugo smetalo pa je htio da me otjera i hvala mu na tome sto me ubijedio da sa “nasima” ne treba imati posla.

Da evo glupa stvar koju bi i dijete promjenilo a to je port, ko jos ostavi port 22

Neko ode sa balkana ali balkan nikad iz njega

P.S. To je samo moje iskustvo, sto ne znaci da je sa drugima tako.

Pa evo ne znam više šta je problem, vratili se sajtovi na 2 sata i ponovo su nedostupni, HTTP ERROR 500

Mozda si na crnu listu kao ja :grinning:

100% legalan sajt = Hetzner
Sivi sajt = Contabo

Serveri im stalno online, nikad ih nisam kontaktirao evo vec 9 godina jer nije bilo potrebe.
Ako ti je mnji sajt onda samo uzmi kod njih webhosting i uzivaj sa sajtom koji ce biti uvijek online.

veesp.com