Ko je iskusan sa Linux OS Debian/Ubuntu/Centos

Pozdrav,

malo radim sa Linux OS (Debian,Ubuntu,i planiram Centos) na svom VPS. Konkretno me interesuje ko je iskusan ovdje sa tim OS?
Dešava mi se da negdje zapnem pa me interesuju i domaće Linux OS comunity? irc chatovi, forumi svaka pomoć mi je dobro došla pa da mogu da pitam one koji imaju iskustva sa linux na VPS.

Konkretno sada problem mi je pokretanje xfce4 na Debian OS. Zbog RAM nisam instalirao GUI nego xfce4. I koristim NX client za konektovanje na VPS ali javlja mi grešku kod konfiguracije. Linux je meni nešto novo do prije par sedmica nisam znao ni jednu komandu osim sudo (a i tu sam zaboravio za šta služi) tako da još uvijek učim o tome ali gubim previše vremena na sitnim stvarima.

Možemo i ovdje razgovarati o tome kako da riješim svoj problem.

Na linux.hr imaš forum i chat. A za debian poslužitelje pitaj tamo Slobodana. Omn ih odlično poznaje.

Okey tamo sam i sinoć bio nisu znali konkretno da mi objasne ali čekat ću i slobodana. Je li mu nick Slobodan ili nešto drugo?

To mu je i ime i nick. Inače je bio CARNetov sistemac a tamo se naveliko šiba Debian.

A evo nema ga. Onda ću ga čekati dok ne dođe… tnx for help.

Našao sam rješenje problema i pokrenuo VPS. :slight_smile:
Bude li koga zanimalo nek postavi ovdje pitanje. pozz