Ko zbilja kupuje sajtove i bitne stvari oko kupovine sajta

Igrice, al može se primjeniti na bilo koju nišu, samo bitno je da je masovna. Npr možeš o ljekovima pa ostvoriti 100 sajtova za 100 ljekova. Igrice su masovna pa idem na ono skroz usko jer čim je malo šire nemaš izgleda. Npr ne idem na “Super mario games” nego gledam što npr nudi “free online mario bros games”. Znaći to je more koje nema kraja, možeš se uhvatiti brojki pa ideš na “games 100”, “games 110”, “games200” i tako možeš beskonačno.

1 Like

Dada. hvala kapiram sve :slight_smile:

Ne razumijem sto se toliko zalite na google. Moze da vas pocisti neki update, ali stvari isto funkionisu i na webu i na zemlji.
Kafanu kad otvorite moze lako da vas pocisti neki novi zakonski propis.

Da, ima logike sto mishop kaze.

Kao i u svakom privatnom poslu u igri je jos nekoliko faktora a ne samo mi. Na nama je da nas deo uradimo najbolje, a treba i kockice da se sklope.

Generalno gledano, ako se prave kvalitetni sajtovi sa kvalitetnim linkovima i konstantnim, velike su sanse da ce posle oko 5-6 meseci poceti jako lepo da rangira i biti jako stabilan, ako je radjeno zaista za korisnika i linkovi jaki i kvalitetni. Tako da isplati se raditi i sajtove od nule ako ste strpljivi, a ako imate para za ulaganje i znate sta kupujete, nije lose i kupiti par sajtova za pocetni boost.

1 Like

Ja takodjer nemam namjeru kupovati sajtove. Nedavno sam prodao 4 sajta koja mi nisu donosila zaradu , i to za cijenu domene i hostinga. Takodjer se bavim online igricama, i mada sam mislio da ce ta 4 sajta donesti neku zaradu, nazalost nista od njih. Jedna domena je cak bila prije vec registrirana i imala nekakav penal od googlea, a meni je to, eto promaklo, a ove tri sam valjda fulao - prevelika konkurencija, krivi odabir imena domene itd.

domace ili strano trziste? :slight_smile:

Domace, ali na domacem nakon ovoga izbjegavam radit, bolja je para na engleskom. Recimo, na stranici na engleskom sa 150 posjeta imam zaradu kao na domacoj sa 1000.

Da, na engleskom je mnogo veca zarada, ali samo pod uslovom ako dobro odaberes pod niche gde nije prevelika konkurencija i ako uspes izrangirati. Ako je sajt za njegove reci koje targetira na 20+ mestima nista mu ne znaci jer slabo ce sta zaraditi. Na engleskom je dosta jaka konkurencija u velikom broju nichea i podnichea tako da treba pametno birati.

Dok na domacem je manja zarada ali i smesna konkurencija. Posle godinu dana iskljucivo sajtova na engleskom uzeo sam da napravim mrezu nekoliko jakih domacih sajtova i smesno kakva je konkurencija mogu vam reci, tako da ima sve svoje. Bolje je otvarati sajtove na engleskom ali treba imati dobro znanje, jake tekstove, jake linkove, dobro odabrati niche itd.

Slazem se da je veca konkurencija, ali sa iskustvom raste i mogucnost procjene da li mozes tu konkurenciju nadmasiti ili ne. Tako sam ja sa jednom stranicom na engleskom prvi u googleu za jedan ne tako uzak pojam kad su u pitanju online igre. Pojam je dosta sirok, necu otkriti koji, ali recimo nesto u stilu free platform games. Na pocetku se cinilo da necu uspjeti nadmasiti glavnog konkurenta ali na kraju sam ipak uspio. Mislim da to nije bilo radi dobrog backlinkanja nego iskljucivo radi kvalitetnih igri, jer ih imam dosta radjenih u unity, a takve igrice su skoro pa u rangu onih na PC-ima i neusporedivo su bolje od flash igri.

S obzirom na posjetu, na balkanu je puno veća konkurencija nego bilo gdje u svijetu.