Koja brzinu internet konekcije imate Down/Up

280kn ($40) mjesecno (to + telefon s time da telefon ne koristim uopce).

Bez televizije? Nije skupo, ovdje u BiH mislim da ni ne postoji ta brzina, a da postoji koštalo bi 2000kn :D.

Bez televizije, ne gledam TV pa nisam gledao koliko bi kostalo svo troje u paketu.

Kako god okrenes prejeftino.

HT optika?

HT na optici za sve tri usluge je previse skup i to je silovanje. B.net 269kn trio paket i miran si a mozes i uzet internet, jos sad imaju akcije 30-50% popusta prvih god dana.

Naravno moramo uzeti u obzir da optika nije dostupna svugdje i svima u RH

Amis ako ti je dostupan uzmi mozes sada i bez tel uzet internet

Da, HT optika.

Nemam potrebe mijenjati posto mi je cijena ok, + sam jako zadovoljan podrskom HT-a.

Meni je jednostavno besmislen plan sirenja HT optike. Zivim u ZG, Trešnjevka … ima barem jedno 30 zainteresiranih u zgradi i u susjednim zgradama … nisu jos provukli. Kaze mi kolega iz tamo nekog mjesta bogu iza nogu (nekakvo selo) blizu Preloga … njemu i susjedima su uveli. Prica mi kolega iz Varazdina, uveli su optiku u visokokatnici … 10 katova. … 66 stanova, no nitko nije bio ni zainteresiran ni potpisao ugovor. WTF …

Koje selo kraj preloga? Ja sam blizu, da nije mozda moje selo?

donji ili gornji pustakovec? :smiley: Mislim da se tak zove

Ide ti da ti dolazi prodajni predstavnik telekomunikacijske tvrtke do predstavnika stanara zgrade i ako predstavnik stanara potpise optika može u zgradu.

Imaju jos dvije opcije, a ukoliko predstavnik stanara ne želi potpisati suglasnost onda je potreban 51% stanara koji se SLAZU ili ce NEKADA KASNIJE uzeti preko doticnog operatera uslugu tada opet optika moze u zgradu i predstavnik mora potpisati suglasnost

i treba opcija je a dosta njih rade na taj princip da optika smije u zgradu ukoliko je samo jedan stanar zainteresiran za xy operatera i njemu se po zakonu mora pruziti usluga, tada opet operater ulazi u zgradu i stavlja optiku a predstavnik stanara mora potpisati suglasnost

1 Like

Ovu brzinu ćeš imati prvih 3-6 mjeseci kasnije pada na 30/10

Wut? Osnovna brzina je 50/10, ja specifično plaćam da imam 200/100, inače sam na optici već par mjeseci.

ok ako dodatno placas mislio sam da si tek uzeo

Sorry nisam vidio repliku.

Ne šalim se Bnet je HFC mreža Hibrid Fiber(optika) Coax(koaksijani) Što bi značilo Optika dolazi do node-ova a u stanu jedino i isključivo Koaksijalni kabel, ne parica.

Metronet optiku je preuzeo Vipnet ne Bnet iako je Bnet brand Vipneta.

Tako je, upravo tako od rijeci do rijeci tocne informacije.

Radim u Vipnetu 7+ godina pa zato i kazem

1 Like

Cane mislio sam da radiš na kranu :stuck_out_tongue: hahahah

Jel Vip dopušta javnu raspravu o drugim operaterima?

:slight_smile:

vidim iznad da se pljuje po TComu, al ne vidim razlog… kakva loša usluga? Meni crkavo net, pucala veza svako malo, prvu god kad smo imali adsl(kod mene u selu nije bilo drugog operatera, ni sad ne znam jel ima koji)… Zvao ih i oni promijenili ruter odma drugi dan, dali mi sx763… par god kasnije počela pucat veza svaki put kad vjetar puše… Promijenili kabel od kuće do stupa, jer je između bio od struje stup u koji je žica udarala i napukla pa se gubio kontakt, rekli da će trebat sve do centrale mijenjat ak opet bude pucalo… radilo normalno i došli 3. dan bez poziva i mijenjali sve od mene do centrale, nekih 50-70m…Zvali jednom jel oćemo povećat brzinu na turbo 10(10mbit umjesto 4) za 10kn više, prihvatili to… Sad prije mjesec dana zvali da će poslat novi ruter, a da ovoga sx763 lijepo otkopčam, spojim si novog i ovog stavim negdje sa strane da će zvat kad će doć po njega(još nisu zvali ni došli)… Ja ga spojio, drugi dan počne ping u igrici na kojih 20 sekundi skakat, prestane i smanji se za par ms u odnosu na prije, odem na speedtest kad vidim brzina oko 30/7mbit(u ruteru piše da može povući max 36/7 il tak neš), mislim si sad će račun neki uvalit, kad ono pitam na 2 foruma i dobijem odg da je tcom odlučio povećat brzinu, i to besplatno sa 10 na 30mbit, i drastično povećat upload, sa 0,5 na 7 :slight_smile:

Sve je to individualno, neki jednostavno imaju srece. Ja u stanu imam TCom i usluga je odlicna, vrlo sam zadovoljan, ali znam da jako puno ljudi nema te srece i veza im je losa i puca, sve to ovisi o tvojoj lokaciji, odnosno udaljenosti od centrale, kvaliteti veze izmedju tebe i centrale, broju korisnika koji se spajaju preko te iste centrale itd.