Koja brzinu internet konekcije imate Down/Up

Hahaha, ovo je prolazilo u komunizmu. Das narodu kruha i igara i narod nista ne pita. Tako i ti mislis da su ti oni napravili medvedju uslugu sto su ti zamjenili ruter kad ruter nije radio (a taj ruter ti palcas 25 kuna mjesecno, sto ispadne vise od 500 kuna na 2 godine, drugim rijecima, svake 2 godine si mozes kupiti drugi ruter za te novce). Meni su ga mjenjali isto 3 puta, ali ne zato jer su dobri, nego zato jer moraju ili cu raskinuti ugovor zbog neispravne opreme koju placam 25 kuna mjesecno. (cini mi se da ide jos pdv na ovo)

Ovo povecanje brzine i tvoj komentar mi govori kao da se ne razumijes bas u problematiku.

According to a top made by Bloomberg in 2013, Romania is ranked 3rd in the world and 2nd in Europe in terms of internet connection speed, being surpassed by Hong Kong and Japan. Average peak speed 47.9 Mbit/s.

Volimo se mjeriti sa ovim balkanskim zemljama kao one su nasi. Pa eto pogledaj average speed Rumunja.

Eto sto kazu za nase:

In 2012, Internet users in Croatia represented 63.0% of the country’s population, growing 43.9% over the prior 5 years. Speed test results show an average of 3.67 Mbps download and 1.08 Mbps upload speeds across all mobile, tablet, and desktop devices tested.

I ne, nemaju svi 30MBita, u vise od 60% hrvatske jedva ide 10MBITa. Pa sad ti hvali T-scam. No odmah da kazem, da ostali ih prate u debelom koraku, nisu nista bolji, nisu nista jeftiniji, samo mogu biti gori, jer su od njih ucili.

Jel ti na računu posebno istaknuto tih 25 kn za ruter?

Boli me za download, on je uvijek uredu, ali upload otkako sam prešao sa cca 1Mb/s na 10Mb/s sam se preporodio.

Sve je to super ali ovaj bh telecom je bruka i sramota

U praksi se nista nije promijenilo od 2010-2011 godine, ali je to sve ispraceno laznim marketingom kao neka povecanja brzine i ostala sranja.Po pravilu ja bih trebao imati minimalo 5 Mb/s DL, ali nemam.

O tome da imaju najlosiji 3G net, da ne pricam, pokrivenost je takva da imam nekad osjecaj da u nekoj spilji zivim.

Da te malo oraspoložim, Avaz je od 01.04. Slika je preuzeta sa drugog foruma (neću ovdje pisati kojeg), i o ovome se već nekih mjesec dana uveliko priča. U sljedećem mjesecu se očekuju velike gužve u poslovnicama BH Telecoma, kada se i počinju predavati zahtjevi.

P.S. Sliku preuzmi na PC pa je pogledaj, ne znam zašto je forum pomjera za 90 stepeni.

Uopste me nisi oraspolozio :smile:

To ti je na papiru tako, u praksi imat ces 30% veci download i to je to.

Upravo sam htio napisati to. Za 25€ imati ću fiksni, tv i 10/1+ a ako doplatim još €15 odnosno ukupno €40 dobijem 100/4. Za 30/2 potrebno je doplatiti na 25€ samo još 5€.

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5b0077cd256.html

1 Like

@belmin raspitaj se malo koliko u Njemackoj placaju net i kako je tesko doci do prikljucka. Sinoc sam bas pricao sa prijateljem u DE na WhatsApp pa mu je stalno konekcija pucala a na prikljucak je cekao 2-3 mjeseca. Za jednu Bosnu je ovo sasvim solidno, s obzirom koliko u drugim stvarima kaska za Njemackom.

@milito samo se raspitaj da li ce ti to raditi kako treba jer to ovisi od routera (VDSL2 izvlaci velike brzine) i od duzine bakarne parice (sa optickim kablom je bolje).

Ako nisi primjetio @mestro67 je lociran u DE :wink:

Pogledaj malo sliku koju je postavio.

@belmin, ja ne kažem da u Njemačkoj nema i boljih paketa, ali neka ti sam @mestro67 kaže koliko plaća sam net (ako je u Njemačkoj jer i ja koristim engleski jezik pa nisam u UK). Moje informacije su iz prve ruke i radi se o prijatelju iz Kölna.

Možda se i nismo razumjeli. Ako misliš na odnos Downloada i Uploada u tome se debelo slažem i to je prvo što sam kritikovao.

Uglavnom, u globalu previše tražiš od BH Telecoma koji nema ni riješenu infrastrukturu a optički kabal je pustio većinom samo u “industrijskim zonama”. Za bosanske plate je ovo sasvim solidno, a ti imaš mogućnost, ako si pravno lice da dobiješ i bolji paket.

Evo ja cu ti reci iz prve ruke:
Do sada sam bio na Unitymedia i placao sam Telefon, Internet, i TV, znaci paket sa brzinom net-a 100 download i mislim da je Upload bio 5 Mbit 34.99 Eura/mjesecno, a na prikljucak sam cekao cijelih tjedan dana.

Sada sam se prebacio na Vodafon Tripple usluga takodjer ali je Download 50, a Upload 10Mbit i placam 19.99 Eur/mjesecno prvih 12 mjeseci, a nakon toga 34.99. Na prikljucak sam cekao cijelih 12 sati. Radi se o Stuttgartu.

2 Likeova

Pošteno. Što se tiče priključka možda se radi o drugačijim providerima, to moram pitati ovog prijatelja, ali mi je jednom prilikom naglasio da i drugi imaju takav problem sa čekanjem na priključak.

Ono što ja belminu pokušavam cijelo vrijeme objasniti je to, da on očekuje previše kada se uzmu u obzir sljedeće činjenice:

  • BH Telecom je državna firma (kada se privatizuje ići će to i jeftinije i bolje)
  • BH Telecom nema infrastrukturu u BiH za bolje usluge (ne postoje tehničke mogućnosti za sve)
  • BH Telecom ne može ili neće snadbiti sve sa VDSL2 (ima tu i politike, veza itd.).
  • BH telecom mu opet nudi približnu cijenu (ali i uslugu) koju ti plaćaš u Njemačkoj (najrazvijenijoj zemlji EU). @milito je već dao proračune.
1 Like

Ja ocekujem previse ? Ja samo ocekujem da imam uslugu koja ne puca, i da dobijem ono sto i pise na papiru.

25€ placam MojaTV Full paket a vidio si kakvo sranje od interneta imam, osim toga na prikljucak cekas cijelu vjecnost, a o tome da 7+ dana treba cekati da rijese neki kvar necu ni da pricam.

Mene nijednom nisu pozitvno iznenadili, da imam drugi izbor davno bi ih nogirao.

1 Like

Trebas dobiti uslugu koju placas. To za 7+ dana se apsolutno slazem sto se kvara tice, to si u pravu. To da bez neke veze moras cekati prikljucak od 6 mjeseci do godinu dana, i to stoji.

Ne znam kakve su mogucnosti u tvom mjestu, ali nekima zbog lose fizicke opreme ne mogu pruziti ono sto placaju i oni to ne zele da kazu. Ako si medju takvima, sve dok se ne poradi na infrastukturi neces ni moci imati uslugu koju placas. Zao mi je zbog toga ali tu nije kriv samo BH Telecom, vec i nasa politika u pojedinim opstinama.

Medjutim, ja nemam problema, dobivam ono sto placam i 99 % vremena imam net bez kvarova i problema i zato sam zadovoljan.

Ono u cemu se ne slazem je to sto kazes da nova ponuda nije solidna. Upload bi u paketima mogao veci, to stoji ali generalno, ovo je dobar korak naprijed.

Tebi predlazem da im budes dosadan i da ih zoves svaki dan dok ti ne srede uslugu koju placas, jer znam pojedince koji su imali problem, i samo dosadjivanjem su uspjeli dobiti ono sto placaju.

Da, a kolku brzinu imaju onda ostali, u selu, najbliži grad je 20km udaljen… I koju brzinu imaju u gradu? Ja sam zadovoljan s njima, a i moram bit kad vjerojatno nema drugih, i bar nisam vezan ugovorom… A kad mi je lik došo za iskon, sa manjom brzinom i većom cijenom… I još s tim da ak nisam na ugovor se plaća 600kn priključenje… I nemoj sad uspoređivat hrvatsku sa rumunjskom, nemoj ih s nikim uspoređivat, jer budala ko u hrvatskoj nigdje nema… Gdje drugdje se plaća 5kn za dostavu paketa na kućnu adresu? Malog paketa sa ebaya? I to uz riječi da freeshipping na ebayu ne znači besplatna dostava nego besplatno slanje… I di još ima toga da najobičniji paket od 2-3 dolara ak se carinicima učini da bi mogao vrijediti više od 22€ a ne vrijedi ni blizu tolko, ak ga otvore moraš platit 60 kuna otvaranje i dostavu? Eto ti samo za primjer, ostalo neću nabrajat…

Malo offtopic ali meni je nevjerovatno kako tcom nudi optiku (i zaista ima infrastrukturu) u nekim selima oko cakovca i varazdina a u centru zagreba (selska) nemaju infrastrukture. totalni fail.

U Zagrebu se jos uvijek iskoristavaju bakarne parice, postavljane 60-ih i 70-ih godina proslog stoljeca. Hebiga, tako i treba kad je drzava prodala kravu muzaru, bez obveze da ju novi vlasnik hrani :slight_smile:

1 Like

gdje oko cakovca imaju infrastrukturu?

Vi placate 5kn kad vam postar donese freeshipping posiljku sa ebaya :open_mouth: ?
Katastrofa, kod nas bar to ne placamo :confused: