Koja domena vam zvuči najbolje?

Tematika je carpooling servis, koji je počeo sa hrvatskim imenom “oglasnik prijevoza” (OP) …i sada tražim prikladno englesko ime. Želio bih da englesko ime bude nekako povezano sa kraticom OP, tako da ona ostane univerzalna. A i slobodna domena je ta koja uvjetuje.

Što vam od sljedećeg dobro zvuči
op-trip.com
optimaltrips.com
optimal-trip.com
optimumtrips.com
optimum-trip.com

Meni zapravo ništa :confused: … Ima li koja kreativna duša da me prosvijetli s novom idejom?

Dosta mi se sviđa i ime Hop and go (hop & go) … čak može doći u asocijaciju sa OP…a slobodna domena je hopandgo.org
Taj .org me nebi trebao zbunjivati?
I što vam je bolje
Hop-and-go.org ili hopandgo.org ?

Ili ako zaboravim na op asocijaciju:
Carroommate.com
Carrooming.com
Carroom.com je nažalost zauzeta, prilično ugodna riječ.

Meni od ovih ponudjenih najbolje zvuce:
optimaltrips.com
optimal-trip.com
Valjda najlogicnije deluju i najlakse za zapamtiti.

Mada nisam razumeo, da li ti vec imas unapred definisano da to “oglasnik prijevoza” mora postojati u nazivu domene ili ne?
Ako ne zuris previse, brainstormuj jos malo, ne znam koje jos slang izraze koristite, pa kombinuj.
Posto hop and go opet vise vuce na skroz strano trziste, a ako sam dobro skapirao ta usluga je za domace pre svega.
Pa mozda tu imas mali raskorak, tj.ako radis za Hrvatsku samo, mislim da ne moras po svaku cenu ubaciti neku englesku rec ako imas vec bolje resenje u svom jeziku.

Trenutna domena je oglasnikprijevoza, kao i ime. No kratica OP se uvukla u srce…a i koristena je u komunikaciji prema korisnicima. Takodjer, u redizajnu (koji još nije objavljen) se OP koristio kao baza za kreaciju logotipa.

Tako da bi najradije da OP ostane OP. Prema tome, bilo bi odlicno kada bi englesko ime bilo u nekakvoj asocijaciji sa OP.

Što se tiče trzista, OP će se nastaviti širiti sa ovog područja. Znači orijentacija balkan. Ali kako će biti multilanguage, zamislio sam ubaciti dualno ime. Oglasnik prijevoza da nastavi biti ime za hrv verziju stranice, a novo ime za eng verziju.

Engleska verzija je tu, mogao bi reći radi reda… Ako zaluta strani korisnik. S druge strane je eng verzija tu da se projekt moze prikazat stranim investitorima. No ako bude povoljnog vjetra u nastavku OPa, eng verzija ce biti mozda i bitnija… tako da mi je stalo i do toga imena.

P.S.
Uz dualno ime bi imao i dualnu domenu. Nebi redirektao sve na jednu domenu. Mada vidim da tu nastaju neke konfuzije… No to je tema za sebe.

…ali po svemu sudeći daleko najpametnije bi bilo naći domenu koja odgovara i za hrv i eng verziju, pa sve na nju redirektati. Tako da je to dobrodošlo ako je ikako moguće.

U tom smjeru razmišljam o nekom neodređenom nazivu za domenu, tipa op442.com Gdje je 442 https://www.youtube.com/watch?v=DU1Y-DOgVrQ (Međuostalim, 442 je zanimljiv i po tome što imamo jedan dobar dio korisnika, njih 16% …koji su tu samo radi 442 relacije) …a opet je to diskriminacija za ostale ako se u nazivu favorizira izrazito jedna relacija…hmm…

Meni se najvise sviđa optimaltrips.com. Ne vodim domene sa crticama jer me asociraju na neki trash i spam.

Ja sam koristio www.blablacar.com od domacih, i to je dobar primer i za ime domene o onome sto sam pricao.
Bla bla da asocira na pricu valjda i druzenje tokom putovanja a car na sam prevoz.

Jos neke koje mi je Google preporucio su:
http://srbija.timskavoznja.com/
http://podelitroskove.co.rs/index.php/sr/

E sad ako si vec vezan tim OP u nazivu onda se skoncentrisati na to, nije lose nekad da postoji neka granica.
Mozda igrati se malo sa novim domenama, tj extenzijama, nisam siguran koje sve postoje, mislim da postoji .travel ili .voyage, pa mozda tako nesto iskombinovati.
Pade mi napamet “stOPa” za naziv sajta.
Kao jedinica duzine mislim da se i dalje koristi u engleskom podrucju i asocira na kretanje.
Doduse nema univerzalno znacenje tj ne zvuci dobro za strano trziste ali jbg.
OPrez je jos gore, haha.

ophop
opdrop

1 Like

Hehe…o ophop sam i ja jako puno razmišljao. Problem je jedino što bi zbog dostupnosti moralo biti op-hop.com

Plus, u prilog ide sto ce se jedna od glavnih opcija na OP zvati “hop on”

Kako vam je to izgovorljivo? Op-hop?