Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Meizu?

10 jezgri? Decko, sta radis ti na telefonu? :slight_smile:

@NeedHelp
Da i meni se svidja taj xiaomi

@bobo_1
Iskreno i meni je sve to skupa smijesno. Cini mi se da oni to testiraju koliko jezgri mogu uvalit na tako malu povrsinu. Jer ako se pogleda, neki mobiteli sa 4 jezgre rade bolje nego ovi sa vise jezgri pa je onda taj broj jezgri upitan. A jedno se znade, ako ima vise jezgri vise baterije trosi. Pa onda ako 10 jezgreni procesor ne radi bolje od 4 jezgrenog cemu onda te jezgre ako samo trose bateriju. Ovaj Xiaomi ima 6 jezgri mi se cini i to mi izgleda onak cist OK jer ima i jak score za performance.

Xiaomi, Meizu, Oppo, OnePlusOne, Huawei, Lenovo, ZTE, mozda sam 1-2 propustio, ali to je to, druge nebi gledao.

Ponosni korisnik redmi note 3 pro… A gle, više jezgri, veća potrošnja baterije, a kak će trošit više baterije ak su npr 3 jezgre i dalje u sleep, a ostale na pola brzine…
Jedino kaj nije vrhunski na mobu je kamera koja je prosječna, mogu se napravit dobre fotke, al ak oćeš neš bolje, kupiš fotić a ne mob… Uspio ga natjerat do 9h sot, u dan i pol-2 dana korištenja… 4g nekih 3-4h možda malo više, ostalo 3g/wifi… svjetlina na 50% automatski(na miui biraš kolko svjetline da ti bude za dostupnu jačinu svjetla, znači nit ručno nit potpuno automatski) i na 100% fiksno kad bi bio vani na suncu… mob nisam osjetio da se grije kao što se na reviewovima govori, jedino kad se zagrijal je bilo nakon 1h igranja fife… Ostalo sve radi, fingerprint senzor brz, može se i slikati s njim(za selfije je dobro jer možeš čvrsto držat mob i stisnut senzor bez straha da će se mob rasipat, po meni lakše nego palcem do ekrana, skroz dolje na sredini gdje je gumb na retrici i default aplikaciji, a i ima beauty mod koji dosta dobro obavlja svoj posao…
Aluminijski iza, djeluje jako čvrsto, niš ne škripi… Ima dual led, ali nisu baš neš, u mraku izgleda lagano narančasto i ne vidi se jako, na tclu je led puno jači… IR remote radi, isprobano na lg tvu.

Eh da, i zamjenski dijelovi su jeftini, baterija 10$ a ekran s digitizerom od 20$… Ima hrpa romova za njega, dobra je podrška…

1 Like

Klinki sam kupila Umi Rome X i sa pedeveom me je koštao manje od 600kn a mobitel je zvijer! Ovo treba uzeti uvjetno jer ga koristi dijete za igranje pa tu ocjenu dobija za veliki ekran,kristalno jasnu sliku,solidan vijek baterije i hrpu prostora za nove igrice :slight_smile:

Kakvi pokemoni, s tim hvatas vanzemaljce.

Jel ovdje ne placam carinu ako se dostavlja iz Europe?

Gledao sam jednu recenziju na YT o “Xiaomi Redmi Note 3 Pro” i ima neki bag, naprimer sad kada ti neko posalje poruku na viber nece da stigne obavestenje sve dok ne udjes u aplikaciju viber, znaci ako je zakljucan telefon ne stize obavestenje da je stigla nova poruka…

Ja sutra idem uzeti CUBOT NOTE S 2GB/16GB
Jeli netko koristi i može li reći/napisati koju pametnu? Cijena je 105€ u trgovini, sa garancijom god dana

Ako se salje iz EU, ne placas.

@Almin98 ako se to desava, to nije do moba, nego verzije roma, a ti sam gore instaliras kaj hoces i kako hoces.

@komentar ja bi ti preporucio neki od ovih brendova koje sam gore naveo, jer ovi drugi se u Kini skoro ni ne prodaju koliko su losi(ji). Ne mozes gledati samo specifikacije i usporedivati ko ima vise rama, jaci proc ili vise mpxa kameru, kvaliteta izrade i softverska podrska kod ostalih je daleko ispod 7-8 najjacih kineskih brendova.

1 Like

Licno koristim HTC One M8

ali vidite ovo iphone 6 i htc a9

Sta ?

Ovdje se vidi da je HTC malo “ukrao” dizajn od iPhone-a, ali ne previse.

A mozda je iPhone ukrao dizajn od HTCa ili nekog drugog?

HTC A9 je predstavljen u Septembru 2015, a iPhone 6 u Septembru 2014

Kako god, iPhone 6 ima daleko ljepsi dizajn od HTC A9 - bar meni.

Da, samo sam htio reci da te kompanije kradu jedna od druge samo tako, nezna se tko pije a tko placa.

npr:
http://www.technobuffalo.com/2014/12/03/did-apples-iphone-6-copy-this-chinese-companys-design/

Uglavnom svaki taj dizajn koji god da je moze biti ukraden. Jer ipak svi ti mobiteli su istog dizajna. 5 inchni (koji inch vise ili manje) pravokutnog izgleda.

Ja sam uzeo Cubot. Odusevljen sam. Nadam se da ce odusevljenje potrajati.
Jedna stvar sto me zasmetala na prvom paljenju me ne trazi postavke racuna sto je inace normalna pojava. Telefon se moze upaliti i tek kasnije ako hoces mozes se spojiti na G servise.
Inace, jako je brz, odlican display i jaka baterija.

Hvala bogu imam mogucnost kupit i iPhone, ali ga ne bi kupio samo zbog jedne stvari. Nema LED notifications lampicu, a meni telefon je bezveze bez tog…

Kakva mi je furka ako cu telefon samo radi “sminke” nosit, treba funkcionalnost… Ako je telefon ocuvan fizicki, vremenom mu ubacis custom ROM i sam sebi sredit masinu…

+busybox

Hladno mozes server necega dignut na android telefonima.

Sta nisi cuo za Jailbreak ?

Ja koristim iPhone koji nije Jaibreak-an i radi odlicno, stvarno nemam pojma sta radite s tim telefonima pa rootujete, jaibreakate i radite slicne zajebancije, pa se prica tu o nekoj prednosti androida u odnosu na iOS.

Meni telefon sluzi za poruke, pozive, neke drustvene mreze, okinuti po neku sliku, snimiti snimak i izmedju ostalog to je to.

iPhone sam uzeo zbog toga sto imaju dobar ecosystem, pa mi je sve syncano za laptopom i uz sve to su stabilni.Do sada nikakv lag ili crash nisam osjetio, sve radi fluidno.

1 Like