Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Tako je. Iz istog razloga ja imam Microsoft Lumiu.

Svako uzima ono sto mu odgovora, a mislim da svaki mobitel nebitno koji OS pokriva stvari koje trebaju standardnom korisniku.

Cuj dizati server na mobitelu, ma daj…Ja evo pisem sa mobitela trenutno i bude mi muka nakon 5 minuta kuckanja, a o tome da npr editujem neki kod na njemu necu ni da pricam, cak mi to nikad nije ni palo na pamet.

@id78 ovo u vezi LED lampice mi je malo smijesno, mislim dobra je stvar ali da te to odbije od kupovine mi djeluje nestvarno.

Sorry za offtopic.

Zavisi sve zasta ti treba

i da, prodao sam samsung a5 2016 jer nema led lampicu eto jedini to razlog

meni stvarno smeta kad nema nje

@dadaas imaš na grossoshopu i top one isto bez carine za hr redmi note 3 pro, od tam se najčešće kupuju, već neko vrijeme honorbuy niko ne spominje na jednom drugom forumu…

@Almin98 to nije bug nego treba dodati aplikaciju u autostart, malo blesavi način štednje baterije, al opet dobar… odabereš koje aplikacije smiju raditi u pozadini i same da pale background servise, na miui imaš i permission manager pa vidiš koja aplikacija traži korištenje nečeg(kamera, gps, slanje sms poruke…)

Pozdrav, da se nadovežem na ovu temu. Ja sam si sa Aliexpress naručio Xiaomi Note 3 pro i prezadovoljan sam s mobitelom. Došao me 1000 kn plus PDV carina. Mobitel je toliko detaljno napravljen baš kao Apple iPhone mobiteli. Radi kao urica.

Ja sa svojim Cubot jako zadovoljan. Odlican telefon za sitnu lovu.

Narucio na honorbuy EU warehouse doslo za 3 dana 2 Xiaomia i super su.

I preporucam da po svim mogucim legalnim i ilegalnim nacinima zaobilazite HR carinu jer ovo sto oni rade je samo jos jedan apsurd u lijepoj nasoj. Platio DHL 50 eura vise shipment da mi dodje za 3 dana, bez carine, tak da uvijek kada mozete gledajte da roba neide u HR na carinu jer kao i sve kod nas je pljacka, nameti, sporost, uhljebljenost.

Ja kod kuce imam Ulefone 007 i Bluboo Maya pa ako ih netko zeli, ovog prvog prodam za $55, a drugog za $75 koliko im je otprilike i cijena u kineskim webshopovima.

Ustedit ce te na carini, pdv-u i dostavi, a mobitel vam je na vratima u roku dva radna dana :slight_smile:

Mobiteli su koristeni samo jednom u svrhu recenzije.

Da se usudim staviti svoj kratki osvrt na Cubot Note S.

Nemoš cubota i “najbolji kineski mobiteli” stavljati u istu rečenicu…

75$ bi po tečaju bilo? 500kn? Ili 510?

Po PBZ tecaju 524.7 kn. Kod kupovanja preko neta gdje imas konverziju KN u neku valutu gledas prodajni za efektivu i cekove.

Koji rom preporucujes?

Za koji mob tocno?

cubot dinosaur

Ne znam jel ih i gdje ima za Cubota, potrazi na google. Mislio sam da trazis za neki Xiaomi.

To je do vibera … Svaka nadogradnja aplikacije kod vibera nesto sjebe… Na lumia 640 i 640xl viber vec godinu dana radi na nacin da moras uci u aplikaciju da bi vidio nove poruke.

Mislim da to nije problem do Vibera, već do mobitela. Naime većina kineskih mobitela u postavkama Viber, WhatsApp prepoznaje kao potrošače baterije (što i jesu, jer te aplikacije moraju konstantno raditi u pozadini kako bi vam kada dođu nove poruke, odmah izašle), pa im tako onemogućuje rad u pozadini. No u postavkama se sve da namjestiti, da normalno rade u pozadini i primate poruke.

Pokusavao sam sa nekim programima da rutujem moj cubot dinosaur ali nisam uspio, uvek javlja neke greske… Jel imao neko iskustva sa rutovanjem ovakvih telefona?

Nedavno sam u tele 2 kupio coolpad porto. Nisam bas zadovoljan brzinom ni baterijom. Sada bi probao neki kineski mobitel koji je bolji od coolpada. Volio bi da nema 2 sim utora nego samo jedan jer mi jedna aplikacija nece radi na 2 sim utora. Pozeljno da ima bolju bateriju. Ekran ne mora biti preko 5 incha. Koji bi mobitel preporucili jer ne pratim bas kineske kopije. Prije sam imao tele2fon isto neka nepoznata marka i s njim sam bio zadovoljan dok se nije razbio.