Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Sutra mi dolazi Le Eco Le 2 Pro, pa javim dojmove. S obzirom na cijenu od sveukupno 280$ s svim troškovima, to mi je recimo best buy trenutno, zato sam ga i kupio. Recenziju ći napisati ovih dana na www.recenzije.net, pa ćete moći detlajno pročitati.

@sime1 - do koje cijene bi išao s mobitelima?

Negdje cca 100 do max 200 dolara više mi se ne isplati za no name

Ja kupio Xiaomi Redmi Note 3 Pro i telefon je zvijer. Puno bolji od Elephone p8000 pro koji sam imao prije, a onda sam mislio da je Elephone p8000 pro zvijer.

To je dobro, da uvijek se iznenadim i kupim bolji. A prije Elephonea sam imao Cubot x10 Ili tak nesto neznam sad tocno i on mi je bio dobar.

Uzmi neki dobar i to je to.

1 Like

Na kojim stranicama kupujete da je iz eu da ne ide carina. Jeli placanje ide preko pay pala? Da li imaju hr jeziki ili samo en?

Sve imaju kao normalni mobiteli, i uvijek kupuj da ide preko neke druge europske drzave jer ova nasa bagra je i tu nabila poreze koje treba izbjegavat u siroko krugu.

Kako mislis preko.druge drzave? Da ide na neku drugu adresu ili? Na kojoj stranici narucujete?

Isplati, isplati… I to nisu no name, kako ti kažeš.

Gdje narucujete mobitele?

Top One shop na Aliexpressu. Xiaomi nije no name brand ni kopija. Ja imam stariji model note 4g skoro 2 godile, moj brat Xiaomi redmi note 3 pro i oba smo super zadovoljni. Ako oces 5", ovaj je unutar budzeta

https://m.aliexpress.com/item/32641018014.html

uzmes dhl shipping i bez dodatnih troskova je kod tebe (ako si iz Hrvatske), ako nisi, onda uzmi free shipping i placas namete ovisno o zakonima tvoje drzave.

Gledao sam.na gsmareni specifikacije i nigdje nema da li mobitel ima LED notifikaciju propustenih dogadaja. To mi je kod mobitela dosta vazno

Da, ovo sam mislio sto @NeedHelp kaze, da uzmes DHL jer se isplati njima paltiti tih 40 eura ili koliko vec kosta nego nasima tu 500, a mozda i vise dok zbroje sve poreze, zapakiravanja, odpakiravanja i jos ako uzmes onda ti je brze dostavljeno, meni dosao Xiaomi za 5 dana. A da sam isao free shipping drzava bi me ogulila do koze i cekao bi mjesec dva da dodje. Plus procedura s carinom i postarom…

Kakav je honorbuy? Ima li xiaomi led notification?

Ima li aliexpress na engleskom nigdje ne vidim meni stalno otvara portugalski

DHL shipping kosta 26$ i puno je jeftinije i brze nego da cekas i navlacis se sa carinom. Vjerojatno imas neki drugi ip, inace po defaultu otvara na engleskom ili po nekoj vecoj zemlji u kojoj jesi. Obicno Mozilla ima problema oko jezika, otvori u Chromu. Vecina njihovih novijih modela ima led notification, pa i ovaj gore. Ne znam za honorbuy, ali TOP ONE je trenutno stvarno top one, ima preko 57000 prodanih mobitela i mislim da je pouzdaniji od bilo kojeg webshopa. Kad kupujes na aliexpressu, trgovac dobije novac tek kad ti potvrdis da si zadovoljan i zbog toga su trgovci “pristojniji” i lakse je sa njima komunicirati nego sa nekim webshopom kojeg uglavnom boli briga nezadovoljnog kupca.

Ja sam kupio 2 Xiaomia u paketu sa Honorbuya doslo za 5 dana.

Jesi platio pdv

platio sam oko 50 eura Europe DHL. Nisam paltio nikakvu carinu ni nista.

EDIT: Jer sam imao 2 mobitela, za jedan je manje, pa vidis koliko naplacuju tu dostavu. Islo je rpeko italije.

I ja bi narucio 2 mobitela. Znaci poslano ti je na adresu u italiju. Da li bi za hr adresu isao pdv ako se naruci preko dhl?

Malo sam gledao cijene i Honorbuy je za neke mobove dosta skuplji. Npr. Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM na TOP ONE je $201 sa dostavom, dok je na Honorbuyu $228.

Nemoj direkt u hrvatsku nista narucivat sto vrijedi vise od carinskog limita jer su ti porezi i ostali nameti papreni.